Ситуація. Ринок тренінгів між кризами.

228

Si vis pacem, para bellum

(Хочеш миру, готуйся до війни.)

Поділитися:

Si vis pacem, para bellum

(Хочеш миру, готуйся до війни.)

Впевнений, що Ви, як і я, багато чули ідей про те, що 2013 рік на нас накотить хвиля нової економічної кризи. І ця криза буде ще жорсткіше, ніж попередній. Хоча, це дуже не хочеться вірити, однак, краще зробити зараз якісь заходи, ніж потім рвати на собі волосся і картати за те, що «знав, але соломки не підстелив».

Яка ж ситуація на ринку тренінгів між двома економічними кризами (минулим і можливим)?

Ринок пожвавився. Однак кардинальної зміни ситуації не сталося. Під кардинальною зміною ситуації я маю на увазі зміна попиту і пропозиції.

Що мається на увазі.

На протязі тривалого часу (з початку розвитку тренінгового ринку і до 2008 року попитом користувалися «Фан» – програми 2-х денного формату без проведення посттренинговых заходів, які ніякого особливого результату замовникові не давали.

У 2008 році тренінговий ринок «впав» на 85-90%. З нього пішло велика кількість непрофесіоналів, які перепрофілювали свою діяльність.

Зараз ринок тренінгів знову на підйомі. Позитивною тенденцією є те, що замовник стає більш грамотним.

Це проявляється в тому, що:

1. З’явилися замовлення системних проектів (якісна предтренінгове діагностика, складання на її основі тренінгової програми, розробка і проведення посттренинга) тобто те, що можна назвати тренінгом-консалтингом.

2. Все більше замовників хочуть отримати посттренинг в тому чи іншому вигляді.

При цьому, все ще превалює замовлення тренінгів у двох денному форматі.

З одного боку тенденція є, з іншого боку вона ще слабка. Тобто не відбулося кардинального зрушення в мисленні замовника з точки зору на тренінг. Тобто більшість його ще сприймають як «чарівну таблетку», «розважально–мотивуючий захід».

Дуже мало замовників дивляться на тренінг як інструмент довгострокового підвищення професіоналізму та ефективності співробітників. А також не багато хто розуміють, що тренінг є інструментом системного підходу до навчання.

З приводу ситуації з пропозицією нових тренінгових програм і підходів до навчання з боку тренінгових компаній.

Тут радує тенденція того, що такі програми на ринку стали з’являтися. Їхня кількість, на жаль, не зростає, як кількість грибів після дощу. Однак початок покладено. І це – добре!

Валерій Пожидаєв

Експерт ринку тренінгів.