Няня або дитячий сад?

291

Починати відвідувати дитячий сад з 2-х – 3-х років можна якщо дитина здорова, охоче контактує з однолітками і не зазнає глибокого дискомфорту від відсутності поруч близької людини. У разі якщо дитина має проблеми зі здоров’ям, що вимагають спеціалізований догляд / харчування, схильний до простудних захворювань, віддати перевагу краще послуг няні.

Поділитися:

Починати відвідувати дитячий сад з 2-х – 3-х років можна якщо дитина здорова, охоче контактує з однолітками і не зазнає глибокого дискомфорту від відсутності поруч близької людини. У разі якщо дитина має проблеми зі здоров’ям, що вимагають спеціалізований догляд / харчування, схильний до простудних захворювань, віддати перевагу краще послуг няні.

 

В ясельну групу дитячого саду приймають дітей з 2-х річного віку. І природно якщо мама змушена виходити на роботу коли малюк молодше 2-х років, сім’я стикається з питанням, хто забезпечить догляд і розвиток малюка в мамине відсутність. У випадку відсутності у сім’ї близьких родичів, на чию допомогу у вихованні дитини можна розраховувати обійтися без послуг няні практично неможливо. Послугами нянь можна користуватися з народження дитини. У дитячому віці від народження до 12 місяців користуються попитом няні-медики. Це няні, які мають медичну освіту та спеціалізований досвід роботи з малюками в пологових будинках, палатах новонароджених, а також патронажні медичні сестри. Є також няні, які плюс до зазначеного досвіду мають досвід роботи в сім’ях з дітками аналогічного віку. З віку від 1 – 1,5 року послуги нянь надають педагоги – це вихователі дошкільних установ, які мають досвід роботи в дитячих садах і сім’ях.

           Період «адаптації» залежить від віку та психологічних особливостей дитини. Практикою доведено, що чим менше вік малюка, тим легше проходить адаптація. Якщо у дитини сильна прихильність до мами, тоді співпраця з нянею краще організувати поетапне з постійною присутністю мами до повної адаптації дитини (у середньому до 1 місяця). Якщо малюк комунікабельний, легко йде на контакт і йому подобається, спілкування з новими людьми термін звикання скорочується до 1-2 тижнів. Головна рекомендація в питанні полегшення «адаптації» це залучення дитини до вибору няні. Так як діти «відчувають» людей і інтуїтивно визначають з ким їм комфортно і цікаво, поспостерігайте за реакцією дитини під час інтерв’ю з нянями, до кого дитина більше проявив інтерес, хто з нянь зміг встановити кращий контакт з малюком. Якщо Ваш вибір збігся з «вибором» дитину, значить, ця няня є оптимально відповідною кандидатурою.

                  

Починати відвідувати дитячий сад з 2-х – 3-х років можна в разі якщо дитина здорова, охоче контактує з однолітками і не зазнає глибокого дискомфорту від відсутності поруч близької людини.

                   

Віддати перевагу няні необхідно у випадках:

1)якщо дитина алергік і потрібна організація спеціального харчування;

2)якщо дитина схильна до простудних захворювань (дуже часто хворіє, що ускладнює відвідування дошкільних закладів);

3)якщо дитина має захворювання, що вимагає спеціалізований догляд (проведення медичних маніпуляцій);

4)якщо малюк гиперактивен. Гіпердинамічний синдром у дітей завжди поєднується з нестійким увагою, незібраністю. Їм характерна підвищена отвлекаемость при будь-яких заняттях. (Дітям з такою особливістю нервової системи краще проводити заняття індивідуально).

5)якщо рівень інтелектуального розвитку дитини значно випереджає рівень розвитку однолітків (як відомо заняття в дитячому садку проводяться за програмою, без урахування особливостей обдарованих, або на високому рівні підготовлених дітей).

Компенсувати недолік спілкування з однолітками можна – організовувати групові ігри на дитячому майданчику під час прогулянок, а також стимулюючи спілкування дитини з дітьми друзів і родичів. Хорошим варіантом організації додаткового спілкування може бути відвідування центрів дитячого розвитку, а також різних секцій і групових занять.

          Професійна няня – вихователь, займаючись індивідуальним розвитком, може використовувати ту чи іншу методику (підібрану для даної дитини) в повному обсязі, або використовувати елементи, принципи та методи з різних методик, адаптуючи їх для роботи з конкретним малюком.

Серед методик раннього розвитку використовуваних нянями найбільш популярні:

1) Методика Глена Домана «Як дати дитині енциклопедичні знання»;

2) Методика Б. Нікітіна «Інтелектуальні ігри»;

3) Методика Н. Зайцева «Складове читання»;

4) Програма раннього розвитку з допомогою музики «Интоника» М. Лазарєва і багато інших.

Марина Авторгова, керуючий партнер Агентства «Сімейний Ангел» – підбір персоналу сфери сімейного сервісу: РЕПЕТИТОРІВ, ГУВЕРНАНТОК, НЯНЬ, ДОМРОБІТНИЦЬ, КУХАРІВ.