11 речей, які потрібно врахувати, перед відкриттям інтернет-магазину

334

Як активний користувач інтернету, я часто потрапляю на сайти інтернет-магазинів, в яких не зрозуміло, як знайти потрібний продукт, як зробити замовлення і т. д. Отже, на що потрібно звернути увагу при створенні інтернет-магазину

Поділитися:

Як активний користувач інтернету, я часто потрапляю на сайти інтернет-магазинів, в яких не зрозуміло, як знайти потрібний продукт, як зробити замовлення і т. д. Отже, на що потрібно звернути увагу при створенні інтернет-магазину

1. Конкуренція

Перш ніж створити свій інтернет-магазин – вивчіть своїх конкурентів. Подивіться на компанії, які займаються продажем товарів, що і ви. Подивіться на сайти лідерів ринку. Подивіться на західні інтернет-магазини. Вивчивши конкурентні сайти, ви зможете отримати інформацію про маркетингових стратегіях, про технічні можливості і зрозумієте, як будується бізнес. Тепер порівняйте це зі своїм бізнес-планом і переконайтеся, що ви в змозі конкурувати.
Подумайте над тим, у чому саме буде ваше перевагу над прямими конкурентами. Можливо, у вас буде краще продукція? Можливо, у вас нижче ціни? Краще сервіс або краща схема продажів?
Якщо ви не в змозі конкурувати, створення інтернет-магазину буде марною тратою сил, часу і грошей.

2. Поставте перед собою мету.

Тільки не треба ставити абстрактних цілей «хочу собі інтернет-магазин» або «хочу, щоб мій інтернет-магазин приносив багато грошей». Будьте конкретні у своїх бажаннях. Наприклад: через 2 місяці після відкриття мій інтернет-магазин повинен вийти в нуль, через 6 місяців він повинен приносити 100000 доларів в місяць. Чим чіткіше мета, тим швидше ви досягнете її.

3. Дослідження

Перевірте, чи шукають люди вашу тематику в мережі. Якщо ви продаєте товари масового споживання, то для вас це буде дуже важливий показник. Якщо ви орієнтовані на одиничні продажі (наприклад, атомні реактори або мюзле, то цей пункт не для вас.
Детальніше цей пункт розглянуто в статті як визначити розмір вашого ринку в інтернеті.

4. Наповнення

Готуйтеся до того, що сайт потрібно буде наповнювати. Не створюйте черговий псевдо інтернет-магазин. Покупцеві буде не достатньо фотографії і ціни. Він просто закриє ваш сайт, нічого не купивши. Для того, щоб цього не сталося, готуйтеся розміщувати фотографії і унікальне опис товару.

5. Сторінки зі статичним контентом

Кожен інтернет-магазин має кілька статичних сторінок, такі як запитання і відповіді, контакти, доставка та інші. Цими сторінками ви формуєте довіру, що так важливо при on-line покупки.

6. Новини, статті, блог.

Що може бути краще, ніж стаття, яка дозволить покупцеві розвіяти всі сумніви з приводу вибору телефону в той момент, коли він порівнює кілька моделей? Використовуйте потенціал сайту, щоб стати ближче і людянішою по відношенню до покупця. До того ж, такий контент буде залучати трафік на сайт.

7. Оплата

Перегляньте наявні варіанти оплати. Подумайте, що ви зможете вибрати? Webmoney? Moneybookers? PayPal? Банківський переказ? Чи готівка при доставці кур’єром? Різноманітність і доступність способу оплати відіграє вирішальне значення в очах покупця при виборі інтернет-магазину.

8. Доставка, склад і місце видачі

В які країни і міста ви будете здійснювати доставку товару? Чи Будете ви пропонувати безкоштовну доставку? Скільки це буде коштувати? Чи зможете ви як і раніше конкурувати?
Крім доставки, продумайте, де буде розміщуватися ваш товар і де покупець зможе його забрати.

9. Повернення

Природно, ви продаєте найкращий у світі товар за краще в світі ціною, яку всі люблять і всі хочуть. Але обов’язково продумайте механізм повернення товару і заявіть про нього. Адже покупець хоче бути впевнений в тому, що якщо раптом товар не належної якості, то його можна повернути.

10. Персонал

Подбайте заздалегідь про людей, які будуть наповнювати сайт, приймати, формувати і відправляти замовлення. Кадри – наше все. І в залежності від того, наскільки грамотно ви підберете персонал, буде залежати ваш успіх.

11. Вибір підрядника

До вибору підрядника потрібно ставитися дуже уважно і обережно. Не женіться за дешевизною. Інтернет-магазин розроблений початківцям фрілансером за 300 доларів, напевно, буде некоректно працювати, постійно будуть вилітати помилки, він буде падати, так мало, що зробить програміст-початківець. Звертайте увагу на портфоліо студії або фрілансера, дивіться, є успішно реалізовані проекти.

Задавайте питання. Задавайте багато питань. Цікавтеся, чи буде сайт розроблятися оптимізованим, або потім доведеться ще доплачувати комусь, щоб вони «змусили» пошукові системи «полюбити» ваш інтернет-магазин. Питайте, скільки буде коштувати подальше просування сайту в пошукових системах.

У кожного елемента має бути своє місце, тому не наполягайте на тому, щоб розробник розмістив «всі» на головній сторінці.
Наполягайте на тому, щоб у процесі розробки брав участь SEO-спеціаліст, який допоможе розробити логічну структуру інтернет-магазину. Адже в більшості випадків, у вас буде більше, ніж один вид навігації і фільтрів.

Запитуйте, чи буде пошук за назвою. Запитуйте, чи буде пошук за назвою, введеному на іншій мові або з помилкою, запитуйте про сторінки переадресації сторінок помилок.
Сподіваюся, ця стаття допоможе вам зробити гідний і багато що продає інтернет-магазин.

Джерело