Читайте Хемінгуея

235

Бізнес не прощає невірних кроків. Навіть тих, які призведуть до невірного результату не зараз, а через п’ять, десять кроків. Що робити?

Поділитися:

Бізнес не прощає невірних кроків. Навіть тих, які призведуть до невірного результату не зараз, а через п’ять, десять кроків. Що робити?

? Стати комп’ютером з обрахунку майбутніх ходів. Якщо вийшло у машини, яка обіграла чемпіона з японської гри го, ускладненого варіанту шашок, то вийде і у вас – ви ж не машина. Неправильні кроки в бізнесі протипоказані, тому що ви не гуляєте по бульвару, ви рухаєтеся то по тонкому льоду, то по лезу ножа, то по болоту – у різній ситуації вороже середовище у вас під ногами різна, але завжди не на вашу користь. Що робити? Думати, а потім крокувати. 95% людей роблять навпаки. Вважати ризики. Більшість про них навіть не замислюються, а якщо сказати їм про це, почуєш відповідь: «Не засмучуй мене». Не метушитися і не поспішати – це тільки здається, що якщо не почати метушливо бігати прямо зараз, то все впаде чи все пропустиш. Не впаде, не випустиш.

Бізнес – повільна річ. Вона для тих, хто включає мозок. Тих, хто замість мозку використовує ноги, бізнес не любить. Зате любить терпіння і витримку. Запитайте у качка: що краще – один підхід на 50 вправ, або 50 підходів по 1 вправі? Він скаже: дивлячись для чого. Якщо потрібен тривалий ефект, то більше підходів краще. Ви закривали коли-небудь угоду з 20-30 заходу? А закривали з першого, втрачаючи при цьому 30% необхідної вам, а не партнера суми? Зате відразу. Нехай менше. «Нехай менше» – ці слова говорили більше 60% бізнесменів, які втратили за підсумком всі. Тому що ця установка – шлях до краху.

Я знаю людей, які витрачають час життя даремно, читаючи бізнес-літературу. Мій співробітник розпродає свою бізнес-бібліотеку через OLX по 50 або 80 гривень за книги, які в 2005 купував по 200-300 грн. На виручені гроші він купує цигарки. Принципово. Виходить 2 або 3 пачки за книгу. Це – найбільш доцільне використання бізнес-літератури, яке я зустрічав. Дим чужих непотрібних знань, які на 50% вигадка, перетворити в дим сигарет.

Насправді по-справжньому корисна книга про те, як вести бізнес лише одна. Це «Старий і Море» Хемінгуея. вона – пряме керівництво до дії, як вести себе з ринком, клієнтом, партнером тощо Чому старий переміг рибу? Адже Вам теж цього хочеться перемогти рибу, велику рибу на вашому ринку. Тому що він був старий і мав багато досвіду. Все своє життя він ловив рибу. Він знав про неї все, і про море, в якому вона живе, знав усе. Але найголовніше – він мав витримку і терпіння довести розпочате до кінця всупереч всьому. Тільки і всього, гранично просто.