Кредітчикамі – позичальників, поручителів, банкірам присвячується…

238

Народ, який зараз переживає нелегкі часи, оговтається від кризи, підніметься. Я, Вадим ХАБІБУЛЛІН в це вірю і своїми невеликими вчинками і діями на своєму маленькому рівні – робив, роблю і буду робити все можливе, щоб так і було…

Поділитися:

Народ, який зараз переживає нелегкі часи, оговтається від кризи, підніметься. Я, Вадим ХАБІБУЛЛІН в це вірю і своїми невеликими вчинками і діями на своєму маленькому рівні – робив, роблю і буду робити все можливе, щоб так і було…

Якщо вас лякають «чорними списками» і «кредитною історією»…

Якщо вас лякають «чорними списками» і «кредитною історією»…

…народ, який зараз переживає нелегкі часи, оговтається від кризи, підніметься.

…люб’язно погодився дати кілька рекомендацій тим людям, які потрапили в скрутну ситуацію, будучи боржником перед банком…

Я, Вадим ХАБІБУЛЛІН, у це вірю…

… приходить багато листів від читачів, які зіткнулися з труднощами по виплаті кредиту банку в умовах економічної кризи. Ми звернулися до відомого правозахисника, адвоката, громадського діяча – Члену Громадської Ради при центральному органі виконавчої влади – при Міністерстві юстиції України Вадиму ХАБІБУЛЛІНУ, і він люб’язно погодився дати кілька рекомендацій тим людям, які потрапили в скрутну ситуацію, будучи боржником перед банком.

Вадим Монев’ярович, з початку кризи питання кредитів, позичальників та поручителів стали головним болем для багатьох наших громадян. Хотілося б почути від Вас кілька порад для тих наших читачів, хто не може потрапити до Вас на прийом або ж отримати інформацію через Ваш інтернет-сайт.

У своєму питанні Ви зачепили тему, яку я дуже часто висвітлюю у своїх публікаціях. І на прийомах численних відвідувачів громадської приймальні до мене як адвоката і правозахисника надходить багато звернень з початку кризи, зокрема є питання, так чи інакше пов’язані з кредитами (проблеми позичальників, поручителів).

Нюанси цих проблем можуть бути цікаві простій людині, сім’ї, яка взяла кредит, послухавши влада стабільності економічного зростання, непорушності національної валюти, про ревальвацію гривні, (здешевлення валюти) ще відсотків на 20% після її першої ревальвації з 5,05 до 4,65 гривні за один долар США.

Це може бути цікава тим, хто мав роботу і стабільну зарплату, повірив влади та банкам щодо можливості отримання свого людського побутового щастя саме зараз, – мобільного телефону, пральної машини, холодильника, меблів, квартири, землі під будиночок для сім’ї і т. п.

І головне, це може бути цікаво позичальникам, швидше, зовсім не так позичальникам, як їх друзям, сусідам, родичам, які безвідповідально поставилися до «теми», завдяки якій до перерахованих їх статусах вони отримали ще статус поручителя – особи, яка солідарно, так би мовити, паралельно, повністю відповідає за борги позичальника, тобто за те, що взагалі не брали. Відповідає своїми власними коштами, майном, репутацією, і т. п. Саме ця категорія простих людей залишилася один на один з ось такими своїми-несвоими проблемами.

Мета моєї діяльності як правозахисника, і як адвоката, і як активного представника громадської діяльності – взяти їх під захист, хоча не завжди є на це можливість. А тому правильним було б «озброїти» всіх їх хоча б початковими знаннями тактики і стратегії бойових дій» у справах захисту їх майна від зазіхань деяких банківських установ (позивачів, кредиторів, стягувачів). «Озброїти» хоч найменшими знаннями тих, хто не може потрапити до мене на прийом. При цьому, сподіваюся, читачі повинні передати рідним, сусідам, друзям, знайомим, тим, хто опинився у важкій ситуації, коли і кредит не може повертати, і на адвоката і юриста немає грошей, і банк пригнічує і лякає.

Отже, вас лякають «чорними списками», «кредитною історією», і т. п.?

При цьому не всі банки, які проявляють підвищену «увагу» до вас, можуть дожити до часу, коли ви зможете розрахуватися за всіма боргами. Але вже вчора, і сьогодні, і завтра ви маєте можливість ознайомлюватися з «чорними списками», «кредитною історією» – так банки не соромляться принижувати вас, своїх клієнтів, які потенційно є їх майбутнім. Сьогодні, в часи Інтернету, у нас є можливість знати, завдяки «Єдиному державному реєстру судових рішень» всі про банки, що мають найбільшу кількість позовів проти народу, який менше за всіх став «захищеним» з настанням реального, глобальної фінансової та економічної кризи. Цей Реєстр вже створив справжню «кредитну історію», але не про людей, а про банки, які у важкі для людей, країни, світу часи не віддавали депозити і по-бандитськи знущалися над своїми клієнтами – народом, який взяв кредит і тимчасово, з не залежних від них обставин, не може повертати узяте.

Отже, тезово, для переговорів з банкірами, каллекторами:

1. Кредит потрібно розділити на наявне (або відсутній) рухоме або нерухоме майно, заставлене чи не заставлене, з поручителем або без нього, і т. п. Виходячи з цього повинні бути побудовані глобальна стратегія і локальна тактика.

2. Кредит, за логікою, в банку, як правило, бере незабезпечений людина, оскільки йому коштів не вистачає, а депозит, заможний, оскільки гроші завелися зайві.

3. У вас кредит, авто, нерухомість – сьогодні, а у банку – аморфний борг завтра, а іноді дуже навіть – післязавтра, а з належної і професійною правовою допомогою не шарлатанів – дуже післязавтра…

4. Якщо ж банк не чекає і вирішив «нападати», нацьковувати всяких там «каллекторов» – робіть все можливе і неможливе, аби тягнути час, але робіть це законно, правомірно і по можливості з професійним юристом, адвокатом, правозахисником чи хоча б керуючись його порадами. Обов’язково придбайте (вона недорога) книжку «Цивільний процесуальний кодекс України» (будемо просити, щоб … зробив спецвипуск).

5. У разі отримання від банку листів-страшилок типу «каллекторских», від виконавчої служби – виконавчого напису нотаріуса про стягнення боргу, від суду – заочного рішення, яке в більшості випадків може бути скасовано тим же складом суду, або взагалі рішення суду – не складайте «зброя». Дотримуйтеся процесуальних строків, пишіть скарги, оскаржуйте, відміняйте, давайте «відсіч процесуальний», підключайте засоби масової інформації, відповідні телепрограми і друковані видання (сподіваюся, для людей і в інтересах людей в майбутньому буде працювати не тільки …). Тільки в цьому випадку банк, що бачить у цьому віддалення можливості захоплення вашого майна, може піти на поступки, на мирне врегулювання, на реструктуризацію та домовленості, так і просто поважати Вас, оскільки, як і всі поважає силу…

6. Не ховайтеся від суду, виконавчої служби, оскільки там також сидять прості люди (на першому рівні, як правило), і вони не завжди горять бажанням «дуже працювати» на банки проти людей і, головне, – з відсутньою корупційної складової, оскільки банки ніколи «не принесуть нічого, крім скарг.

7. Потрібно працювати з судом, виконавчою службою і переконувати, що ви не шахрай, що ви дійсно тимчасово, з-за кризи, як і всі, не маєте можливості платити по кредиту.

8. Неплатежі за кредитами набирають масових обертів, і провини простої людини в цьому немає.

9. Перш ніж підписувати будь-який документ у банку, ознайомтеся з ним і по можливості робіть це з професійним юристом, адвокатом, правозахисником чи хоча б керуючись його порадами.

10.Люди почнуть масово реєструватися підприємцями і оголошувати себе банкрутами (бажано не з допомогою розрекламованих шахраїв-юристів), а при професійних підходах (створення альтернативного боргу, що перевищує борг банківський) – банк не завжди буде мати перевагу.

11.У світі банкрутують і йдуть у небуття банки з 200-літніми історіями, а Ви лякаєтеся і боїтеся наших сучасних, і не завжди тривалих … Банк теж Вас боїться, і бажання відібрати у вас майно у нього – саме-саме останнє.

12.Банк стане вас лякати, що він буде «правити» борг, але при Вашому професійному підході і відсутності іншого виходу банк повинен знати, що він, швидше за все, змушений буде не дуже швидко це робити, оскільки в судах, виконавчий службі такі ж люди, як і Ви, і так само брали кредити і не можуть віддавати, а інші – забирати свої депозити у банкірів.

13. І головне – пам’ятайте: «процесуальний тероризм» чи так званий «процесуальний захист на затягуванні (гойдалка)», – це збільшення банками витрат і фінансових, і людських, і часових при спробі захоплення вашого майна і це чи не єдиний шлях до подолання фінансового і економічного егоїзму банкірів, шлях до поваги Вас, як позичальника чи поручителя.

Вадим, що, на Вашу думку, крім цієї публікації, крім можливості потрапити на прийом у громадську приймальню до Хабібулліну, і ще крім, окрім, крім – що може сприяти або хоча б частково допомогти в питаннях кредитів, позичальників та поручителів?

Сприяти, допомогти, підбадьорити можуть саме такі публікації, зустрічі, і головне наявність такого видання як ваше, оскільки … є найпопулярнішим виданням серед людей, де проста людина може практично безоплатно отримати реальний, простий життєвий рада, а в даному випадку зрозуміти: кредит – це не вирок і з цим одно як грип або застуду треба працювати, лікуватися.

Люди повинні не накручувати себе, заробляючи нервові захворювання, серцеві хвороби, стреси і депресії. Ми ж не вешаемся, коли заболеем? Ми викликаємо лікаря, прислухаємося до його порад, йдемо в аптеку, купуємо ліки і працюємо над цим, лікуємося заради одужання…

Мені завжди стає моторошно, коли чоловік, який втратив роботу, дохід і не платить за кредитом тривалий час, приходить до мене і каже: «Що робити, банк збільшив процентну ставку?». Так живіть, як жили, думайте краще, як прогодувати свою родину, дати освіту своїм дітям, а від дум про збільшення кредитної ставки у вас не буде більше грошей. Коли їх і так ні, яка різниця, яка у Вас процентна ставка? Маєте час і бажання – ідіть у контрнаступ (оскаржуйте, пишіть, звертайтеся…), згадайте, як говорив відомий бойовий маршал часів Великої вітчизняної Ватутін: «Ми завжди відповідаємо контр, оскільки ніколи першими не починали».

Залучайте засоби масової інформації, відповідні телепрограми і друковані видання (сподіваюся, для людей і в інтересах людей в майбутньому буде працювати не тільки …), пишіть в усі інстанції і своїм народним депутатам, і відомим правозахисникам, і відомим громадським діячам, всім, хто може хоч частину свого часу витратити на простої людини, хоча б просто по-людськи, заспокоїти, обнадіяти, озброїти знаннями…

Я від усіх простих людей, і не тільки у згаданих питаннях, дуже вдячний і щиро щасливий, що є таке видання як …, низький уклін всьому його колективу і тим, хто допомагає, що б виходив номер за номером для простих людей, з простими життєвими порадами – які нам всім допомагають, а іноді рятують…

Зараз, можливо, передбачається підготовка проекту закону, який покладе кінець «кредитному рабству». І громадськість, і … і я, як правозахисник, адвокат і представник активної громадськості, і депутати, за яких ми голосували, – всі разом повинні просити, вимагати, зобов’язувати розробити, підготувати і внести такий законопроект у Верховну Раду України хоча б на предмет «малої кредитної амністії», «мораторію», тобто тимчасового, до офіційного оголошення про вихід України з кризи.

Головне дати можливості людям знайти роботу, гідну заробітну плату і почати зрештою віддавати й віддати борги, як це було після 1990, після 1998, після 2002 і буде після 2008.

У народу є шанс почати нове фінансове життя кожному на своєму рівні, почати спокійно працювати, як це було в докризові роки.

Народ, який зараз переживає нелегкі часи, оговтається від кризи, підніметься.

Я, Вадим ХАБІБУЛЛІН, в це вірю і своїми невеликими вчинками і діями на своєму маленькому рівні – робив, роблю і буду робити все можливе, щоб так і було…

Розмову вела Вікторія Гусакова

Довідка:

ХАБІБУЛЛІН ® KHABIBULLIN.kiev.ua

Вадим Монев’ярович ХАБІБУЛЛІН

– правозахисник, адвокат, громадський діяч

– Член Громадської Ради при центральному органі виконавчої влади – при Міністерстві юстиції України

– Член Громадської Ради при місцевому органі виконавчої влади – при виконавчому органі Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації)

ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ

ПРИЙОМ ГРОМАДЯН БЕЗОПЛАТНО З 1999

(044) 5926000, 5923200, 4515990

(044) 2280666, 2210666, (067)2096660

Інтернет представництво: www.KHABIBULLIN.kiev.ua

Київ, СВЯТОШИНСЬКИЙ район