Інвестиції в завтрашній день

270

Зараз до багатьох приходить розуміння того, що недостатньо оголосити вакансію, щоб до тебе вишикувалася черга з першокласних фахівців. Хорошого фахівця знайти досить складно, іноді і досить затратно. Хороша альтернатива – це «ростити» спеціалістів для себе самостійно. Менеджмент компанії «Керамет», найбільшого в Україні заготівельника брухту чорних металів, прийшов до цього дуже давно.

Поділитися:

Зараз до багатьох приходить розуміння того, що недостатньо оголосити вакансію, щоб до тебе вишикувалася черга з першокласних фахівців. Хорошого фахівця знайти досить складно, іноді і досить затратно. Хороша альтернатива – це «ростити» спеціалістів для себе самостійно. Менеджмент компанії «Керамет», найбільшого в Україні заготівельника брухту чорних металів, прийшов до цього дуже давно.

З моменту заснування компанії у 1990 році минуло 25 років, за цей час через “Керамет” пройшло безліч кваліфікованих співробітників. На сьогоднішній день кістяк компанії складають люди, які прийшли в 1998-2000-х роках, проте є і співробітники, які працюють на підприємстві практично з самого заснування.

У “Керамете” вважають, що починаючи з робочих професій і до керівництва – всі в команді повинні бути зацікавлені в розвитку компанії та особистісному зростанні. Тому ми намагаємося залучити і зберегти в колективі людей, яким близько постійне вдосконалення та інновації, кому цікава майданчик для професійного розвитку.

Це не порожній звук, нашим співробітникам доступно підвищення кваліфікації за рахунок підприємства, навчання роботі на сучасному обладнанні, яке використовує в роботі «Керамет». З метою забезпечення всебічного навчання і підвищення цінності працівника для компанії, щорічно розробляються та затверджуються плани індивідуального розвитку. Кількість, що беруть участь в таких програмах, постійно зростає. У 2015 році кількість затверджених планів індивідуального розвитку збільшилася до 77, що на 80% більше, ніж у попередньому році. Керівництво компанії всіляко стимулює працівників до саморозвитку, в т. ч. за рахунок того, що підвищення заробітної плати можливо лише за умови складання і виконання цих планів. Як результат, практично весь менеджмент сьогодні охоплений планів індивідуального розвитку.

Нами використовуються різні формати навчання: групові і особисті тренінги та семінари, участь у форумах, конференціях за напрямами роботи. Іноді це одноденні тренінги, а іноді курс навчання може тривати кілька років.

Із затребуваних напрямків підвищення кваліфікації можна назвати: бережливе виробництво, впровадження інструментів 5S, тайм-менеджмент, міжнародні стандарти фінансової звітності, трансферне ціноутворення, управління людьми і процесами, підвищення особистої і командної ефективності (МВТІ), ділові переговори, методи переконання й ефективної комунікації.

З метою підвищення мотивації у нас щорічно проводяться конкурси «Кращий за професією». В основному це стосується робітничих професій. Наприклад, у 2014 році одним із завдань конкурсу серед операторів навантажувачів було скласти «матрьошку» з труб різного діаметру, повірте, це виглядало дуже ефектно.

Не залишається без уваги і самостійний розвиток, як-то: вивчення іноземних мов, проходження різних безкоштовних on-line курсів і програм, які також включаються співробітниками в плани індивідуального розвитку.

Одним з найбільш ефективних способів підвищення кваліфікації, який використовують в компанії, є навчання на робочому місці: навчання співробітників цехів і дочірніх підприємств, проведення нарад, «гуртків якості». Невідривно від виробництва навчання дозволяє підлеглим спробувати себе в якості керівника, розвиваючи паралельно лідерські якості та управлінські навички. Іноді ми вдаємося до ротації – заміщенню учасників в проектах. Це дозволяє побачити, чого не вистачає робочого процесу, вивчити сферу своєї діяльності з інших сторін.

Саме після таких навчань багато співробітники розробляють і впроваджують свої «ноу-хау» на робочому місці. Вони з великою охотою розповідають про те, чим займаються і про нюанси своєї роботи.

Можна говорити про цифри, про прямих витратах на навчання, в середньому майже 4 тисячі гривень на одного співробітника на рік. Однак ми дивимося глибше. Коли людина розуміє своє місце і роль в бізнесі, відчуває, що він важливий і компанія його бачить і цінує, – він буде працювати абсолютно по-іншому, буде проявляти більшу лояльність до компанії.

Вкладення в персонал-це, насамперед, інвестиції в стійкість бізнесу, інвестиції в завтрашній день.