«Індивідуальний підхід до клієнта» — рекламний слоган юридичних компаній або реальна картина?

296

Приступивши одного разу до пошуку юридичної компанії для представлення моїх інтересів в суді, я звернула увагу на те, що всі компанії роблять акцент на індивідуальний клієнтський підхід, результативність, конфіденційність, безпомилковість висновків…Ну і масу аналогічних конкурентних переваг.. Написано дуже грамотно і красиво. Але…

Як ви думаєте, кого я вибрала?

Поділитися:

Приступивши одного разу до пошуку юридичної компанії для представлення моїх інтересів в суді, я звернула увагу на те, що всі компанії роблять акцент на індивідуальний клієнтський підхід, результативність, конфіденційність, безпомилковість висновків…Ну і масу аналогічних конкурентних переваг.. Написано дуже грамотно і красиво. Але…

Як ви думаєте, кого я вибрала?

Приступивши одного разу до пошуку юридичної компанії для представлення моїх інтересів в суді, я звернула увагу на те, що всі компанії роблять акцент на індивідуальний клієнтський підхід, результативність, конфіденційність, безпомилковість висновків…Ну і масу аналогічних конкурентних переваг.. Написано дуже грамотно і красиво. Але…

Як ви думаєте, кого я вибрала? Юридичну компанію, яку мені порадили мої знайомі.

У даній сфері дуже важливо залишкове думка клієнта. Це працює значно краще і ефективніше будь-якої реклами.

А думка клієнта формується не тільки від професійного рівня знань юриста, але і від його організованості, кількості приділений вам час, адекватності вартості наданих послуг, ну і, звичайно ж, результативності його діяльності.

Всіх цих показників можна досягти лише за умови використання проектного методу роботи в юридичній компанії — трансформація роботи з кожним клієнтом в окремий проект. І якщо з одним клієнтом працюють кілька юристів, то вони повинні бути в курсі всього процесу і вести його від початку до кінця, а не просто готувати окремі документи чи представляти інтереси клієнта в окремих судових засіданнях.

Теоретично все просто і зрозуміло, але практично… Як?

Для цього і існують системи автоматизації роботи компаній. На прикладі однієї з таких систем — Мегаплан — я продемонструю вам схему побудови проектного методу в роботі.

Робота з клієнтами

Починати слід з ведення клієнтської бази в Мегаплане — ви заповнюєте картку кожного клієнта з контактами та загальною інформацією. Якщо це юридична, а не фізична особа, то в картку клієнта можна внести всі реквізити клієнтської компанії. Це дозволить вам в одному місці зберігати інформацію абсолютно про всіх клієнтів і вести історію роботи з ними.

При цьому доступ до повної бази клієнтів буде мати лише керівник юридичної компанії, а кожному працівнику можна надати певні права доступу, тільки до тих клієнтів, яких він веде.

Кожному по завданню

Далі в модулі «Завдання» формуємо проект чи завдання на кожного клієнта, в залежності від складності робіт з ним. Наприклад, якщо це разова консультація, допомога у складанні цивільного позову або заяви, то це може бути завданням. Ну а якщо необхідно повне ведення, наприклад, кримінальної справи — починаючи зі стадії досудового слідства і закінчуючи представленням інтересів клієнта в апеляційному суді, то це буде вже неодмінно проект.

При формуванні проекту ви призначаєте відповідальних за нього — наприклад декількох або одного юриста, формуєте список справ за проектом, які в обов’язковому порядку необхідно виконати, описуєте суть проблеми, з якою звернувся клієнт, ну і терміни реалізації проекту.

Таким чином, ви отримуєте початкову стадію роботи за проектом. А далі все просто. При ознайомленні з матеріалами справи — прикріплюєте до даного проекту фотокопії всього справи; при підписанні ст. 218 — прикріплюєте копію протоколу та опис всього кримінальної справи; при подачі клопотань — прикріплюєте їх копії та відповіді на них, і так далі в даному проекті фіксуєте абсолютно всі свої дії з окремим клієнтом. Наприклад — пишете скаргу в Прокуратуру — зафіксували суть і терміни подачі скарги, написали адвокатський запит — знову все зафіксували.

Таким чином, в рамках одного проекту у вас є вся історія і активності по роботі з кожним клієнтом.

Планування особистих справ

Крім цього, Мегаплан допоможе вам чітко планувати і дотримуватися терміни подачі документів. У роботі юристів одним з головних факторів є пунктуальність. Не встигли подати апеляційну скаргу у строк, оскаржити відповідь Прокуратури в суді, ознайомитися з матеріалами справи — можна вважати, що повністю провалили проект. За допомогою планування справ Мегаплане ви ніколи не забудете і не пропустите жоден термін подачі документів.

Причому планувати можна як справи, так і зустрічі, комунікації, судові засідання та інше.

Що дає цей підхід? Наочно можна побачити і проконтролювати роботу кожного юриста. До того ж в даний проект, при бажанні, можна дати гостьовий доступ клієнту, який буде бачити всю вашу активність. Це до слова про «прозорість роботи». Не доведеться зустрічатися і описувати клієнту всю вашу діяльність, він сам її буде контролювати, не відволікаючи вас від процесу.

Ну і головне, якщо раптом один з ваших колег з будь-якої причини (хвороба, відпустка, декрет, звільнення, ну або смерть в кінці кінців) не зможе довести справу клієнта до кінця, то змінивши виконавця в Мегаплане, він зможе в найкоротші терміни ознайомитися з усією роботою з клієнтом і продовжити її без будь-яких труднощів.

При цьому немає необхідності кожен раз заново формувати окремі проекти під окремого клієнта.

Один раз сформувавши проект, ви зможете створювати на його основі шаблони одним кліком і просто прикріплювати до них актуальні документи. Це зручно і економить масу часу.

Модуль «Документи»

Також у модулі «Документи» ви можете в окремих папках зберігати типові документи – клопотання, скарги, запити, позовні заяви і багато іншого. У будь-який момент вони будуть доступні всім працівникам компанії.

Звіти

Що дуже важливо — Мегаплан дозволить вам формувати звітність по роботі всієї компанії в цілому, так і кожного окремого співробітника — скільки зустрічей, дзвінків і справ було реалізовано, які результати. Це дозволить розуміти, хто з працівників дійсно плідно та якісно працює, а хто тільки вдає.

Контроль фінансів

Ну і найголовніше і наболіле — це взаєморозрахунки з клієнтами. У кожної компанії принцип взаєморозрахунків різний — хтось називає єдину суму за кожен етап роботи (досудове слідство, судове слідство, представлення інтересів в апеляційному чи верховному суді), хтось отримує передоплату, а потім оплату кожного судового засідання, а хтось погодинну оплату. Модуль «Фінанси» Мегаплан дозволить вам чітко контролювати взаєморозрахунки з кожним клієнтом. Адже на практиці багато справи тягнуться по року — два, а то й три. Тому дуже важливо чітко контролювати всі оплати, які вже справив клієнт і які суми він ще повинен.

До того ж клієнти, завдання, звіти і фінансові операції кріпляться між собою і будуються в єдиний бізнес-процес, який є частиною проектного підходу, про який ми говорили на початку статті.

Ось і виходить, що Мегапланом ви будете повністю контролювати діяльність юридичної компанії в найменших деталях, не докладаючи великих зусиль.

Поки ви все це читали, напевно, не один раз подумали про безпеку і збереження даних в такій системі. Хочеться відзначити, що в Мегаплане можна працювати як в хмарному сервісі (дані будуть зберігатися в зашифрованому вигляді на серверах компанії в дата-центрах Росії або Німеччини), так і встановити на свій сервер у вигляді коробкової версії. Загалом, вибирати вам.

Нашим продуктом вже користуються багато відомі адвокатські контори України, це їхня конкурентна перевага і запоруку успішної роботи.

Приєднуйтесь! Автоматизуйте свій бізнес!