Боргові проблеми США в червні продовжать «піднімати» долар як валюту покупки американських бондів.

569

Плюс, у євро все менше «власних підстав для зростання!

Тільки в періоди і як результат зниження долара.

Якщо Греція покине ЄС, євро провалиться до 1,32/$.

Червневе зростання долара призупинить зростання нафтових цін.

Але, після річного ренджа світові ціни на нафту відновлять зростання.

Поділитися:

Плюс, у євро все менше «власних підстав для зростання!

Тільки в періоди і як результат зниження долара.

Якщо Греція покине ЄС, євро провалиться до 1,32/$.

Червневе зростання долара призупинить зростання нафтових цін.

Але, після річного ренджа світові ціни на нафту відновлять зростання.

Інвестори різко активізували торги кредитними дефолтними свопами (CDS) на державний борг США, на тлі марних полпытьк адміністрації президента і конгресу домовитися про підвищення стелі боргу, законодавчо встановленого на рівні $14,3 трлн. Обсяг торгів CDS на борг США зріс до $24 млрд до кінця минулого тижня проти $22,7 млрд тижнем раніше і трохи менше $12 млрд рік тому/ Загальний обсяг торгів CDS на борг США невеликий – особливо в порівнянні з ринком казначейських облігацій (близько $9,5 трлн). Так, обсяг CDS на борги Греції, за даними DTCC, – $78 млрд, Італії – $283 млрд.

.. «Стрибок активності і зрослий інтерес інвесторів до CDS на борг США» очевидний…«Чим довше конгрес зволікає, тим більше ймовірність, що внутрішні і міжнародні інвестори почнуть втрачати віру в здатність виконувати свої завдання і зобов’язання». Граничний рівень держборгу досягнуть 15 травня…

Зволікання може спричинити підвищення вартості запозичень… «Дефолт може викликати фінансову кризу, який буде сильніше, ніж той, після якого ми тільки починаємо зараз відновлюватися».

Плюс, Китай має намір продовжувати підвищувати гнучкість юаня. ….З тих пір, як в червні минулого року в Китаї почалося реформування механізму формування обмінного курсу юаня, протягом цього року курс юаня по відношенню до долара США постійно зміцнюється… Якщо враховувати той факт, що рівень інфляції в Китаї набагато вище, ніж у США, то показник реального зміцнення юаня буде ще більше, досягши в річному обчисленні 9%

Плюс, у євро все менше «власних підстав для зростання!

Тільки в періоди і як результат зниження долара.

Якщо Греція покине ЄС, євро провалиться до 1,32/$.

Участь Греції в єврозоні під загрозою. У травні 2010 року Євросоюз і Міжнародний валютний фонд (МВФ відкрили Греції кредитну лінію на 110 млрд євро, пов’язавши допомогу з жорсткими заходами економії. Афіни зобов’язалися до 2014 року скоротити бюджетний дефіцит до 3% від ВВП.

Незважаючи на надану фінансову допомогу, країна так і не зуміла вирішити свої бюджетні та боргові проблеми, що змушує грецький уряд шукати додаткові способи скорочення боргового навантаження. …Греція піде на реструктуризацію своїх зобов’язань у тій або іншій формі, наприклад, через продовження строків обігу урядових облігацій. Поки ж, …грецький прем’єр-міністр Георгіос Папандреу наполягав на тому, що отримав особисті гарантії того, що його країна залишиться в числі 17 держав зони обігу єдиної європейської валюти. …Дефіцит бюджету Греції в 2011 році складе 9,5% ВВП замість цільового показника в 7,4%. Держборг країни, як очікується, досягне 157,7% ВВП, і грецька економіка знизиться третій рік поспіль. ….Дефолту Греції очікують 85% інвесторів, опитаних агентством Bloomberg. Збитки європейських банків у разі дефолту Греції за найбільш песимістичним сценарієм складуть 34,4 млрд євро.

Збіг у часі побоювання виходу Греції з ЄС

і оголошення ФРС про закриття антикризової Програми

підстьобне зростання курсу долара до більш високих рівні в червні.

Євросоюз, не дивлячись на всі свої старання, ніяк не може подолати кризові явища в економіці. Головні їх складові:

1. Цілком реальна загроза дефолту Греції.

2. Наявність в Союзі декількох держав, економіка яких перебуває в жалюгідному стані, ніж у Греції, і вимагають постійних фінансових дотацій.

3. Брак коштів Стабілізаційного фонду для всіх бажаючих.

4. Постійне зростання інфляції в єврозоні.

5. Падіння європейських фондових індексів…

Трамплін для падіння євро – в наслідках Грецьких.

1. Найнебезпечніше те, що приклад Греції можуть наслідувати багато європейські держави. Це вже загроза всій єврозоні. Грецію в разі дефолту ще можна виключити із зони євро, але вихід ще декількох країн неминуче призведе до її розпаду.

2. Зараз в черзі за фінансову допомогу від ЄС слідом за Грецією вишикувалися Португалія, Ірландія, Ісландія. Всі названі країни довгий час користувалися перевагами низької процентної ставки, але потім не впоралися з державними фінансами, що призвело до виникнення колосального бюджетного дефіциту, який, до того ж, довгий час намагалися приховувати. У результаті інвестори втратили довіру до цих держав.

3. У разі відмови Європи рятувати Грецію, це може наблизити дефолт і в інших країнах. Щоб не повторити долю Греції і домогтися бажаних кредитів європейські «хворі економіки» зможуть зробити спробу маніпуляції статистикою. Це призведе лише до поглиблення кризи, і тільки наблизить крах єврозони. Афіни колись теж повідомляли, що дефіцит її бюджету не перевищує 3-4%, а потім раптом з’ясувалася шокуюча правда про 12%.

4. Найнебезпечніше те, що до вже звичного списку стали додаватися нові учасники. Поки що інвестори не втратили довіри до економіки Іспанії, Італії і Бельгії, але тенденції для них складаються не цілком сприятливі. Борг останньої, наприклад, в кінці 2010 року становив 96,8% ВВП, що є найвищим показником в єврозоні після Греції та Італії.

5. В той час, як США демонструє здатність до приборкання інфляції, яка зберігається на рівні 2,1% в рік, високий рівень інфляції в ЄС – показник кризи зони євро. На початку 2011 року був задекларований річний рівень інфляції в 3%. Проте вже зараз стає очевидним, що утримати її на такому рівні навряд чи вдасться. Вже в березні поточного року показник інфляції наблизився до 2,6%. В той час, як США демонструє здатність до приборкання інфляції, яка зберігається на рівні 2,1% в рік. ….в середині нинішнього квітня Європейський ЦБ ухвалив рішення про підвищення кредитної ставки з 1% до 1,25%. …

Курс європейської валюти опускається слідом за фондовими ринками. У своєму падінні євро все більш наполегливо прагне до нових рекордів. Історичний мінімум по відношенню до швейцарського франку вже досягнуто, сьогодні за 1 євро дають 1,2323 франка. По відношенню до американського долара європейська валюта досягла свого двомісячного мінімуму: 1 євро тепер дорівнює $1,3968.

Червневе зростання долара призупинить зростання нафтових цін.

Але, після річного ренджа світові ціни на нафту відновлять зростання.

Основними каталізаторами зростання нафтових цін виступлять долар, що дешевшає і відновлення попиту з боку основних споживачів – економік США і Китаю.

За прогнозами зростання економіки США в 2011-2012 рр. складе 2,6% і 2,8% відповідно, а рівень безробіття в 2012 р. в середньому знизиться в країні до 8,2%. Зростання японської економіки складе лише 0,7% в поточному році і досягне 2,8% в 2012 р. Економічне зростання в країнах єврозони в цьому році в середньому складе 1,6%, причому Німеччини можливо вдасться досягти 2,9% зростання. В інших країнах, таких як Греція, Іспанія, Португалія та Ірландія, де стався сильний боргова криза, будуть спостерігатися спад або низьке економічне зростання

Зростання попиту на нафту з боку США і Китаю можливий при збереженні прогресивних темпів відновлення цих економік на тлі продовження адекватної монетарної політики ФРС і Народного Банку Китаю!

Центробанк, прагне стримати інфляцію, яка майже досягла трирічного максимуму, в останні місяці посилює монетарну політику, в тому числі підвищує процентні ставки і норми банківського резервування. Індекс закупівельних цін знизився в травні до 60,1 пункту – дев’ятимісячного мінімуму – але все ще вказує на істотне ціновий тиск.

В результаті, промислове виробництво в Китаї знову сповільнилося в травні, а цінове тиск знизився, підтверджуючи, що економіка реагує на серію заходів посилення грошово-кредитної політики, спрямованих на обмеження інфляції…

Країни, що розвиваються, і суб’єкти з перехідною економікою відіграють ключову роль у справі сприяння розвитку післякризової світової економіки.

Але, підвищення цін на нафту слідом за ескалацією політичної напруженості на Близькому Сході являє собою істотну перешкоду для відновлення світової економіки. У результаті В даний час Fitch очікує більш помірне зростання у світі на рівні 3,2% в 2011 і 2012 рр. після 3,8% в 2010 р.».

Goldman Sachs ж підвищив прогноз за вартістю нафти Brent на кінець 2011 р. на 14% – до 120 дол./бар. з колишньої оцінки в 105 дол./бар. Прогноз за ціною Brent на кінець 2012 р. – зі 120 дол./бар. до 140 дол./бар., “Ліквідація комерційних запасів нафти і витрачання резервних потужностей ОПЕК – лише питання часу, що зажадає більш високих цін на нафту для балансування попиту та наявної пропозиції”…+ “недопоставки нафти з Лівії і розчаровують показники видобутку країн поза ОПЕК продовжать “стискати” пропозиція на нафтовому ринку”. …..коливання нафтових котирувань в цьому місяці створили вдалу можливість для покупок, і рекомендує довгі позиції по ф’ючерсу Brent з постачанням в грудні 2012 р.