Чому Болгарія і її нерухомість привабливі для пенсіонерів

275

Так чому ж погляди людей пенсійного віку оцінюють Болгарію як країну для подальшого комфортного проживання

Поділитися:

Так чому ж погляди людей пенсійного віку оцінюють Болгарію як країну для подальшого комфортного проживання

Які причини підштовхують людей, вже не молодого, а часом похилого віку міняти одну країну на іншу для свого подальшого проживання. І при цьому мова йде не про працюючих пенсіонерів, а про людей, які вже знаходяться на пенсійному забезпеченні держави або пенсійного фонду. Основна привабливість Болгарії в її законодавчої бази. Закон «Про іноземців в Болгарії», статтею 24, дозволяє і гарантує пенсіонерам – іноземцям законно проживати в країні при стабільно одержуваної пенсії та наявність житла. Та й сама поетапна процедура отримання виду на проживання для пенсіонерів досить складна.

Крім того, люди старшого покоління у цій країні відчувають себе дуже комфортно завдяки відсутності мовного бар’єру та близькість менталітету. Рівень цін в країні нижче, ніж в містах на території СНД, так що є можливість забезпечувати себе всім необхідним. Ритм життя в Болгарії зовсім інший, більш спокійний, позбавлений стресу. М’який клімат, чисте повітря, незаймана природа, наявність мінеральних джерел та різноманітних лікарень допомагають пенсіонерам підтримувати здоров’я. При цьому багато з них з великою радістю запрошують до себе в гості своїх дітей і онуків.

Перший етап отримання «ВНП» починається з підготовки і подання пакету документів для отримання так званої візи «Д»:

– заповнюється заява встановленого зразка;
– закордонний паспорт;
– фотокопія закордонного паспорта заявника;
– перекладений та легалізований пенсійне посвідчення;
– документ, виданий компетентним органом відповідної держави, засвідчує, що заявник отримує пенсію;
– завірена довідка про розмір пенсії за останні 3 місяці, перекладена на болгарську мову;
– довідка про розмір одержуваної пенсії. Пенсія повинна бути не менше 100 євро, інакше можлива відмова;
– 2 кольорові фотографії 3,5 х 4,5;
– банківська довідка про наявність особового банківського рахунка і наявності мінімальної суми еквівалентної 1250 євро на одну людину. При цьому, цю суму можна буде зняти, при отриманні довідки;
– документ, що підтверджує наявність житла, його адресу, на час перебування в країні (підтверджується нотаріальним актом про власність, довгостроковим договором оренди);
– консульський збір за візу 100 євро;
– документи на отримання довгострокової візи подаються особисто заявником;
– термін видачі візи 1-2 місяці.

Дана віза видається на 6 місяців і дає право на тимчасове проживання в країні. При цьому необхідно, при переїзді в Болгарію, обов’язково зареєструватися в службі «Міграції» Міністерства Внутрішніх справ, подати документи на отримання статусу «ВНП» і болгарської картки іноземця. Це і буде другим етапом отримання посвідки на проживання:

– на місці заповнюється заява встановленого зразка;
– пред’являється паспорт;
– ксерокопія сторінки закордонного паспорта з фотографією, особистими даними, візою, печаткою про останній в’їзді в країну;
– документ, що підтверджує наявність житла для іноземного громадянина;
– перекладене і завірений пенсійне посвідчення;
– довідка про розмір отримуваної пенсії, яка повинна бути не менше 100 євро;
– держмито за оформлення: для терміну перебування 6 місяців -100 євро, для терміну перебування 1 рік – 250 євро;
– документ про оплату державного такси за ст. 10, п. 4 Тарифу №4 про такси, які стягуються в системі Міністерства внутрішніх справ за законом про державні такси. Несплата цієї такси є перешкодою для видачі документів.

Відділ «Міграції» розглядає документи протягом 3-х тижнів, видає картку іноземця, яка буде документом у Республіці Болгарії і давати право на тимчасове перебування в країні терміном на 1 рік. Далі, щорічно дозвіл продовжується за такою ж процедурою. Після 5-річного перебування в країні можна подавати документи на отримання статусу «ПМЖ», який прирівнюється, за винятком виборчого права, до статусу громадянина Республіки Болгарії.

#OpenWorld