Хороші люди

266

Чому я інвестую в айті-сферу, а не в будівництво, метал, нафту або нардепів? Просто люди там гарні. Мені подобається, які вони і як живуть.

Поділитися:

Чому я інвестую в айті-сферу, а не в будівництво, метал, нафту або нардепів? Просто люди там гарні. Мені подобається, які вони і як живуть.

Один із законів інвестування свідчить: вкладайте гроші в те, що подобається особисто вам. Особисто мені подобається вся ця культура. Мені подобається, наприклад, що айтішники нестандартно мислять: щоб іноді вловити траєкторію думок моїх парнтеров іноді доводиться міцно задуматися. Мені подобається, що вони веселі: ви відкриваєте холодильник в офісі, він ідеально порожній зате на самій верхній полиці сидить іграшкова білка. Це – такий образ думки, такий гумор і таке світогляд. Не приховую: я ще не скоро навчуся розуміти гумор розробників. Часто щоб зрозуміти, ор ніж вони жартують, потрібен тлумач. Однак добре те, що хлопці завжди не проти розважитися. Це означає, що серед них нижче ризик підхопити настрій «все пропало» – веселі люди зазвичай легше переносять неприємності в бізнесі. І цього варто вчитися. Наша команда сидить у старовинному будинку, а не в пафосному коворкинге хайтек, у них все простір не заставлено тенісними столами, ігровими автоматами або модними тренажерами, як я бачив не раз у місцях, де панти – в основі всього. Навколо них в’ються ейчари, цілуючи їх у всі місця під прапором «Для вас – печеньки!» Їм не подвоюють зарплату раз на квартал. Природно, їх ловлять хедхантери, але це вже інша історія. У них все не так. Як у кіно про Гугл або Еппл. І завдяки цьому вони зберігають свою автентичність, не сумують і працюють, видаючи результат. Чудно дивитися, як люди працюють за результат, а не за виверти директора з персоналу. Коли ідея важливіше печеньок. Ідея, здатна зібрати навколо себе команду саме тих людей, які потрібні.