Ризикувати чи не ризикувати. Ось в чому питання.

259

Польові нотатки після спілкування з фінансовим консультантом або, по-іншому кажучи, продавцем застрахованої щастя.

Поділитися:

Польові нотатки після спілкування з фінансовим консультантом або, по-іншому кажучи, продавцем застрахованої щастя.
В одній із страхових компаній, яку я відвідала з щирим бажанням доглянути собі страховий поліс, фінансовий консультант (а простіше кажучи, продавець страхових полісів) розповідав мені, що купивши їх страховий поліс, я БЕЗ РИЗИКУ отримаю до 4 %, які встановлені державою, ще 25% річних у вигляді бонусів від їх феєричної страхової компанії. Мова йшла про накопичувальне страхування. Всі мої спроби з’ясувати джерела таких високих і одночасно безризикових доходностей приводили до розігрування улюблених сценаріїв продавців, змучених NLP-технологіями.
Ось кілька типових:
сценарій 1 – «Ми володіємо секретним секретом». Наші експерти (аналітики, власник і т. д.) знають (відчувають, вміють, интуичат, володіють і т. д.). Загалом, можуть тільки вони, і все тут.
сценарій 2 – «Наші зв’язку (очі піднімаються догори в напрямку чи стелі, то неба), дозволяють нам гарантувати без ризику». Підвид першого. Тільки секрет один – і він нагорі і про нього не прийнято говорити, тому що будь-яка грамотна людина ЦЕ знає.
сценарій 3 – «Подивіться, пташка полетіла». Людина, коли знаходиться один на один з цифрами, він дуже напружується. Тому його потрібно чимось відволікти. Наприклад, ще більшою кількістю цифр або просто іншими даними. І він вже в черговій спробі впоратися з «чарівним світом чисел».
сценарій 4 – «Що б це зрозуміти, треба дуже багато знати». Текст приблизно такий: «Ну, що ви, їй богу, розумієте в показниках ефективності і «правильності» страхової компанії. Це ж ціла наука, або мистецтво, але це не важливо. Ділити суму виплат за рік на кількість страхових випадків за цей же рік (за яким були зроблені ці виплати не можна. Тому, що сума середньої виплати до смішного – мізерна. А, якщо нічого не ділити, а просто взяти суму виплат за рік – це ж «трильйони мільйонів грошей», тільки так і можна. І так само не можна задаватися питанням, де ж це страхова компанія знаходить таку прибутковість – 25%, увагу: БЕЗ РИЗИКІВ. І проводити пряму залежність між високою прибутковістю і високими ризиками теж не можна. Це ніяк не пов’язано.»
Звертаю увагу, що все це говориться. Це ніде не записано. І обговорення заборон (обмежень) на рекламу консультантів даній ситуації не допоможе.
Ну ладно, я. Мені після першого спілкування з продавцем страхових полісів стало цікаво, як досліднику. І у мене відбулися, тому, ще кілька зустрічей, на яких набір сценаріїв тільки варіювався.
Але чи знає більшість покупців фінансових інструментів, що, чим вище прибутковість, тим вище ризики. Тут про це детальніше. Що в якості консультантів фінансових ринків, виступають підковані на тренінгах технік продажів продавці.
Особливо цікавим це все стає на порозі великих змін пенсійної реформи та активізації другого рівня пенсійної системи. Відповідь одному з читачів UBR з приводу кому довірити свої накопичувальні пенсійні плани – тут.