Що таке девальвація рубля простою мовою-від чого залежить, чим загрожує і чи буде девальвація в 2018 році

21

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про девальвацію рубля.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 • що таке девальвація і чи відбувався такий феномен раніше.
 • 6. Чи очікувати девальвації в майбутньому і які ризики спричинить девальвація.

На жаль, ситуація в економіці нашої держави не зазнала значних поліпшень. Найсерйозніші і оптимістично налаштовані аналітики не беруться стверджувати, коли курс нашої національної валюти стабілізується. Наша економіка знаходиться під істотним впливом комплексу різних факторів, зміна будь-якого з них в будь-яку сторону викличе відповідну реакцію рубля, причому таку, зупинити яку буде складно.

Що таке девальвація простою мовою

девальвація – це процес, під час якого національна валюта знецінюється. У той же час девальвація є певним інструментом, за допомогою якого відбувається управління національною валютою, зокрема рублем.

Які бувають види девальвації

Відомо 4 види девальвації: природна і штучна, прихована і відкрита.

природна виникає як фон при наявності економічних проблем в країні, штучна ж – це наслідок дій уряду і центробанку. Історія знає приклади штучної девальвації, серед них є як вдалі, так і спричинили за собою ще більші проблеми.

прихована 10 –&>- проходить безконтрольно, а відкрита – визнається офіційною владою.

Причини девальвації

Експерти кажуть, що в росії на даному етапі має місце девальвація природного характеру, викликана низкою серйозних причин.

серед них:

 • конфлікт на південному сході україни, в якому багато країн звинувачують нашу державу;
 • приєднання криму (територія країни значно збільшилася);
 • проблеми з вартістю “чорного золота”.

Що стосується першого фактора, його частково можна назвати непрямим. Так, наявність цього конфлікту призвела до санкційної риторики по відношенню до росії з боку світової спільноти.

1 приєднання і фінансування кримського півострова-питання, по якому потрібно вести окрему розмову. Грошових коштів в рф явно недостатньо, так що девальвація поступово може придбати штучний характер, хоча експертне співтовариство виключає такий варіант розвитку подій.

рівень цін на нафту зараз можна назвати більш-менш стабільним. справедливості заради варто сказати, що цього вдалося досягти ще й за рахунок поліпшення відносин з китаєм, а також з іншими країнами. Крім того, зараз ми можемо бачити і якесь потепління у відносинах з сша, що може зробити сприятливий вплив на вартість нафти.

Які ризики тягне за собою девальвація

Якщо говорити про можливі ризики для простих громадян країни, стає ясно, що насамперед знецінення рубля матиме несприятливий вплив на доходи росіян. Вони почнуть різко знижуватися. По багатим людям це навряд чи вдарить болісно. Так, сума на їхніх рахунках трохи зменшиться, але голод і злидні їм точно не загрожує.

Як падіння рубля вплине на ринок нерухомості

Процес, коли гроші знецінюються, ринок нерухомості сприймає дуже болісно. Дуже актуальним в цей час стає питання про оформлення іпотечних кредитів.

аналітики тут говорять про декілька сценаріїв, за якими будуть розвиватися події:

 • перший сценарій стосується тільки ринку дорогої елітної нерухомості. Цей сегмент, як можна припускати, великих потрясінь не зазнає, так як вартість цього житла прив’язана до валюти, а доходи набувачів теж формуються явно не в рублях.
 • для нерухомості бюджетного рівня ситуація не така райдужна. Основна частина покупців такого житла отримує свою зарплату в національній валюті, а оскільки вартість житла в будь-якому випадку висока, без іпотечного кредиту купити його буде взагалі нереально. Ось тут наслідки девальвації вступлять в свою силу в повному обсязі.
 • перше, що зроблять банки-посилять вимоги до позичальників. Потім процентну ставку по кредиту зроблять “плаваючою”, тобто вона буде залежати від ставки рефінансування, а значить банк зможе в односторонньому порядку її підвищувати. А купівельна спроможність за рахунок цього впаде і настане застій ринку.
 • перед виникненням застою деякий час навпаки підвищується попит. Це відбувається за рахунок громадян, у яких є накопичення і таким способом люди намагаються їх убезпечити.

На які сфери впливає зниження курсу рубля

якщо курс рубля буде продовжувати своє зниження, це вплине відразу на кілька сфер:

 • сфера нерухомості (збільшення вартості самого користується попитом житла);
 • банківську (посилення правил отримання кредитів);
 • збільшення вартості побутової техніки;
 • збільшення вартості продуктів харчування;
 • збільшення інфляції.

Три хвилі девальвації рубля в рф

Наша країна пережила кілька девальвацій національної валюти.

роки девальвації рубля наступні:

 • з 1998 по 1999;
 • з 2008 по 2009 рік;
 • з 2014 по теперішній час.

Не можна сказати, що це позитивний момент, скоріше навпаки. Особливо якщо згадати ситуацію 2008 року: збільшилася навіть кількість самогубств бізнесменів і підприємців різного рівня, пов’язаних з неможливістю виконувати фінансові зобов’язання перед банками і партнерами.

Хоча у кожної ситуації є не тільки негативна, але і позитивна сторона. У всякому разі, зараз.

сюди можна віднести:

 • поліпшення становища вітчизняного виробника;
 • девальвація стимулює розвиток експорту;
 • знижується витрата коштів з резервних фондів.

Хто виграє від девальвації

Найбільшу вигоду від цього не найприємнішого явища отримує бюджет країни. Всі фінансові зобов’язання уряду відображені в рублевому еквіваленті, а велика частина доходів скарбниці якраз таки в доларах. Виходить, чим дешевше коштує рубль, тим більше грошей надходить в наш бюджет.

Наступна категорія тих, для кого девальвація на користь-компанії, чия продукція йде на експорт. Причина така ж, як і з бюджетом.

Вигоду отримують і російські виробники не тільки товарів, але сільгосппродукції. Звичайно, якщо вона конкурентоспроможна. Також через зниження доходів, росіяни все більше купують вітчизняні товари.

Наступна група-компанії, що пропонують туристичні поїздки і подорожі по росії. Попит на путівки за кордон впав через ослаблення рубля.

Власники заощаджень на валютних депозитах. Чим раніше валютний депозит був відкритий, тим вище рівень прибутку по ньому.

Чи буде девальвація рубля в 2018 році

У громадян росії це питання викликає непідробний і дуже серйозний інтерес. Люди переживають, бояться. Що ж відповісти на це питання? відповімо прямо: девальвація не просто буде, вона фактично є. про наслідки ми вже говорили, вони можуть бути самими різними. Інше питання, наскільки уряд готовий докладати зусиль, щоб максимально пом’якшити це явище.

Всі знають, що процес знецінення рубля йде вже не перший місяць, але поки трималися високі ціни на нафту, населення цього особливо не помічало. Але поступово ситуація змінювалася в гіршу сторону і в підсумку набула сьогоднішніх масштабів.

1 найсумніший наслідок девальвації-це дефолт. Але більшість експертів навперебій твердить про те, що до цього навряд чи дійде.

Економічну ситуацію, яка склалася зараз можна назвати важким випробуванням для всіх жителів росії. Але кожен може хоча б докласти зусиль, щоб захиститися від найнесприятливіших ударів. Наприклад: не варто тримати вдома накопичені кошти. Звичайно, внесок в банк високих відсотків прибутковості вам не дасть, але якийсь прибуток ви отримаєте. Відкрийте мультивалютний вклад (тобто в декількох валютах). Якщо кошти дозволяють, купіть житло. Його можна здавати в оренду і отримувати стабільний дохід. До того ж дешевшати нерухомість навряд чи буде.

Сьогодні ми постаралися максимально простою мовою пояснити, що таке девальвація рубля в росії і дати кілька порад, як захистити зароблені вами кошти.

рекомендуємо до прочитання:

Що буде з курсом долара і рубля вНайближчим часом.