Податковий Кодекс: безконтрольного тлумачення – народне обурення.

272

Майже кожен платник податків столкивается з неправильним тлумаченням Податкового Кодексу співробітниками ДПАУ.

Поділитися:

Майже кожен платник податків столкивается з неправильним тлумаченням Податкового Кодексу співробітниками ДПАУ.

Я думаю, що сьогодні кожен платник податків зіткнувся з неправильним тлумаченням Податкового Кодексу співробітниками ДПАУ. І якщо взяти Київський регіон, то доходило до того, що іноді в кожному районі трактування законодавства була різною.
У деяких районах, наприклад, співробітник, який приймає звітність, і просто ставить штамп про прийом, вказував платнику податків яку звітність потрібно подавати, а яку ні. І при цьому настійно радив все-таки здати рекомендовану звітність, тому що не візьмуть іншу. Але при цьому не всі платники податків змогли наважиться даному співробітнику задати питання:
– А на якій підставі?

А ті, хто поставив таке запитання, то йому відповідали, що це внутрішнє розпорядження ДПАУ.
Але, напевно, у верхах все-таки почули голос народу і 29 березня 2011 року Віце – прем’єр – міністр України Сергій Тігіпко написав доповідну записку Прем’єр – міністру України М.Азарову.
У цій доповідній піднімався хвилює всіх платників податків питання про статус податкової консультації.

У цій доповідній записці С. Тігіпко зазначив, що Податковим Кодексом України взагалі не передбачено право податкових органів будь-якого рівня надавати офіційні роз’яснення законодавства. А видаючи дані листи ДПАУ виходить за межі своєї компетенції, що є порушенням Конституції України.
Також було зазначено, що ДПАУ у своїх листах, чому вирішила доповнити або розширити норми Податкового Кодексу.

Я думаю, що з цим ми вже зіткнулися на практиці.
Прикладів багато, можна починати з оподаткування заробітної плати, порядку подання звітності, відрядних витрат, нарахування штрафних санкцій в розмірі однієї гривні і список, напевно, можна продовжити ще і ще.

Нарешті то було зазначено, що безконтрольне тлумачення норм податкового Кодексу викликає обурення бізнес-спільноти та посилює соціальну напруженість.
Надалі С. Тігіпко попросив зобов’язати контролюючі органи погоджувати такі документи з МФУ та Мін’юстом.

На мій погляд, у цій доповідній записці піднято дуже важливе на сьогоднішній день питання для всіх платників податків та вже 01.04.11. Мін’юст у своєму листі №3915-0-4-11/24 попросив надати копії даних розпорядчих листів для їх перевірки в частині дотримання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правового акта.

Ну що ж будемо чекати подальших дій. Найголовніше, щоб нам не довелося все знову переробляти заново.