Скільки бензину може придбати українець?

224

Зростання цін на бензин, одна з найулюбленіших тем для бесід і суперечок.

Поділитися:

Зростання цін на бензин, одна з найулюбленіших тем для бесід і суперечок.

Зростання цін на бензин, одна з найулюбленіших тем для бесід і суперечок. Тема дійсно дуже чутлива для населення. Багато мають автомобілі, а в громадському транспорті їздять всі інші. І зростання цін на бензин народ тільки засмучує.

Під час цих дискусія про ціни на бензин, завжди можна чути посилання на зростання цін на нафту і відповідно на бензин на світовому ринку. Те, що ціни на нафту ростуть, ніхто не сперечається. І в цих умовах зростання цін на бензин має логічне пояснення. Але, хотілося б ясності в цьому делікатному питанні. Чи справді це зростання цін має обґрунтування і довго економіка Україна зможе витримати цю «гонку на виживання».

Це цікаво.

Скільки можуть купити житель цих країн бензину за свою заробітну плату?

(за основу розрахунку взяті середні ціни на бензин в цих країнах і офіційна середня заробітна плата)

Україна – 259 літрів

Румунія – 269 літрів

Болгарія – 272 літра

Литва – 496 літрів

Латвія – 535 літрів

Естонія – 629 літрів

Греція – 1750 літрів

Франція – 1 993 літра

Швеція – 4 745 літрів

Невелика ремарка. Спеціаліст, побачивши це порівняння, відразу ж висловив би зауваження, що, при цьому розрахунку, не враховується різниця у системі оподаткування в різних країнах. Дійсно це факт. У Швеції прибутковий податок з заробітної плати від 30% і ще ряд обов’язкових страхових платежів, в результаті «на руки» швед отримує трохи більше половини свого офіційної заробітної плати. Але і в цьому випадку, він бензином, одним з найдорожчих в Європі, може просто «залитися».

А скільки ж тоді повинен коштувати бензин в Україні?

Якщо порахувати від зворотного. То ціна на бензин в Україні, з точки зору рівня офіційної заробітної плати повинна бути не вище 2,25 грн за літр, якщо брати на основу співвідношення між заробітною платою і ціною на бензин в інших європейських країнах.