ЕХ.ЮА…

344

сигнал бізнес-спільноті в інтернет, а також інтернет ЗМІ

Поділитися:

сигнал бізнес-спільноті в інтернет, а також інтернет ЗМІ

Дивертисмент державних діячів в FaceBook, державні портали, міністерські сайти показують, що влада розуміє: інтернет стає тією інформацією, яка володіє світом. Також влада здогадується, що на цих виборах інтернет може мати набагато більше значення, ніж на попередніх. Відповідно, вона намагається зрозуміти, як вона може його більше проконтролювати.
У зв’язку з закриттям всіма улюбленого і вже необхідного EX.UA у мене зім’яті почуття. Я, також як і більшість прогресивно мислячих українців, які прагнуть бачити Україну в Європейському Союзі, розумію, що авторські права –це таке ж святе, як і приватна власність. Тому завжди розумів, що бізнес цього файлообмінника – дуже сумнівний, тому що взагалі не вважається з авторськими правами. З іншого боку, як і кожен прогресивно мислячий українець, я розумію, що Україна – ну зовсім не правова держава, тут панує правовий нігілізм, і частіше прав той, хто володіє здібностями домовлятися, і більше – грошима. Тому, абсолютно ніколи не думав оголошувати цього ресурсу бойкот. Тому що порушення авторських прав у нас в країні відбувається часто-густо і не тільки в інтернет.
Але це почуття. А ось думки, які мене дійсно турбують:
1) Закриття такого глобального сайту і порушення кримінальної справи, це спектакль, який повинні побачити все, і засвоїти урок . Тепер будь-який сайт компанії, інтернет-магазину, порталу і будь-якого іншого інтернет-ресурсу може розуміти, що закрити його, так само як і EX.UA дуже навіть можливо. Досить буде порушити справу на підставі заяви виробника будь-софта, який скаже, що компанія користується піратською копією програми. А я думаю, що навіть сайт Президента можна закрити за такий грішок. Що вже говорити про сайт чинного опортуністичного бізнесу .
І оскільки дуже багато операцій сьогодні здійснюється в інтернеті, то такий контроль за веденням бізнесу в інтернет в майбутньому може надавати загрозу «бізнес безпеки» власників бізнесу. А адже в Україні вже є публічні компанії, такі як у Жеваго, наприклад, на якого нещодавно велося тиск. Закриття сайту публічної компанії може порушити нею правила біржі про обов’язкове оприлюднення компанією всієї інформації , що може призвести до зняття такої компанії з біржі, і в наслідок істотно зменшити вартість компанії та її інвестиційну привабливість.
2) Більшість засобів масової інформації, в тому числі критичних до влади, а також інтернет ресурсів опозиційних сил також сьогодні повинні задуматися про те, що на будь-якому етапі виборчої кампанії в країні, у цих сайтів можуть виникнути претензії від різних виробників софтів, Майкрософта, кого завгодно, в результаті чого у того ж МВС з’явиться формальна причина для порушення справи, проведення перевірки та призупинення роботи сайту на невизначений час. А це означає, що інтернет-ЗМІ в результаті такої боротьби за авторські права можуть втрачати свій Медіабізнес і переставати виконувати функцію «охоронного пса демократії», а опозиційні сили – право народу на доступ до інформації будь-яких політичних сил, з яких громадяни хотіли б зробити свій вибір на виборчій дільниці.
ЕХ.ЮА! Ех Україна! По-моєму, це тільки початок, і інтернет-бізнес спільноті потрібно готується до оборони проти свого дивного держави.