Скандальний законопроект № 4811 «Про спецконфискации» загрожує європейського майбутнього України

219

Сьогодні на офіційній сторінці Facebook представництва Європейського союзу в Україні з’явилася заява, що стосується не цілком адекватного законопроекту № 4811 про спецконфискации майна до рішення суду.

Поділитися:

Сьогодні на офіційній сторінці Facebook представництва Європейського союзу в Україні з’явилася заява, що стосується не цілком адекватного законопроекту № 4811 про спецконфискации майна до рішення суду.

Сьогодні на офіційній сторінці Facebook представництва Європейського союзу в Україні з’явилася заява, що стосується не цілком адекватного законопроекту № 4811 про спецконфискации майна до рішення суду. Скандальний законопроект авторства нардепа «Народного фронту» Сергія Пашинського неодноразово був підданий критиці вітчизняними та зарубіжними експертами та правозахисниками. У той же час, нардепів від «Народного фронту» (зокрема, Сергія Пашинського, Тетяну Чорновіл та Вікторію Сюмар) звинувачували в особистому фінансової зацікавленості в прийнятті законопроекту 4811.

«Представництво ЄС хоче ще раз нагадати, що відповідно до своєї попередньої оцінки пакета «безвізові» законів, ухвалених Верховною радою в лютому 2016, проект закону про конфіскацію (№4811) не містить вагомих гарантій захисту прав власності, що відповідала б стандартам ЄС», – йдеться в сьогоднішньому повідомленні представництва Європейського союзу в Україні. Крім того, в представництві натякнули на те, що вдосконалення законодавства щодо повернення активів було і раніше є одним з ключових зобов’язань, які брала на себе українська влада в рамках процесу отримання безвізового режиму з країнами Європейського союзу.

Якщо перевести це з дипломатичної мови на простий, то посил такий: якщо закон № 4811 буде прийнятий, безвізового режиму з Європейським союзом Україна не отримає. Як мінімум, в середньостроковій перспективі. «Також законопроект про спецконфискации раніше різко критикували представники США і вітчизняні юристи. Останні, зокрема, відзначали, що спецконфискация без суду порушує Конституцію і закони України і може призвести до необхідності виплачувати з бюджету багатомільярдні компенсації», – зазначає портал «Погляд».

До речі, законопроект не тільки критикувався незалежними експертами – його неодноразово знімали з голосування та під час засідань Верховної Ради. Іншими словами, всі розуміють, що нікому крім, власне, кількох нардепів «НФ» цей законопроект не потрібен. І, думаю, не один я прочитав суть «дипломатичного послання» представництва ЄС в Україні. Це вселяє певний оптимізм: може бути, у наших політиків вистачить розуму не приймати цей законопроект. В іншому випадку, реакція Європейського союзу, як показують заяви його представництва, буде безкомпромісною, і всі зусилля і втрати нашої країни на шляху до євроінтеграції підуть під укіс.