Де найвищі заробітні плати в Україні?

265

Кажуть, що чужі гроші рахувати негарно, але ми не винні, це офіційна статистика.

Поділитися:

Кажуть, що чужі гроші рахувати негарно, але ми не винні, це офіційна статистика.

Кажуть, що чужі гроші рахувати негарно, але ми не винні, це офіційна статистика. А офіційна статистика, на те вона і офіційна, щоб всі про це знали. І так, згідно з офіційними даними, за даними за вересень 2011 року, 8,7% усіх працюючих в Україні отримали заробітну плату 5000 грн в місяць. Це близько 874 тис. працівників в Україні можуть похвалитися такою великою заробітною платою. У грудні 2010 року таких багатих трудівників було всього 824 тис. осіб.

Найбільша кількість працюючих, які отримали заробітну плату вересня 2011 року, на рівні більше 5000 грн, працює в промисловості. За підсумками вересня таких було 370,7 тис. осіб. При цьому 106,6 тис. осіб з цієї когорти високооплачуваних працівників працює на підприємствах, що займаються видобуванням корисних копалин, насамперед вугілля і залізної руди. Близько 61,6 тис. осіб отримують найвищу заробітну плату, згідно офіційної статистки, працюють на підприємствах, що виробляють електроенергію і близько 54 тис. чоловік на підприємствах металургійної галузі.

За підсумками вересня, могли порадіти високій заробітній платі близько 85,6 тис. осіб, які працюють у транспортній сфері, 76,8 тис осіб працюють у фінансовій сфері і 64 тис. осіб працюють на державній службі.

Найменше працівників, які отримують офіційну заробітну плату, в розмірі 5000 грн і більше, працює в освіту, медичної сфер, сфері культури та обслуговуванні готелів і традиційно в сільському і втішному господарстві. З 1,57 млн працівників сфери освіта, заробітну плату 5000 грн отримує всього 42,4 тис. осіб. Серед медиків, яких офіційно працює 1,13 млн. осіб, настільки високу заробітну плату отримує лише 14,3 тис. осіб. А серед всіх працівників рибного господарства саму велику українську заробітну плату отримує 536 осіб.

Розмір заробітної плати завжди викликає багато суперечок і розмов. Особливо, це стосується офіційної заробітної плати. Ніщо так не засмучує людей, як розмір заробітної плати, тим більше в умовах України, коли «офіційно ціни не ростуть».