Девальвація гривні проти долара нікому не вигідна!

108

Навпаки, ревальвація гривні проти долара при зростанні цін на газ – один з інструментів частково знизити його вартість.

Плюс, ми отримаємо зростання інвестиційної привабливості ОВДП і часткове зниження інфляційних ризиків.

При поточній середньостроковій висхідній динаміці світових цін на нафту, які з запізненням на квартал відображаються на динаміці цін на газ, що б зміцнити Бюджет та знизити ціну на імпортний газ, хоча б частково — потрібно ЗМІЦНЕННЯ гривні хоча б у рамках коридору 1$/7,5-8,5 грн.

Поділитися:

Навпаки, ревальвація гривні проти долара при зростанні цін на газ – один з інструментів частково знизити його вартість.

Плюс, ми отримаємо зростання інвестиційної привабливості ОВДП і часткове зниження інфляційних ризиків.

При поточній середньостроковій висхідній динаміці світових цін на нафту, які з запізненням на квартал відображаються на динаміці цін на газ, що б зміцнити Бюджет та знизити ціну на імпортний газ, хоча б частково — потрібно ЗМІЦНЕННЯ гривні хоча б у рамках коридору 1$/7,5-8,5 грн.

Чим дешевше долар/міцніше гривня, тим менше вартість імпортного газу. Розрахунок простий. Що б купити Нафтогазу у НБУ, 100 доларів за гривні 8 — необхідно витратити 800 грн. При курсі гривні, наприклад, 1долар/10грн., за 100 дол. необхідно вже віддати 1000 грн. А це – додатковий дефіцит Наку і Бюджету…

Чим міцніше гривня, тим цікавіше вартість ОВДП для інвесторів. Розрахунок так само простий. Якщо інвестор заходить в Україну з $100 і набуває ОВДП на 800 грн., то при виході з ОВДП вже за курсом 1$//7,5 грн. він отримає $93,75 , що дає йому додатковий дохід на кожні $100 – $6.25/ b і це не рахуючи доходу від самих ОВДП на рівні 10%. А з урахуванням прибутковості – це $100 – $85.23 = $14.77…. Тобто навіть незначне зміцнення гривні до рівня 7,5 з 8 дає додаткові 4,7%.

До речі, «банки України з 26 квітня по 4 травня поточного року збільшили свій портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 5,93% (на 3,827 млрд грн) – до 68,373 млрд грн. … нерезиденти – збільшили на 1,37% (на 126,54 млн грн), до 9,355 млрд грн, При цьому портфель ОВДП Нацбанку України за вказаний період збільшився на 1,30% (на 810,14 млн. грн) – до 63,247 млрд грн.»

Тут важливо згадати, що до Бюджету України на 2011 закладено коридор курсу гривні 7,5 – 8,5. Тому зміцнення до 7,5 за 2011 – цілком законне діяння на валютному ринку України…

Тепер, що стосується «обмеження експорту. Деякі учасники ринку думають, що гривня може девальвувати для підтримки наших експортерів, які формують понад 40% ВВП. Але, в найближчі півроку, нашим експортерам немає сенсу «допомагати» як в 2008, незважаючи на уповільнення світової економіки, відновлювальні роботи в Японії ще довго будуть підтримувати попит на сталь і руду на світових майданчиках.

А за останніми даними, «незважаючи на слабкий попит на основних ринках збуту, українським металургам все ж вдалося збільшити обсяги експортних поставок. У січні-березні поточного року порівняно з першим кварталом 2010 р. українські метпідприємства наростили експорт в країни ЄС на 62,5%, у Росії — на 24,5%. Але політична ситуація на Близькому Сході поки продовжує негативно впливати на попит на збут довгомірів в регіоні, включаючи й українську продукцію. Протягом березня внаслідок невисокої купівельної активності постачальникам з України доводилося кілька разів знижувати вартість металопродукції. При таких темпах зростання експорту «наші експортери» з лишком покриють «збитки» від ревальвації грн. в межах коридору Бюджету – 4,7%.. .. Більше того, для них набагато важливіше знизити собівартість виробництва, у якому вартість газу – 7-10%… Так що експортери не менш зацікавлені в слабкій ревальвації грн.!

Таким чином, можна сміливо припускати, що поки не вирішать питання з вартість газу і з контрактом з Росією — ревальвація допоможе компенсувати зростання вартості цін на газ… тобто вона більш ймовірна, ніж девальвація… і на відміну від євро, проти долара у гривні є «доцільність» зміцнюватися.

Важливо пам’ятати, що долар в Україні є інфляційним каталізатором, прискорювачем зростання цін. А при нашому зростанні цін, який ніяк не може зупинитися, за раніше обговорюваних причин, ще й якщо долар почне рости – я навіть боюся говорити, що буде творитися з цінами, якщо вже зараз, за станом за квітень, «українці ніколи не платили за овочі дорожче, ніж у квітні 2011 року», і за рік:

Продукт

Як підвищилася ціна за рік (травень 2010/травень 2011)

Капуста

У три рази

Буряк

У два рази

Картопля

У два рази

Морква

на 86%

Тепличні овочі

на 23%

Яблука

в 2,3 рази

Банан

на 30%

Цитрусові

на 10%

До речі, з «рапортом» Державної служби статистики, у квітні 2011 року інфляція в Україні сповільнилася до 1,3% в порівнянні з 1,4% у березні. з початку року інфляція склала 4,7%..?!

Так що наші сумні прогнози поки збуваються і більш того, продовжать збуватися за раніше обговорюваних причин,…
Але, більше лякає риторика чиновників, які намагаються зараз «в телевізор» пояснити причину зростання цін – це, мовляв зростання нафто продуктів і «наслідки» початку податкової реформи.

Ще раз повторюся:

Ціни на бензин, адмін. пресинг, слава богу, що поки немає девальвації гривні проти долара, це тільки каталізатори, прискорювачі росту цін.
Основна причина – відсутність обігових коштів у бізнес середовищі, які ВОНА шукає на споживчому ринку.

Поки банки не почнуть кредитувати, а НБУ знижувати вартість кредитних ресурсів, ціни продовжать зростання і при новому врожаї с/х. Що, до речі, і буде доказом того, що причина зростання цін на с/г продукцію насправді – не відсутність таких, не в нафті…