Інвестування: ризик чи стабільність?

481

Як заробити гроші відомо, мабуть, всім розумом, працею, здібностями, талантом. Саме так більшість намагається накопичити певні кошти, які в майбутньому можна направити на всілякі поліпшення, і розширити межі «доступного». Але сформувати повноцінний капітал, до того ж постійно росте, можна лише змусивши вже наявні гроші працювати. Одним з кращих способів збільшення капіталу – це інвестування.

Поділитися:

Як заробити гроші відомо, мабуть, всім розумом, працею, здібностями, талантом. Саме так більшість намагається накопичити певні кошти, які в майбутньому можна направити на всілякі поліпшення, і розширити межі «доступного». Але сформувати повноцінний капітал, до того ж постійно росте, можна лише змусивши вже наявні гроші працювати. Одним з кращих способів збільшення капіталу – це інвестування.

Принцип «більше ризик – більше дохід» можна в цілому назвати одним з основоположних в інвестуванні. Це означає що, вибираючи інструменти для вкладення своїх засобів, перш за все, необхідно визначити співвідношення прийнятною ступеня ризику (можливість втрати грошей) і бажаної прибутковості.

Консервативні інвестиції – найменш ризикований спосіб збільшити свій капітал, однак і прибуток у такому випадку теж буде мінімальна. До них належать банківські депозити, придбання різноманітних об’єктів нерухомості, облігації найбільш економічно стабільних, надійних емітентів, у тому числі і «облігаційні» фонди.

Перевага таких вкладень – стабільний, іноді навіть гарантований дохід. Так вклади у банках, точніше їх повернення населенню, держава забезпечує в межах законодавчо встановлених меж.

Готові ризикнути грошима заради отримання більш вражаючого доходу воліють агресивні види інвестицій: акції, паї фондів, що вкладають кошти в ризикові інструменти, спекулятивна гра на фондовому, валютному і на товарних ринках.

Довірче управління(asset management)
Якщо Ви володієте вільними коштами, однак у Вас недостатньо часу, щоб самостійно брати участь у біржових торгах, то довірче управління як раз для Вас.
Довірче управління активами – це послуга з управління грошима або цінними паперами, які інвестор передає персонального інвесткеруючому. Такий спосіб інвестування кращий порівняно з самостійним інвестуванням, оскільки дозволяє не тільки гнучко реагувати на будь-які ринкові зміни, але й не вимагає від інвестора повної залученості у процес інвестування.
У порівнянні з іншими видами інвестування довірче управління має ряд переваг:
• Клієнт має можливість виводити кошти і поповнювати рахунок у будь-який зручний для нього час.
• Йому не потрібно витрачати час на аналіз ринкових тенденцій і приймати інвестиційних рішень.
• Інтереси клієнта і керуючої компанії збігаються, оскільки її дохід формується як частина доходу клієнта.

Передача активів у довірче управління не є переходом права власності на нього до довірчого керуючого, керуючий зобов’язаний управляти майном в інтересах власника (вигодонабувача).

Довірче управління підходить тим, хто
• хоче зберегти і примножити свої кошти;
• готовий приймати ризики, пов’язані з ринком цінних паперів, і отримувати прибуток, що перевищує ставки по банківських депозитах;
• не хоче самостійно розбиратися в технології роботи на ринку цінних паперів або не має такої можливості.
Довірливо управління має на увазі під собою управління капіталом клієнта, в який входять цінні папери та/або грошові кошти, професіоналом, який буде діяти на фондовому ринку в інтересах клієнта по примноженню його капіталу.
В основному довірче управління оформляється з метою зберегти і примножити свій капітал за допомогою інвестування на ринку цінних паперів. Для цього між клієнтом і Управителем укладається відповідний договір на певний строк дії, протягом якого буде проводитися управління капіталом.
Довірче управління має свої переваги перед іншими видами інвестування:
• Якщо клієнта не цікавить системна торгівля, але він хоче отримувати нормальний прибуток.
• Коли немає часу або необхідних навичок для дії на фондовому ринку, або небажання приймати інвестиційні рішення.
• Управління капіталом для керуючої компанії представляє інтерес, який збігається з інтересом клієнта – чим вище дохід клієнта, тим вище прибуток компанії.

Для тих, кого цікавить довірче управління, як вид інвестування 15 червня відбудеться бізнес-сесія, де можна буде не тільки послухати експертів в цій області, але і задати питання.

Більш детально про бізнес-сесії можна дізнатися тут: “Asset management (Довірче управління): європейські банківські технології заощадження і примноження капіталу клієнтів”.