На світових майданчиках до 23 червня, євро і долар будуть знаходитися в рівних вагових категоріях.

259

У долара не буде причин для сильного зростання,

на очікуваннях рішень ФРС США (FOMC Meeting Announcement, про завершення в поточному місяці другого етапу стимулювання американської економіки на суму 600 мільярдів доларів….

У євро залишиться надія на зростання, до 23.

Поділитися:

У долара не буде причин для сильного зростання,

на очікуваннях рішень ФРС США (FOMC Meeting Announcement, про завершення в поточному місяці другого етапу стимулювання американської економіки на суму 600 мільярдів доларів….

У євро залишиться надія на зростання, до 23.

З одного боку Міністри фінансів єврозони відклали ухвалення остаточного рішення про надання Греції наступного траншу допомоги розміром 12 млрд євро до липня, «… Афінам спочатку доведеться ввести нові заходи жорсткої економії»….

Призначений на вівторок голосування парламенту Греції, на якому депутати вирішать, чи надавати довіру уряду прем’єр-міністра Георгіоса Папандреу…

23 в ЄС швидше за все вирішать надати допомогу Греції, так як вони не можуть допустити дефолту…. «Міністри фінансів Євросоюзу розглядають три варіанти залучення приватного сектору до вирішення грецької проблеми. Найрадикальніший з них – добровільний обмін близьких до терміну погашення держоблігацій Греції з продовженням термінів їх погашення, що має дати Афінам більше часу на подолання кризи. Міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле пропонує продовжити терміни погашення в середньому на сім років. Таким чином, будуть забезпечені потреби Греції в позиковому фінансуванні на наступні 5,5 року, …Однак втілення цього плану може покласти відповідальність за долю фінансової системи Греції на керівництво єврозони. Ще два варіанти передбачають поступову пролонгацію кредитів, який навряд чи викличе зниження кредитних рейтингів, тому ЄЦБ і Франція віддають перевагу цим методам. У другому сценарії йдеться про скоординоване обмін облігацій по мірі досягнення ними строку погашення і на менший період, ніж пропонує Німеччина. Третя альтернатива – повністю залишити продовження строків на відкуп окремим кредиторам.

Однак Франція не підтримала таку міру як зробити обмін для нинішніх власників облігацій Греції на нові семирічні облігації, побоюючись, що вона може негативно позначитися на рейтингу французьких банків, на балансах яких перебувають великі обсяги грецьких облігацій. Якщо Франція постраждає через Греції, Німеччина постраждає через Франції. Однак ніхто не думає про те, що результат у цій історії один: Грецію чекає дефолт і повернення до своєї валюті»…

Німеччина очолює табір, який наполягає на тому, що власники грецьких держоблігацій повинні взяти частину збитків на себе, у той час як Європейський центральний банк (ЄЦБ) і Франція впевнені в тому, що подібне рішення може бути розцінено світом як перший дефолт суверенного емітента в єврозоні.

+ є ймовірність, що ЄЦБ відмовиться приймати в заставу грецькі облігації з погіршеним рейтингом і потребує заміни існуючого застави, обсяг якого становить 70 млрд. євро…..

+ Обсяг загальноєвропейського стабілізаційного фонду (European Financial Stability Facility) повинен бути збільшений в два рази, до півтора трильйонів євро ….влада ЄС повинні піти на такий крок, якщо хочуть залучити приватних інвесторів до участі в додатковій програмі допомоги для Греції, якій загрожує дефолт. Крім того, збільшення EFSF допоможе врахувати ризик поширення боргової кризи на Португалію…. також потрібно підвищити гнучкість витрачання коштів EFSF, щоб забезпечити надійну страховку країнам ЄС. … Обсяг EFSF становить 750 мільярдів євро, з яких 250 мільярдів було надано Міжнародним валютним фондом (МВФ). В кінці минулого року в МВФ пропонували збільшити розмір EFSF, проте країни єврозони відхилили цю пропозицію. Першою країною, що отримала допомогу від EFSF, стала Греція, яка отримала від ЄС і МВФ кредит на 110 мільярдів євро. Згодом підтримка була також надана Ірландії та Португалії.

До середини 2011 року стало зрозуміло, що коштів, виділених Греції, не вистачить і тому європейські влади обговорюють варіанти виділення Афінам нового пакету допомоги на кілька десятків мільярдів євро….

Далі – швидше за долар, ніж євро, оскільки

зростання ВВП США на 2,7% все одно вище зростання ВВП ЄС на 2%

МВФ погіршив прогноз по економічному зростанню США з 2,8 до 2,5% на цей рік, а на 2012 рік – з 2,9 до 2,7%. Але, МВФ відразу на 0,4 пункту підвищив прогноз по зростанню ВВП єврозони в 2011 році – з 1,6 до 2%. ….Прогноз по зростанню ВВП Китаю не змінився (9,6 і 9,5%), .. В цілому, МВФ знизив свій прогноз по зростанню світової економіки в 2011 році на 0,1 п. п. – до 4,3%.

+ Ризики на другу половину року, які хвилюють МВФ, включають можливий “перегрів” економік, що розвиваються, де необхідно прискореними темпами посилювати грошово-кредитні умови і зрослі ризики у фінансовому секторі, що пов’язано, зокрема, з борговою кризою на периферії єврозони.

+ Недавній сильний інтерес до опціонах-пут на ринку дозволяє припускати, що подальше, після 23, зниження єдиної валюти цілком ймовірно, на тлі «можливості розширення меж боргової кризи в зоні єдиної європейської валюти..».