Депозити і кредити. Росіяни та українці. Хто і як

323

Не будемо сьогодні порівнювати Україну і США, а тим більше Україну і Китай.

Поділитися:

Не будемо сьогодні порівнювати Україну і США, а тим більше Україну і Китай.

Не будемо сьогодні порівнювати Україну і США, а тим більше Україну і Китай. Порівняємо, те, що дійсно порівнянне, ринок депозитів і кредитів для населення України і Росії.

Середня сума депозиту, в доларовому еквіваленті, на одного жителя країни

— у Росії 1940 дол

— в Україні 604 дол

Частка рублевих депозитів у загальній сумі депозитів населення Росії, становить близько 80%, а частка гривневих депозитів у загальній сумі депозитів населення України, складає близько 50%.

Офіційні середні ставки за депозитами в національній валюті для населення

— у Росії 5,8%

— в Україні 12,74%

У Росії, можна розмістити депозит в рублях на рік за ставкою 10%, в окремих випадках під 11%. Долларный депозит, в Росії, може принести дохід від 4-6% річних, а евродепозіт 2-5% річних. В Україні, можна розмістити гривню на рік за ставкою 16-18%, а в окремих випадках і під 20%. Долларный депозит може принести від 5-9% річних, а евродепозіт від 2-8% річних.

Середня сума кредиту, в доларовому еквіваленті, на одного жителя країни

— у Росії 856 дол

— в Україні 739 дол.

Частка прострочених кредитів у загальному обсязі виданих кредитів населенню Росії становить близько 7%, частка прострочених кредитів у загальному обсязі виданих кредитів в Україні становить близько 13%.

Офіційні середньо ставки за кредитами в національній валюті для населення

— у Росії 19,7%

— в Україні 26,63%

У Росії ставки за кредитами для населення суттєво відрізняються від виду кредиту, застави, строку та кредитної історії позичальника. У Росії, можна отримати кредит на термін до 5 років, за ставкою 10-16% річних, залежно від суми початкового внеску. А можна отримати споживчий кредит за ставкою 25-30% і вище. В Україні, можна отримати автокредит, на термін 5 років, за ставкою від 16-25% річних, залежно від моделі автомобіля і суми початкового внеску. Споживчі кредити для населення мають ставку від 26% і вище.