Наша сама офіційна заробітна плата

281

Кілька цифр про середньої офіційної заробітної плати в різних галузях економіки

Поділитися:

Кілька цифр про середньої офіційної заробітної плати в різних галузях економіки

Згідно з офіційними даними Держкомстату, в Україні, за підсумками жовтня 2011 року, середня офіційна заробітна плата зменшилася у порівнянні з вереснем на 0,3%, а порівняно з початком року зросла на 18%. Але порівнювати заробітну плату за місяцем, не завжди коректно. Так як в цьому випадку не враховуються преміальні та різні доплати. Куди більш цікавіше порівнювати заробітну плату за період, коли враховуються всі премії, доплати і навіть відпускні виплати. Відповідно ті ж офіційних даних середня заробітна плата в Україні за період січень-жовтень 2011 року, зросла на 12,6%. Це і є той зростання офіційної заробітної плати, який могли відчути працюють. Ах, якщо б ще і ціни не зростали, як це було б добре.

Найбільший зростання середньої офіційної заробітної плати, за період січень-жовтень 2011 року, була зафіксована в сільському господарстві 27,3%. Але, незважаючи на такий великий зріст середня заробітна плата в сільському господарстві на 31% нижче, ніж середня офіційна заробітна плата в цілому по Україні.

На 22,6% зросла середня офіційна заробітна плата в будівництво, за період січень-жовтень 2011 року. І, знову таки, незважаючи на зростання, середня офіційна заробітна плата в будівництві на 15% нижче середньої заробітної плати в країні.

За період січень-жовтень 2011 року, середня заробітна плата держслужбовців зросла на 18,6%. Але, тут все добре і все до ладу. Середня заробітна плата держслужбовців на 13% вище, ніж середня заробітна плата в країні.

Якщо вже згадали середню заробітну плату, то варто зауважити, що найвища офіційна заробітна плата на авіаційному транспорті. За підсумками жовтня 2011 року, середня заробітна плата працівників авіації в 2,3 разів вищий, ніж середня заробітна плата в Україні. Може тому зростання середньої заробітної плати в авіаційного транспорту в 2011 році було всього 6%.

Середня заробітна плата працівників фінансової сфери на 104% вище середньої офіційної заробітної плати в країні. За період січень-жовтень 2011 року середня заробітна плата у фінансовій сфері зросла несуттєво, всього на 9,5%.

Крім, сільського господарства середня офіційна заробітна плата дуже низька в готельному і рестораном бізнесі, в охороні здоров’я та освіті. За підсумками жовтня 2011 року, середня офіційна заробітна плата в готельному та ресторанному бізнесі, а так само в охороні здоров’я на 32%, а в освіті на 20% нижче середньої заробітної плати в Україні. Крім цих сфер діяльності, середня офіційна заробітна плата нижче середньої по країні в торгівлі, а так само в сфері послуг. Але, це все офіційна заробітна плата, але існує і функціонує «неофіційна заробітна плата». Чому в авіації та фінансовій сфері, такі високі офіційні заробітні плати, багато в чому тому, що там дуже незначна частка «неофіційної заробітної плати» на відміну від сфери торгівлі та послуг. Тому судити про різницю доходів між працівниками банків і торговельних організацій складно, хоча швидше за все різниця існує, але не така велика, ніж показує офіційна статистика.

Можна ще відмітити, що за період січень-жовтень 2011 року, офіційна заробітна плата в охороні здоров’я зросла на 8%, в освіті на 12%, а у сфері готельного та ресторанного бізнесу на 13%. Зростання присутній, але явно не задовольняє вимоги трудівників цих галузей економіки.

Заробітної плати завжди не вистачає. Хоча, незважаючи на кризу офіційна заробітна плата в доларовому еквіваленті майже досягла докризового рівня. Якщо до кризи середня офіційна заробітна плата була на рівні 357 дол., то тепер майже 323 дол. Але хіба буває досить заробітної плати. Особливо, якщо це офіційна заробітна плата.