Робота в банку – романтика чи рутина?

300

Банки для мене – це кохання з першої ложки. Все моє життя пов’язане з роботою в банку: пройшовши кар’єрну драбину від спеціаліста до Заступника Голови Правління, і будучи таким чином експертом в роботі банку з більш ніж 22-річним стажем, можу поділитися досвідом з тими, хто вирішив пов’язати свою долю з банками.

Поділитися:

Банки для мене – це кохання з першої ложки. Все моє життя пов’язане з роботою в банку: пройшовши кар’єрну драбину від спеціаліста до Заступника Голови Правління, і будучи таким чином експертом в роботі банку з більш ніж 22-річним стажем, можу поділитися досвідом з тими, хто вирішив пов’язати свою долю з банками.

Виділимо кілька основних моментів: для початку зупинимося на тому, які плюси в роботі в банку?

Рівень оплати праці банківських службовців в даний час не досить високий, проте стабільний, і це цінувалося з моменту утворення банківської системи країни. Всі виплати здійснюються офіційно й зі сплатою всіх податків і відрахувань. Тут же важливий момент – чіткі виплати авансу та заробітної плати день у день, ніяких затримок.

Соціальна захищеність – відпустка, декретна відпустка, лікарняні листки оплачуються згідно із законодавством. Варто зазначити, що банківський працівник не має більше привілеїв по отриманню фінансових послуг в банку-роботодавця, це заборонено законодавчо. Всі беруть кредити або оформлюють депозити під одні умови, за дотриманням цих норм пильно стежать контролюючі органи.

Це ті основні плюси, які відрізняють роботу в банку від роботи в інших компаніях, далі в залежності від фінансової установи може бути перелік інших переваг – можливість навчатися за рахунок банку, пільгові дитячі садки для дітей співробітників, медичне обслуговування, страховка, курортно-санаторне оздоровлення, можливість відвідування спортзалу, бонусирование, преміювання і т. д.

Хто затребуваний в банках? Як на будь-якому підприємстві, в банку затребувані люди різних спеціальностей – потрібні і водії, і прибиральниці, і співробітники господарських служб, і програмісти, і юристи, маркетологи, піарники, і бухгалтера. Але основний кістяк – це «продавці» фінансових продуктів, фронт-офіс, тобто ті люди, які працюють з клієнтами; і фахівці бек-офісу, в завдання яких входить забезпечення якісної налагодженої роботи з клієнтами та виконання всіх норм регулюючих органів і законодавства.

Перевага віддається людям з вищою освітою – економічним, юридичним і т. д, словом менеджерам, які мають подання про таких категоріях, як фінансове планування, прогнозування, розвиток, інвестиції, інноваційні технології. При цьому банки завжди зацікавлені в енергійних, талановитих кадрах, для яких немає нічого неможливого.

Для банків дійсно актуальне гасло «Кадри вирішують все», оскільки від професіоналізму банкірів залежить рівень прибутку банку, все інше-другорядне.

Які складнощі роботи у банку і як їх перетворити в плюси до свого досвіду?

Про складнощі. По-перше, бюрократія. По-друге, чітка ієрархія. По-третє, дуже жорстке регулювання з боку контролюючих та перевіряючих органів, звідси необхідність чітко слідувати букві закону і своєчасно вивчати всі нововведення і норми.

Мабуть, усі три чинники дають уявлення про те, що робота в банку не терпима для творчих людей. Це не означає, що банкіри нудні, немає серед нас дуже багато талановитих, креативних, теплі в спілкуванні, чарівних людей. Питання в тому, що обмеження, що накладаються перерахованими факторами, можуть бути не зовсім прийнятні для людей творчої наснаги, тим не менше, і вони можуть знайти собі застосування в банках, наприклад, в маркетинг-департаментах, піар-служби, прес-службах.

До речі, перераховані чинники можуть бути відмінним інструментом як для роботи, так і для гартування характеру і формування досвіду. А досвід фахівця, який пройшов банківську школу, дуже цінується на ринку праці.

Отже, бюрократія – це сильна зброя, навчившись користуватися яким, можна поставити його собі на озброєння. Бо вона дозволяє чітко формалізувати процеси і описувати завдання, а це вже шлях до 100% попадання в ціль.

Ієрархія – це реальне життя, це і психологія, і інтриги, і відстоювання своїх ідей, вміння знайти спільну мову з різними підрозділами, взаємодіяти в робочих групах.

Необхідність слідувати букві закону формує звичку працювати з масивами інформації, бути юридично підкованим, постійно підвищувати рівень знань і професіоналізму. І як результат, досвід, безцінний життєвий і професійний досвід.

Але повернувшись до тези про те, що банки – це в першу чергу люди, зазначу, що робота в банку – це постійне спілкування з освіченими, цікавими, різнобічно розвиненими людьми. У нашому колективі є люди, які грають на музичних інструментах у складі музичних груп, є ті, хто чудово співає, є багато яскравих харизматичних особистостей, спілкування з якими збагачує, заряджає і стає частиною життя.

Для мене життям став Індустріалбанк, і я рада, що є частиною його великої дружної професійної щирою команди!

А якими секретами кар’єрних успіхів ви можете поділитися?

Високих доходів!