Нововведення в правилах оцінки нерухомості

294

З 1 лютого 2014 року вступили в силу нові правила оцінки рухомого і нерухомого майна

Поділитися:

З 1 лютого 2014 року вступили в силу нові правила оцінки рухомого і нерухомого майна

З 1 лютого 2014 року вступили в силу нові правила оцінки рухомого і нерухомого майна. Згідно з Порядком проведення оцінки від 4 березня 2013 року для цілей оподаткування використовуються тільки звіти про оцінку, виконані суб’єктами оціночної діяльності:

– за спеціалізацією 1.8 в рамках напрямку 1 (Оцінка об’єктів у матеріальній формі),

– спеціалізацією 2.3 у рамках напряму 2 (Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об’єкти інтелектуальної власності),

– направленню 3 (Оцінка нерухомих речей та майна, літальних апаратів та судноплавних засобів фізичних осіб).

Проведення оцінки буде необхідно при продажу або обміну рухомого і нерухомого майна фізичними особами. Тобто, на юридичних осіб нововведення поки не поширюються.

При цьому, якщо об’єкт рухомого або нерухомого майна, отриманий у спадщину чи за договором дарування, то він не підпадає під цей закон і його оцінку може проводити будь-оцінювач. Хочу додати, що не всі нотаріуси приймають такі звіти, так як на даному етапі все ще чекають відповідних роз’яснень.

Також слід зазначити, що з набрало чинності законом для суб’єктів оціночної діяльності процедура отримання відповідних сертифікатів стає дорожче. До того ж, здійснюється більш жорсткий контроль над їх діяльністю. У безпосередньому зв’язку з цими нововведеннями, ціни на послуги оцінювачів за новими спеціалізаціями будуть майже вдвічі вище, ніж раніше. При цьому кількість суб’єктів оціночної діяльності буде менше.