Нас купують, ми купуємо.

224

Існує шлюбний ринок і як він працює?

Поділитися:

Існує шлюбний ринок і як він працює?

Потрапила на очі замітка, яка здалася цікавою. Називається «Чоловіки як інвестиційний інструмент… Рекомендації :)». Основна ідея полягає в тому, що чоловіки (якщо їх розглянути в якості інвестиційного інструменту), володіють трьома найважливішими характеристиками: надійність; прибутковість; ліквідність.

Так само як інвестор на ринку, жінка повинна правильно оцінювати поєднання трьох основних характеристик в об’єктах свого інвестування, тобто чоловіків. Надійні чоловіки, як правило, мають низьку прибутковість. Чоловіки з високими доходами ненадійні. Ненадійні чоловіки з низькою прибутковістю неліквідні. Від таких активів дуже складно позбутися. Надійні та прибуткові чоловіки володіють дуже високою ліквідністю. Проблема в тому, що їх складно знайти і ще важче утримати в своєму інвестиційному портфелі. Високий попит на надійних і високоприбуткових чоловіків призводить (іноді раптово), до того, що вони втрачають або свою надійність, або свою прибутковість. Дуже високі ризики. Що логічно позначається на їх ліквідності.

В обговоренні хтось запропонував за таким же принципом розглянути і жінок. І дав посилання на замітку з назвою «Як вийти заміж за мільйонера. Всім жінкам і чоловікам присвячується». В якій згадується відомий на просторах Інтернету сабж про те, як панночка-американка 25 років задалася цілком маркетинговим питанням: «Якими якостями повинна володіти дівчина, для того, щоб гідно вийти заміж?». «Що робити? Я — красива, весела, розумна 25-річна дівчина. Я не з Нью-Йорка. Хочу вийти заміж за хлопця, який заробляє на рік не менше 500 тисяч доларів, тому що хочу мати можливість сидіти вдома з нашими майбутніми дітьми. Я розумію, як це звучить, але мільйон доларів на рік — це сьогодні доходи середнього класу в Нью-Йорку, так що не надто. Є на цьому форумі хлопці, які заробляють 500 тис. доларів на рік або більше, або їх дружини? Підкажіть!».

І є відповідь якогось бізнесмена-трейдера: «Якщо викинути з твого листа все зайве, ти пропонуєш просту угоду: ти пропонуєш свою красу в обмін на мої гроші. Але ось у чому проблема: твоя краса буде в’янути, а мій капітал буде тільки рости… фактично, ймовірність збільшення мого капіталу дуже висока, але ти красивіше точно не станеш! Так що на мові економіки ти — знецінений актив, а я — прибутковий актив. І ти не просто знецінюється актив, твоя цінність падає все швидше і швидше! Дозволь пояснити: тобі зараз 25, і ти напевно будеш привертати увагу чоловіків ще років 5, але з кожним роком все менше. У 35 на тебе ніхто не подивиться. Тут на Wall Street ми б назвали тебе «торговою позицією», а одружуватися на тобі — це все одно що «купити й тримати». Але купувати тебе (про що ти і просиш) — це поганий бізнес, так що я б краще взяв в оренду. Якщо мої слова тобі здадуться жорстокими, задумайся ось над чим. Якщо мої гроші зникнуть, так само поступиш і ти; так що коли твоя краса зів’яне, мені потрібен буде спосіб вийти з цього активу».

Бізнесмен-трейдер побудував свою відповідь на одній маніпуляції: дівчина ставила питання про якості, які шукають чоловіки-бізнесмени в подругах. А відповідь була дана тільки на основі однієї якості – краса. Звичайно, як парламентер він вчинив правильно – з усіх якостей вибрав те, що йому вигідніше для того, щоб «збити» ціну.

Але, якщо продовжити зв’язок з першою заміткою, де чоловіки порівнюються з фінансовими інвестиціями, то, можливо було б цікавим, для початку визначитися, яким інвестиційним інструментом є жінки. І вже потім розглядати якості.

Висловлю припущення, що, якщо чоловіки, дійсно схожі на фінансові інвестиції, то жінки – це скоріше об’єкти інвестування, володіння якими має ще й емоційну складову: діаманти, дорогоцінне каміння, предмети колекціонування, історичні цінності, предмети мистецтва.

У формуванні вартості дорогоцінних каменів і предметів колекціонування до вже перерахованих інвестиційних характеристик (надійність, прибутковість і ліквідність) додаються ще й характеристики естетичності, рідкості і комплектності.

Деякі пояснення:

  • Якість естетичності – якщо коротко і з серії «на всі випадки життя» – про смаки не сперечаються.
  • Рідкість – дуже багатообіцяючий якість. Підробки та копії не цінуються так само як оригінали.
  • Якість «комплектності» – для професійних інвесторів предмети колекціонування. Чим комплектнее Ваша колекція – тим дорожче лот.

З дорогоцінним камінням і предметами колекціонування жінки як об’єкти інвестування схожі ще високими транзакційними витратами – перепродажу дуже дороги. І при цьому дуже часто саме в ці моменти можливі афери (продаж підробок).

Підтвердження коректності саме такої аналогії «жінка як інвестиція – це діаманти, дорогоцінне каміння, предмети колекціонування, історичні цінності, предмети мистецтва» знайшла в чудовій книзі Льюїса Хайда «Дар. Як творчий дух перетворює світ». Там навіть є окрема глава «Жіноча власність». В ній пояснюється, чому жінка (поряд з іншими предметами багатства) в сучасних соціальних відносинах опосередковано (придане на весілля, «віддати» заміж), а в деяких суспільствах і донині прямо розглядається як дар. Звертаю увагу, що дар і продаж – це далеко не те ж саме.

Якщо б дівчина задала питання про якості, які чоловіки-бізнесмени хотіли б бачити в жінці-матері своїх майбутніх дітей, то навряд чи достатньо було б розглядати тільки красу як основна якість.