Рейтинги страхових компаній

298

Як вибрати кавун ми знаємо. А страхову компанію?

Поділитися:

Як вибрати кавун ми знаємо. А страхову компанію?

Проблеми рейтингування

На Україні абсолютно відсутня об’єктивна інформація, що дозволяє вибрати страхову компанію за її споживчими якостями. Це дуже серйозна проблема для страхувальників.

Періодично друкують так звані «рейтинги страхових компаній» найчастіше ніякого відношення до їх споживчими якостями не мають. Зазвичай це оплачена страховими компаніями рекламна акція або продукція початківців аналітиків.

Лідирують у подібних рейтингах» тільки великі страхові компанії, що явно вказує на їх замовників.

Одними з найважливіших споживчих якостей страхової компанії є рівень вироблених нею виплат і динаміка змін цього показника у часі – чим вони вище і стабільніше, тим компанія краще.

Ніякі абсолютні показники або показники за короткий період часу не дають уявлення про споживчі якості страхової компанії, що часто свідомо або по нерозумінню не враховується творцями рейтингів.

Існуючі рейтинги

1. Одним з найбільш цікавих для страхувальників є рейтинг, створений журналом «Влада і гроші». Розміщений за адресою http://vid.org.ua/strah.php

До основним методологічним недоліків даного рейтингу відносяться наступні:

  • абсолютизація ролі прибутковості страхових компаній – у багатьох страхових компаній високий рівень прибутковості є ознакою їх найнижчих споживчих якостей;
  • незахищеність результатів рейтингування від фальсифікацій при голосуванні.

2. Ще однією цікавою спробою створення рейтингу є «Народний рейтинг страхових кампаній», створений інформаційним агентством «Інфінсервіс». Розміщений за адресою http://forum.finance.ua/viewforum.php?f=23

Цей рейтинг організований у вигляді форуму, на якому його відвідувачі можуть залишити свою думку щодо тієї чи іншої страхової компанії.

Так само, як і в розглянутому вище рейтингу, результати даного рейтингу абсолютно не захищені від фальсифікацій при голосуванні.

3. Досить рішучою є спроба популярного сайту «Фраза» визначити думку своїх відвідувачів про найгіршою страхової компанії з ряду запропонованих. Рейтинг розміщений за адресою http://www.fraza.com.ua/voting/

На жаль, вибір запропонованих для оцінки компаній ніяк не аргументовані, хоча в значній мірі відображає думку громадськості про їх найнижчих споживчих якостях. Результати голосування абсолютно не захищені від підступів» конкуруючих компаній, чим вони безумовно будуть користуватися.

4. Корисні відомості про споживчі якості страхових компаній містяться на сайті «Страхнадзор» за адресою http://www.strahnadzor.ua/company/review/bycompanies/

Перевагою цього джерела є зручна форма подачі інформації, яка дозволяє легко знайти відомості про цікавій компанії.

Загальний недолік – відсутність доказів об’єктивності наведених відгуків.

5. Дуже корисні для страхувальників дані про найгірших страхових компаніях, які опубліковані на сайті Асоціації страхувальників України:

Найгірша компанія у 2009 році

Найгірша компанія у 2008 році

Найгірші страхові компанії (дані за 2007 рік)

«Дженералі Гарант» знову гірша (про самих поганих страхових компаніях з «автоцивілки» за 2007 рік)

6. Якщо розглянуті вище рейтинги створені непрофесіоналами у сфері страхування і тому, в принципі, мають право на зазначені недоліки, то рейтинг Insurance TOP подається як продукція якогось НДІ «Права та економічних досліджень», тобто з претензією на вченість. Рейтинг розміщений за адресою http://www.insurancetop.com

Годувальниками «вчених» є великі страхові компанії, які є членами Ліги страхових організацій України, за що «вчені» вдячні їй настільки, що з близько десятка існуючих на Україні об’єднань страхових компаній згадали на своєму сайті в розділі «Страхові спілки» тільки… годує їх Лігу.

Декларовані рейтингом високі рівні виплат у багатьох страхових компаній за 2006 рік (40…60%) у 2…3 рази перевищують середній рівень виплат по ринку (18,8%), які дає Держфінпослуг за цей же період, і сильно перевищують середній рівень виплат радянських часів (30%), які були «зоряним» часом в частині врахування інтересів громадян, що викликає серйозні сумніви в достовірності цих даних.

Більш повний аналіз рейтингу наведено в статті Можна довіряти рейтингу «Insurance TOP»?

Враховуючи викладене, радимо використовувати з цього рейтингу тільки його нижню частину, яка дає інформацію про аутсайдерах за виплатами (рівень виплат 20% і нижче). Зазначений рада заснований на тому міркуванні, що аутсайдери навряд чи замовляли «вченим» негативну інформацію про себе. Отже, саме цією інформацією і можна користуватися, як найбільш достовірної з цього рейтингу.

Більш повну інформацію про рейтинги можна отримати в статті Рейтинги страхових компаній на сайті Асоціації страхувальників України.