ИНВЕСТПРИЦЕЛ: МЕТА – ТУРЕЧЧИНА, КАЛІБР – МАКСИМАЛЬНИЙ

213

Третій тиждень Туреччина – на вустах у всіх. Спочатку виступ Ердогана спричинило підготовку до запуску чартерів з РФ. Потім невдоволення радикалів країни заповнило стрічки новин. Тепер Туреччина підходить до піку туристичного сезону. І в країні відбувається невдала спроба військового перевороту, пригнічена владою. Але це далеко не все, чому варто говорити і думати про Блискучій Порті.

Поділитися:

Третій тиждень Туреччина – на вустах у всіх. Спочатку виступ Ердогана спричинило підготовку до запуску чартерів з РФ. Потім невдоволення радикалів країни заповнило стрічки новин. Тепер Туреччина підходить до піку туристичного сезону. І в країні відбувається невдала спроба військового перевороту, пригнічена владою. Але це далеко не все, чому варто говорити і думати про Блискучій Порті.

Що було до

До подій ночі з 15 на 16 липня Туреччина стала першою серед 55 країн світу по зростанню цін на житло. Про це говорять дані Knight Frank Global House Price Index. Індекс цін зріс на 15,3% в першому кварталі 2016 року, порівняно з минулим роком. Останні п’ять років динаміка цін на квадратний метр в країні неухильно зростала, досягаючи 20% зростання в окремих регіонах. У цілому Туреччина за 10 років стала однією з найбільш динамічно розвиваються країн з темпами зростання ВВП, порівнянними з Китаєм. Якщо на початку 2000-х ВВП Туреччини ледь сягав 300 млрд доларів, то сьогодні підійшов до позначки в трильйон доларів. З приходом до влади Реджепа Тайіпа Ердогана в 2014 році країна провела ряд реформ, що стимулюють розвиток економіки.Всі ці чинники зумовили і збільшення іноземних вливань в економіку. При цьому сектор нерухомості увійшов в 5 найбільших за обсягом іноземних інвестицій напрямків. Туреччина зайняла третє місце серед країн Європи по іноземним інвестиціям в нерухомість, при цьому з амбіцією на першість. Країна стала третьою світовою економікою за розмірами будівельного сектора після Китаю і США.Україна в 2015 році замкнула топ-10 країн, що інвестують в нерухомість в Туреччині.

Що буде після

Ще кілька днів тому ми рекомендували інвестувати в Стамбул, нарівні з курортними регіонами – Середземноморське та Егейське узбережжя. Адже в обох напрямках Туреччина перевершує держави-конкуренти. Стамбул є найбільшим мегаполісом Європи. Місто за всіма показниками входить в топ-4 світових європейських центрів поряд з Лондоном, Парижем і Москвою, але ціни в Стамбулі в кілька разів нижче інших столиць, перспективи зростання вище. У найбільшому місті Туреччини реалізовується багато великих інфраструктурних проектів: міст через Босфор, Судноплавний канал «Стамбул», найбільший у світі аеропорт Istanbul Airport Grand, будується безліч заводів. Стамбул – локомотив країни. Мегаполіс показує колосальне зростання. У минулому році тут ціни на квадратний метр зросли на 20% і це не межа.Буквально за одну ніч імідж Стамбула, як одного з найбільш перспективних інвестиційних центрів перетворився на імідж території високих ризиків. Це зрозуміло. Але піддаватися паніці не варто. Криза – це можливість. Зниження попиту на нерухомість столиці дозволить вкласти в найкращі об’єкти за мінімальною ціною. У довгостроковій перспективі місто не втратить свого значення для світової економіки. Стамбул – не Донецьк і там ніхто не буде стріляти по житлових кварталах. Ердоган зарекомендував себе як дієвий правитель, який буде зміцнювати заходи безпеки країни. Він придушив антинародний протест за одну ніч при значній підтримці громадян. Десятки тисяч прихильників Ердогана вийшли на вулиці для захисту країни від заколотників, показавши патріотизм і єдність нації. Світові лідери – Барак Обама, Пан Гі Мун, Дональд Туск, Петро Порошенко та інші підтримали президента Туреччини, засудивши спробу військового перевороту.Тому, що сталося в ніч з 15 на 16 липня, з точки зору оцінки ризиків для інвестицій в нерухомість, варто розглядати, як одна з тих подій, які рідко, але відбуваються у світових центрах. Убезпечити свої вкладення можна грамотним підходом до вибору об’єкта. Для інвесторів в курортні регіони країни події залишаться в категорії гучних заголовків.Момент для інвестицій в нерухомість Туреччини залишається вигідним. З усіх країн середземноморського басейну в Туреччині в даний момент найнижчі ціни, але при цьому найвища якість. Незважаючи на стрічки новин, безпрограшною альтернативи Туреччини сьогодні все також немає.