Дивіденди для акціонера, турбота для бухгалтера.

242

Закінчився наш трудовий календарний рік. Всі давно вже сформували свої фінансові результати. У кого то вони плачевні, а у когось, вималювалася кругленька сума прибутку за фінансовими результатами року.

Поділитися:

Закінчився наш трудовий календарний рік. Всі давно вже сформували свої фінансові результати. У кого то вони плачевні, а у когось, вималювалася кругленька сума прибутку за фінансовими результатами року.

За підсумками року на зборах акціонерів при затвердженні річного балансу підприємства, побачивши цю кругленьку суму, засновники приймають рішення частину даних коштів розподілити на виплату дивідендів.

Своє завдання акціонери виконали, далі вступає в роботу бухгалтер. Його обов’язок провести нарахування та виплату дивідендів згідно з чинним законодавством.

На сьогоднішній день все ще діє Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» і авансовий платіж з податку на прибуток до або під час виплати дивідендів ніхто не відміняв. А починаючи з першого квітня 2011 року набирає чинності розділ Податкового Кодексу про оподаткування прибутку підприємств, в якому вже змінився порядок сплати авансового платежу з податку на прибуток при виплаті дивідендів. Тепер з набранням чинності Податкового Кодексу при виплаті дивідендів фізичним особам – засновникам, авансові внески з податку на прибуток не сплачуються.

Також відбулися зміни в частині нарахування дивідендів на користь фізичних осіб. Починаючи з першого січня 2011 року такий вид доходу фізичної особи як дивіденди оподатковуються за ставкою 5% при їх виплаті та за їх рахунок.

Бухгалтер ще повинен не забути відобразити дані виплати у звітності, яка подається в контролюючі органи по виплатам фізичним особам. На сьогоднішній день їх дві. Це щомісячна, яка подається до двадцятого числа, наступного за звітним календарним місяцем і яка називається декларацією. І друга давно нам вже відома форма 1-ДФ. Вона подається в контролюючі органи протягом сорока календарних днів, які слідують за звітним календарним кварталом.

За вказівку не всіх виплат в даних двох звітах тепер підприємству загрожують великі штрафні санкції. Перша помилка нам буде коштувати у вигляді штрафу в розмірі 170,00 гривень, друга вже у розмірі 1020,00 гривень. Так що робити помилки, напевно, тепер буде дуже накладно.

Ще потрібно не забути правильно заплатити податок на доходи фізичних осіб з цих виплат. Найпоширеніша помилка, це сплата податку на загальний рахунок, куди сплачується податок на доходи фізичних осіб з доходу найманих працівників. А платити податок з дивідендів потрібно на окремий рахунок, який призначений для обліку податку з дивідендів і роялті.

І під кінець, наш новий Податковий Кодекс не вимагає подання звіту про виплачені дивіденди, який раніше подавали підприємства як звітність, встановлену для місячного звітного періоду.

А наостанок бухгалтеру залишається лише відобразити всі проведені операції в бухгалтерському обліку і робота по виплаті дивідендів у бухгалтера завершена.