Немає нічого гірше, ніж борги по заробітній платі. І це в наш час.

248

Станом на 1 січня 2012 року, борг по заробітній платі становив 977 млн. грн або 95 грн на кожного штатного співробітника.

Поділитися:

Станом на 1 січня 2012 року, борг по заробітній платі становив 977 млн. грн або 95 грн на кожного штатного співробітника.

Станом на 1 січня 2012 року, борг по заробітній платі становив 977 млн. грн або 95 грн на кожного штатного співробітника. Це менше, ніж було рік тому. Тоді борги по заробітній платі були на рівні 1,218 млрд. грн., або 115 грн. на одного штатного працівника, це значно більше, ніж було до кризи. Станом на 1 січня 2008 року борг по заробітній платі був всього 660 млн. грн.

Коли говорять борг по заробітній платі, варто враховувати, то обставина, що з цих грошей половина припадає на підприємства-банкрути або на підприємства, які не працюють. Швидше за все, ці гроші навряд чи коли-небудь працівники отримають. А ось працівники працюючих підприємств ще мають надію отримати свою заробітну плату.

Всього реально працюючі підприємства заборгували своїм працівникам заробітної плати на суму 436 млн. грн. З них 54% – це борги промислових підприємств. Близько 18% боргів припадає на компанії, які зайняті у сфері послуг для підприємств. І 12% боргів, це борги будівельників.

Якщо розглянути структуру боргу по окремих секторах промисловості, то виходить, що найбільше боргів по заробітній платі накопичилося на підприємствах виробляють електричне обладнання (19% від загального обсягу боргу), підприємствах, що виробляють машини і устаткування (18% від загального обсягу боргу), підприємствах, що виробляють транспортні засоби (16% від загального обсягу боргу).

На жаль, криза і борги по заробітній платі це вічна тема. Хоча на тлі загальної сума нарахованої заробітної плати за 2011 року, сума боргу по заробітній платі здається мізерною, лише 0,3% від усього фонду заробітної плати. Але, для окремого працівника і сто гривень боргу, теж гроші.