Cправдилися самі страшні сценарії реформування адвокатури Київської області

247

…справдилися самі страшні сценарії «реформування адвокатури України та адвокатури Київської області» – «мріяли» як і останні двадцять років «переобратися» і «пробратися» в новоутворюванні органи адвокатської влади шляхом махінацій і маніпулюваннями наші «поважні адвокатські довгожителі» і наважилися саботувати реформу Президента та більшості у парламенті…

Поделиться:

…справдилися самі страшні сценарії «реформування адвокатури України та адвокатури Київської області» – «мріяли» як і останні двадцять років «переобратися» і «пробратися» в новоутворюванні органи адвокатської влади шляхом махінацій і маніпулюваннями наші «поважні адвокатські довгожителі» і наважилися саботувати реформу Президента та більшості у парламенті…

Президент, Портнов, Висоцький Кваліфкомісії адвокатури Київської області не указ…
…справдилися самі страшні сценарії «реформування адвокатури України та адвокатури Київської області» – «мріяли» як і останні двадцять років «переобратися» і «пробратися» в новоутворюванні органи адвокатської влади шляхом махінацій і маніпулюваннями наші «поважні адвокатські довгожителі» і наважилися саботувати реформу Президента та більшості у парламенті…
Як зазначала (yurpravda.info) 4 жовтня 2012, під час проведення I судового форуму однієї з юридичних громадських організацій керівник Головного управління Адміністрації Президента з питань судочинства Андрій Портнов виступив з «гневной» річчю по відношенню до тих, хто насмілився відкрито критикувати прийнятий нещодавно закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Андрій Портнов виразив невдоволення тим, як просувається підготовка до установчого з’їзду адвокатів та зазначив: «Те, що зараз відбувається з формуванням органів адвокатського самоврядування – воно виходить за рамки тієї стратегії, яка була ухвалена Президентом і Парламентом в законі про адвокатуру».
За словами Радника Президента України, сьогодні нові обличчя мають прийти і очолити Раду адвокатів України і нову Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури України, оскільки ті, хто там зараз «працюють», «відстали від життя на десятки років».
Але…
Як зазначалося мною у «відкритому листі від 16 вересня 2012, http://blog.ubr.ua/pravo/10-jovtnia-obiramo-advokatsku-vladu-v-kivski-oblast-3379) 5 липня 2012 Президентом України підписано новий Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Даний Закон набрав чинності 15 серпня 2012 та уперше за всі роки незалежної України «надав шанс адвокатам» самим утворити органи адвокатської влади шляхом виборів і без втручання органів державної влади, правоохоронних та судових, які до цього часу були переважно представлені у всіх органах адвокатського самоврядування.
Питання «законності і правомірності» дій деяких Кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіонів, які «мріяли» як і останні двадцять років «переобратися» і «пробратися» в новоутворюванні органи адвокатської влади шляхом махінацій і маніпулюванням – скликанням в різних місцях «містечкових» зборів адвокатів задля обрання «делетушек», вибачте «делегатів», які мали на установчій конференції перебувати у приблизній кількості 5-10% від усього складу адвокатів регіону вже піднімалося та обговорювалося та є предметом позовних проваджень:
– справа №2-а-12768/12/2670 (Окружний адміністративний суд м. Києва) за адміністративним позовом адвоката І.Головань до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області та інші справи…
В останню хвилину, 15 вересня 2012, при проведенні, в порушення закону, так названих «загальних зборів адвокатів Київської області в п’яти містах Київської області та в Києві» Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області, на яку згідно Закону покладено тільки організаційно технічне забезпечення проведення установчої конференції – сенсаційно «відмовилась» від цього ганебного «шляху реформування адвокатури». Адвокати повірили в те, що це дійсно була сенсація, оскільки піти на такий шлях «нинішнім владникам в адвокатурі», які десятки років трималися завдяки саме «безпрєдельній» схемі з «делетушками», які забезпечували їм гарантовані результати – було ой як важко і ризиковано.
Я особисто з розумінням відношуся до таких «бажань переобратися знову», але майже вперше у незалежній Україні адвокатам саме 15.09.2012 під протокол зазначили, що всі адвокати від Київської області будуть запрошені на 10 жовтня 2012 на установчу конференцію! Тобто всі, всі 5000 адвокатів зможуть взяти участь в установчій конференції по обранню органів Київської обласної адвокатської влади, органи адвокатського самоврядування. І підстав оскаржувати на жаль не було, оскільки тим більше – було оголошення на сайті ВККА та у відповідних друкованих виданнях.
Аби віддавати собі звіт, наскільки це важливо для «нової формації адвокатської влади», наведу вимоги Закону, де вказано, що з 15 серпня 2012 адвокатське самоврядування здійснюється через діяльність конференцій адвокатів регіону, рад адвокатів регіону, кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіону, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, ревізійних комісій адвокатів регіонів, Вищої ревізійної комісії адвокатури, Ради адвокатів України, з’їзду адвокатів України.
На жаль, але адвокатська молодь і переважна більшість наших шанованих старших товаришів по адвокатському цеху практично завжди була відсутня на подібних «адвокатських заходах», оскільки наперед знала чи передбачала «результати голосувань чи обрання тих самих роки і роки наперед» і саме 10 жовтня це підтвердилося знову і знову.
Отже, 10 жовтня в ранці як і подобає активному і небайдужому адвокату, я, Вадим Хабібуллін прибув до місця призначення установчої конференції адвокатів Київської області. На вході перебувала міліцейська охорона «типу беркут» і вони, закрив собою вхідні двері, сказали мені, що на жаль, але мого прізвища немає у списку!
Ну по-перше мене здивувало, а звідки ж вони знають моє прізвище бо я його не називав, а по-друге, мене здивувало саме наявність якогось списку.
Так, на жаль чи на щастя справдилися самі страшні сценарії «реформування адвокатури України та адвокатури Київської області». Така важлива і необхідна «реформа», яку так очікували і від Президента і від його команди надихала нас адвокатів на реальне майбутнє адвокатури – становлення в Україні класу адвокатів з 3D-мишленням.
Так, я постійно і статтями і в розмовах попереджував колег, що може бути застосовано такий «брудний» і «безпрєдєльний» сценарій.
Але, я особисто не до кінця вірив, що наші «поважні адвокатські довгожителі» наважаться саботувати реформу Президента та більшості у парламенті.
І чого я, та зо три десятки таких самих змерзлих колег, яких так само не пускали, взагалі не очікував почути від представників Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області, які відмовилися себе називати так само як і міліцейська охорона, що: «…Президент, Портнов, Висоцький – нам не указ».
І що мене взагалі вразило, що переді мною так само не пустили «цілого» голову Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України – Володимира Висоцького.
За тиждень до цього Володимир Висоцький мене вже здивував, що зайняв позицію на захист адвокатів і зазначав у своєму відкритому листі (www.vkka.gov.ua/):
– «Звертаюсь до Вас, шановні колеги, із закликом прийняти участь в установчих конференціях адвокатури та особисто реалізувати своє право обирати та бути обраним до органів адвокатського самоврядування. Ніхто, і навіть суд, не може Вам заборонити стати учасником конференції, тим більше, ніякі чиновники від адвокатури, постановивши рішення щодо «квотування» і, так званих, районних та міських зборів. Вас мають зареєструвати і надати можливість голосувати з усіх питань порядку денного конференції незалежно від того, пройшли Ви через так званий відбір чи ні. Звертаюсь до керівників регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та прошу у встановлений Законом спосіб забезпечити право адвокатів на участь в установчих конференціях адвокатів та умови для їх волевиявлення: адвокати мають знати про дату, місце і порядок денний конференції та мати можливість обрати форму голосування і вільно голосувати з усіх питань порядку денного конференції. Особливо звертаюсь до керівників Київської обласної КДКА (Ковбасинська Г.В.), Донецької обласної КДКА (Башенко С.В.), Харківської обласної КДКА (Стоматіна М.В.) та Закарпатської обласної КДКА (Ігнатко В.С.) із закликом неухильно виконати норми Закону та забезпечити можливість адвокатам, які отримали свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у цих КДКА, на участь в установчих конференціях. Не потрібно боятись Ваших колег і ставити чиїсь амбітні інтереси вище інтересів адвокатів та адвокатури, не потрібно відгороджуватися від простих адвокатів за допомогою охорони. Пам’ятайте про Вашу відповідальність, а також про те, що завтра Вам дивитися у вічі тим, права котрих Ви звузили та працювати разом з ними. Я закликаю Вас, шановні колеги, керівники названих чотирьох КДКА, не чекати поки амбіційні особи поділять портфелі в національній Асоціації, яка створюється, і всі потрібні люди отримають свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, а вже сьогодні повернути Ваші «сиятельные взоры» в сторону простих адвокатів, які вимушені кожен день воювати «за місце під сонцем». Щодо проведення установчих конференцій по так званому «квотному» принципу та через непередбачені Законом «районні та міські збори адвокатів з обрання делегатів на установчу конференцію», посилання на ст. 47 Закону при проведенні установчих конференцій адвокатів, страх перед новими молодими обличчями адвокатури, – все це нагадує поради сторонньої людини, яка нічого не розуміє в предметі адвокатської діяльності, або давно такою діяльністю не займалась. Мабуть потрібно згадати так званий принцип запрошення на такі збори «своїх», неналежну поінформованість адвокатів, що забезпечує залишення в органах адвокатського самоврядування тих самих осіб і ніякі «обличчя» змінюватись не будуть. Діє принцип: оберемо на установчу конференцію «правильних» делегатів, а для неправильних виставимо охорону та забезпечимо собі «владу» в адвокатурі, обравши своїх делегатів на з’їзд, відкинемо таємне голосування і «правильно» забезпечимо голосування на з’їзді. От що насправді стоїть за такими порадами. Звертаючись до таких діячів, хочу їм порекомендувати позбутись страху перед адвокатами, трішки ходити в судові засідання та повернути статус адвоката, і не боятись, знову ж таки, нових облич в адвокатурі, – сказав голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури України при Кабінеті Міністрів України».
Думаю не слід вдаватися до подібних дій чи порушень та сподоблятися нашим, хоч і «порушникам», але все ж таки колегам.
І саме тому, єдиним способом і засобом захисту прав адвокатів залишається звернення до відповідальних за закон та суд, як би це не звучало з іронією.
Що конкретно пропоную я, адвокат Вадим Хабібуллін тим, хто наважиться:

 • звернутися до журналістів та засобів масової інформації.
 • кожному, кому болить адвокатура України – написати блог, статтю та допомагати просувати (перепост) надруковане іншими нашими колегами й розміщати їх у всіх соціальних мережах.
 • приєднатися у порядку, передбаченому ст. 53 КАСУ до адміністративного позову у справі №2-а-12768/12/2670 (Окружний адміністративний суд м. Києва) за адміністративним позовом адвоката І.Головань до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області.
 • подати особистий адміністративний позов до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області про протиправність рішень, дій … – скасування або визнання не чинним рішення КДКА №1 від 30.08.2012 «Про організаційно технічне забезпечення проведення установчої конференції адвокатів Київської області», в частині визначення «містечковості» та «делегатства».
 • подати особистий адміністративний позов до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області про протиправність рішень, дій … – скасування або визнання не чинним рішення (конференцію про обрання 15 вересня 2012 «так названих делегатів») на установчу конференцію адвокатів Київської області.
 • подати особистий адміністративний позов до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області про протиправність рішень, дій … – скасування або визнання не чинним (установчу конференцію 10 жовтня 2012), рішення про обрання органів адвокатського самоврядування.
 • вчинити інші, передбачені чинним законодавством України дії та заходи щодо недопущення «легітимізації» обраних з порушеннями органів адвокатського самоврядування.
 • З повагою і сподіванням виявитися корисним,
  Вадим Хабібуллін
  адвокат, голова адвокатського об’єднання
  «Київська обласна колегія адвокатів»
  ФОТО: