Короткострокова перспектива долара – «дорожчати», переходить в середньострокову – «сильний долар»

279

Додатковий імпульс для зміцнення долара

– боргові проблеми ЄС.

Зміна глави ЄЦБ збалансує зміцнення долара,

піднімаючи курс євро в кінці III –IV кварталу 2011

На тлі перспектив «не слабкого» долара

для нафтового ринку починається нова епоха,

Поділитися:

Додатковий імпульс для зміцнення долара

– боргові проблеми ЄС.

Зміна глави ЄЦБ збалансує зміцнення долара,

піднімаючи курс євро в кінці III –IV кварталу 2011

На тлі перспектив «не слабкого» долара

для нафтового ринку починається нова епоха,

ФРС має намір завершити програму покупки казначейських облігацій на суму 600 млрд доларів 30 червня. + … короткострокові процентні ставки будуть залишатися поблизу нуля щонайменше ще кілька місяців.

Керівники Федеральної резервної системи (ФРС) США 23 червня знизили оцінку економіки США… Відновлення триває помірними темпами, хоча й дещо повільніше, ніж очікувалося раніше, … показники ринку праці слабкіше, ніж очікувалося. Пониження прогнозів зростання економіки на 2011 рік представляється очевидним, також можливий деякий перегляд у бік зниження очікувань на 2012 рік.

У ФРС зараз менше можливостей, щоб зробити нові кроки для їх поліпшення. Це пов’язано з тим, що базова інфляція США також трохи зросла, що змушує центральний банк бути обережним з подальшими вливаннями у фінансову систему. + Навіть без надання нового стимулу ФРС зберігає дуже м’який курс.

ФРС збереже свій великий портфель цінних паперів і позик, обсяг якого становить 2,832 тлрн доларів. В рамках цієї стратегії центральний банк реінвестує прибуток від погашених облігацій у казначейські облігації США.

+ ФРС також підтвердила плани зберігати ставки поблизу нуля «протягом тривалого періоду часу». «Комітет твердо вирішив залишити політику без змін до надходження нової інформації», … поки вони не будуть упевнені в тому, що перешкоди для зростання економіки та інфляція, що спостерігалися в останні місяці, носять тимчасовий характер, …

Додатковий імпульс для зміцнення долара

– боргові проблеми ЄС.

Долар різко виріс зміцнився по відношенню до основних валют в Азії 27 червня перед голосуванням щодо прийняття заходів жорсткої економії на суму 28 млрд євро….

Настільки значне зростання під час азіатських торгових годин — рідкість,

На 27 червня Індекс долара ICE, що відслідковує курс долара США по відношенню до корзини валют, перебував на рівні 75,882 з 75,589.

Прем’єр-міністру Греції Георгіосу Папандреу потрібно буде посилити заходи економії через парламент у середу і четвер, щоб утримати країну від дефолту за своїми боргами протягом найближчих місяців, отримавши фінансову допомогу від Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду.

“Найбільш вірогідним сценарієм є те, що законопроекти пройдуть з працею… Навіть якщо вони відкинуть ці кроки на початку, є шанс, що повторне голосування буде прийнято після того, як уряд вносить поправки в законопроекти”.

Греція має намір завершити переговори про виділення другого траншу коштів “найпізніше до кінця літа 2011 р.”. “Наступний грошовий транш підтримає виплати грецького уряду до середини вересня “….

У Римі 27 …на зустрічі обговорювалася схема рефінансування грецьких зобов’язань, запропонована Францією.

Раніше, в Брюсселі учасники саміту Європейського Союзу поставили перед Грецією жорсткі умови отримання нового траншу антикризового кредиту у розмірі 12 млрд євро, …необхідно якнайшвидше схвалення грецьким парламентом заходів по скороченню бюджетних витрат і приватизації на загальну суму 78 млрд євро. Крім чергового траншу нинішнього кредиту, узгодженого в минулому році, Греція для вирішення своїх економічних проблем потребуватиме новий кредит на суму до 120 млрд євро. …країни, що не входять в зону євро, не будуть брати участь у виділенні цих коштів.

В рамках другого етапу фінансової допомоги Євросоюз виділить Греції більше 100 мільярдів євро. Ключовою умовою надання додаткової допомоги Євросоюз назвав прийняття Грецією, державний борг якої наближається до 350 мільярдів євро, програми антикризових заходів, що включає в себе скорочення витрат бюджету на 28 мільярдів євро.

+ Банки, страхові компанії і чиновники Євросоюзу працюють над такою реструктуризацією боргу Греції, яка б задовольнила рейтингові агентства….обговорюють пропозицію про зміну структури державного боргу Греції та введення нового виду державних облігацій заборгованість країни, щоб заспокоїти аналітиків Moody’s, Fitch і Standard and poor’s…..будуть розглядати в якості дефолту навіть найбільш «щадні» програми реструктуризації держборгу Греції. … і S&P заявили, що будуть вважати дефолтом Греції будь-яку реструктуризацію державного боргу країни, здійснений, наприклад, через угоду з обміну облігацій, при якій власники короткострокових облігацій обміняють їх на більш «довгі» цінні папери. + ідея про пролонгацію кредиту Греції шляхом обміну облігацій, випущених Афінами раніше, на нові, кажуть співрозмовники агентства. Держборг балканської країни, відчайдушно намагається запобігти фінансовий крах, пропонується формувати з цінних паперів нового типу і за схемою, що відрізняється від нинішньої. «Тільки зовсім інша структура облігацій змусить рейтингові агентства порахувати реструктуризацію держборгу Греції добровільною і не оголосити її неплатоспроможною»

+ Представники євросоюзу працюють над резервним плану для Греції, на випадок, якщо парламент відхилить програму заходів економії і країна не зможе отримати наступну частину екстреного кредиту від ЄС та Міжнародного валютного фонду. Розробка плану проходить вже кілька тижнів. Це робиться для того, щоб гарантувати Греції отримання необхідної ліквідності для запобігання дефолту в відсутність наступного траншу розміром 12 мільярдів євро, який повинен бути переведений до середини липня. (Греції необхідно рефінансувати понад 2,4 мільярда євро за 6-місячними облігаціями 15 липня і 2,0 мільярда євро за 3-місячними облігаціями тижнем пізніше. У серпні їй чекають виплати в розмірі 5,9 мільярда за п’ятирічними облігаціями з терміном обігу і рефінансування ще 2,5 мільярда євро.)

+ ….за допомогою цього плану «В» розробники сподіваються уникнути поширення кризи Греції в Ірландію, Португалію та Іспанію і потенційних наслідків для банківської системи всієї Європи, адже французькі та німецькі банки є великими власниками грецьких облігацій. План відрізняється від французького пропозиції залучити приватні компанії до участі у другій програмі порятунку Греції. Він обговорюється зараз незважаючи на те, що президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу та інші високопоставлені чиновники ЄС неодноразово говорили, що “для Греції немає плану “Б”….. відбувається “активне планування” на випадок, якщо грецький парламент відкине програму скорочення витрат.

+ Пекін продовжить підтримувати ЄС і вкладатися в європейські боргові зобов’язання і єдину валюту. …Пекін має намір довести частку євро в резервах до 25%. (Міжнародні резерви Китаю складають 3,05 трлн доларів, значна їх частина в європейській валюті). …Китай в 2011 р. почав виходити з доларових інструментів і став більше купувати європейські урядові облігації. Китай вирішив слідувати своїй політиці диверсифікації зарубіжних резервів і відходу від долара».

+ Китай не має наміру проводити політику підтримки позитивного сальдо торгового балансу. “Ми добиваємося того, щоб у нас був збалансований і стійкий ріст у сфері торгівлі”,…..

Зміна глави ЄЦБ збалансує зміцнення долара,

піднімаючи курс євро в кінці III –IV кварталу 2011

Жан-Клода Тріше звільнить свій пост до кінця року. ..

Призначення Драгі головним з грошово-кредитної політики в Європі означає, що керівництво регулятором перейде в руки представника однієї з найбільш слабких економік єврозони….

При Тріше Європейський ЦБ наповнив ринки дешевими коштами і купував державні облігації, щоб підтримати банки Греції та Ірландії і не допустити суверенних дефолтів.

Драгі в підсумку доведеться згортати ці заходи, щоб знизити інфляційні страхи, навіть в умовах важкого фінансового становища Греції.

Це може призвести до подальшого зростання процентної ставки в рамках боротьби з інфляцією, яка вже доросла до 2,8% і перевищує 2-відсотковий ліміт ЄЦБ. Драгі рішуче виступав за підвищення ставки місяць тому, незважаючи на те, що італійській економіці це може завдати найбільшої шкоди.
Тому, прогнозується посилення монетарної політики ЄЦБ кожні три місяці.

На тлі перспектив «не слабкого» долара

для нафтового ринку починається нова епоха,

….в якій Міжнародне енергетичне агентство та регулятори західних країн зможуть грати набагато більш серйозну роль в плані інтервенцій, ніж раніше, і знижувати ризики зльоту цін на нафту.

Міжнародне енергетичне агентство та регулятори західних країн вирішили взяли під контроль ціни на нафту. Весь липень ринок буде отримувати нафту з їх резервів. Міжнародне енергетичне агентство погодився поставити на ринок 60 млн барелів нафти в липні зі своїх резервів для зниження світових цін. 28 країн-членів організації прийняли рішення поставляти на ринок 2 млн барелів нафти в день.

Ця міра дозволить збільшити пропозицію на ринку, яке скоротилося з-за громадянської війни в Лівії. До цього розпродаж нафти з резервів МЕА відбувалася лише двічі: у 1991 та 2005 року

+ на тлі того, що країни-члени ОПЕК вперше не змогли домовитися про підвищення квот на нафту всупереч заявам Саудівської Аравії про необхідність такого кроку після того, як з початком військових дій у Лівії ринок втратив приблизно 1 млн барелів нафти в день. Саудівська Аравія де-факто вже в односторонньому порядку наростила видобуток в умовах проблем з поставками лівійської нафти. У травні Саудівська Аравія викачувала по 200 тисяч барелів у день і має намір нарощувати поставки до 300 тисяч барелів на добу в червні, відновлення поставок не варто чекати раніше кінця 2011 року.

…”це призведе до стабілізації ринку і амортизуючому ефекту у світовій економіці”. Стратегічні резерви 28 країн, що входять в МЕА, на лютий становили 1,556 млрд барелів, за даними Управління енергетичної інформації Міністерства енергетики США на лютий 2011 року. Найбільша частина — в резерві США (727 млн барелів), Японії (323 млн барелів) і Німеччини (184 млн барелів). Очікується, що половину з 60 млн барелів допоставок нафти МЕА дасть США.

Дії МЕА допоможуть нафтовим цінам стабілізуватися істотно нижче поточних значень, а різниця між вартістю марок продовжить знижуватися більш швидкими темпами, ніж очікувалося раніше, «Для ф’ючерсів Brent ключовою є підтримка 105 доларів, і в разі прориву цієї планки падіння котирувань прискориться, а основною метою до зниження стане область 90 доларів, Ціни сорту Light Sweet вже знаходяться в спадному тренді, тому їх шлях падіння буде набагато коротше, ніж у основного конкурента. В якості рівнів підтримки Light виступають позначки 85-86 доларів, далі 80 доларів за барель».

Подібна перспектива світового нефтие ринку дозволяє з оптимізмом чекати негативної динаміки цін на газ, як мінімум в III кварталі 2011 року, а значить цін на газ для України по газовим контрактам IV кварталу – «на рівні» або «нижче» III кварталу 2011!

Більш, ніж вагомий аргумент у переговорах з Російською стороною!……