Новий режим роботи

77

Наш партнер пішов у відпустку. Він сидить десь на березі океану і відпочиває. Це не означає, що питання, пов’язані з ним, зупинилися. Навпаки, він надсилає нам рекомендації, пояснює, як і що робити, і продовжує робити все те ж, що і до відпустки.

Поділитися:

Наш партнер пішов у відпустку. Він сидить десь на березі океану і відпочиває. Це не означає, що питання, пов’язані з ним, зупинилися. Навпаки, він надсилає нам рекомендації, пояснює, як і що робити, і продовжує робити все те ж, що і до відпустки.

Для нас взагалі немає різниці, у відпустці він або на роботі. Різниця є тільки для нього: він відпочиває на березі океану. В новій реальності межу між роботою і відпусткою стирається, можливо тому, що все більше людей не висиджують від сих до сих, графік стає більш вільним, а рішення завдань плавно поширюється і за межі робочого. Це відбувається тому, що все менше людей виконують роботу за типом стояння біля верстата або біля конвеєра, і це означає, що з’явилися варіанти у завантаженні і взагалі змінилося поняття робочого і не робочого часу.

Я не кажу про тих, у кого в голові триває дрімучий совок, але для більшої частини людей сказати телефон «Я у відпустці» і відключитися вже не актуально. Завантаження і завдання стають такими, що вже можна вирішувати якісь питання навіть у відпустці, не сильно відволікаючись від відпочинку. Сучасний світ і технології дають тепер можливість працювати в багатьох випадках де завгодно, в будь-якій точці світу, мою співзасновнику подобається працювати на пляжі на Балі, дивлячись на океан, якщо, звичайно, там є хороший вайфай. Особливо просто змішати роботу і відпочинок в профільній сфері – в айті. Відсутність географічної прив’язки і майже повна віртуальність продукту при нинішній налагодженого зв’язку дозволяють працювати скрізь і завжди. Крім айті я знаю ще десяток сфер, в яких є подібна ступінь свободи.

Власне, якщо це не конвеєр, то відсиджувати від сих до сих приречені лише держслужбовці. І то, тільки з-за неоптимальній організації, яка не змінювалася з дев’ятнадцятого і вісімнадцятого століття. Сьогодні здійснимо оцифрувати і передати на виконання комп’ютерів 90% функцій держслужби, самої неефективної служби з рекордно низьким ККД в історії людства. Неефективність – це девіз і прапор чиновників, і не треба думати, що це почалося сьогодні, так було вчора. Я прихильник того, щоб замінити сотню дармоїдів однієї нейронної мережею і одним обслуговуючим її інженером. У цій касті нічого не роблять людей режим дня зведений в божество, порушити його святотатство – і це при однозадачности будь-якого службовця, а часто це взагалі нуль-задачность.

На форумах і конгресах розробників я часто спостерігаю одну і ту ж картину: люди слухають виступаючого, продовжуючи працювати над своїми завданнями, немов вони продовжують перебувати в офісі. Це – норма. Я пам’ятаю розробника, який на веб-саміті продовжував дописувати код, готуючись одночасно до свого виступу на панельній дискусії. Це – норма, і не тільки для айті, а взагалі для сучасного світу.

Я спостерігаю, як все більш реальним стає запаралелити не тільки робочі процеси, але навіть більше: запустити паралельно процеси роботи і відпочинку, або навіть більше: запустити їх в режимі інтерференції, коли робота і відпочинок перемішаються настільки, що неможливо буде відрізнити де, але по частині роботи будуть видаватися результати, а в частині відпочинку буде йти відновлення організму, і це все одночасно. Це вже третій вид діяльності – не робота, не відпочинок, а щось нове. Якщо ви думаєте, що це фантастика, це не так: вже сьогодні багато живуть і працюють саме так.