Не жити на допомогу

260

У кожній країні, в яку я прилітаю і в якій веду переговори з потенційними партнерами, я намагаюся дізнатися про економічної реальності країни – пільги, виплати компенсації, соціальній сфері, це дає уявлення про економічну обстановку і могутності держава більше, ніж будь-які описи.

Поділитися:

У кожній країні, в яку я прилітаю і в якій веду переговори з потенційними партнерами, я намагаюся дізнатися про економічної реальності країни – пільги, виплати компенсації, соціальній сфері, це дає уявлення про економічну обстановку і могутності держава більше, ніж будь-які описи.

В Амстердамі я з цікавістю дивився на те, як в трамваї контролер оголошує, що він прийшов, і просить безбілетників вийти, щоб нікого не довелося штрафувати. І я тоді думав – як повинні відчувати себе ці люди, змушені пересідати з трамвая на трамвай і виходити на кількох зупинках тільки з-за того, що не вважали за потрібне свого часу гідно заробити собі на життя, хоча б на проїзд в транспорті без ганьби? Хоча наші пенсіонери в більшості провкалывали від дзвінка до дзвінка все життя, але більшої ганьби, ніж в нашому транспорті, впевнений, вони не переживають ніде.

Наскільки некомфортно існувати на 900 євро, до яких людині доплачує держава, якщо він заробляє менше? З нідерландської вартістю життя 900 євро – це 900 гривень в Україні, це ні про що. Заробляєш мало – держава доплатить тобі, щоб твій дохід становив 900 євро, але жити будеш ти в злиднях, просто не помреш з голоду. І я порівнював, що краще не працювати, залежати від соціальних програм і жити у злиднях, або працювати, напружуватися і мати можливість дозволити собі те, що ти вважаєш за потрібне, а не держава? Райських країн немає ніде. Жодна держава світу ніколи не дасть громадянину зайвих грошей – просто підтримає, щоб не вмирав. Так відбувається в Україні, Нідерландах, США, в будь-якій країні світу. Я не хотів би отримувати в Нідерландах 900 євро від держави, я шукав би способи заробити більше, незважаючи на те, що позбувся б грошей, яке система сама суне в кишеню кожен місяць, при тому, що зростання доходів спричиняє зростання податків, а податки там чималі, і чоловік, який вважає навіть українські податки обтяжливими, попрацювавши там і заплативши два-три рази податки, просто покінчив би життя самогубством. Місцевим простіше, тому що у них переносимість таких скажених податків виховувалася поколіннями.

Найстрашніше там жити людям з високим доходом, тому що в Нідерландах зроблено все, щоб обдирати і доїти їх по повній. В певній конфігурації податки для дуже багатих людей можуть доходити до 90% доходу. Так держава змушує багатих містити бідних, перекладаючи ці витрати на преміум-сегмент. Одна людина може оплачувати допомогу кільком десяткам жебраків, яким легше пересідати з трамвая на трамвай, ніж почати щось представляти із себе в суспільстві. Це при тому, що важкі, шкідливі, непопулярні професії в Нідерландах оплачуються дуже добре. Водій того ж трамвая після зміни, виходячи з депо, сідає в “мерседес” і їде додому. Він може собі це дозволити, тому що не сидить на велфере.

Людина, яка прагне щось представляти із себе, хоча б перед самим собою, ніколи не буде жити на гроші, які дає держава. Тому що це завжди і в будь-якій країні це подачка, яка не має нічого спільного з нормальним життям. Обгризена кістка, змушує відчувати себе собакою. І так йдуть справи не тільки в Україні.