Словесні інтервенції з Кабміну і НБУ паніку не зупинять

294

На вулиці вже економічна паніка, яка змушує людей шукати хоч якийсь заробіток для оплати комунальних послуг, щось додатково придбати або зберегти, сховати в холодильнику або льосі. І епіцентр цієї паніки всім відомий – це Кабмін і НБУ, породжують все нові і більш потужні хвилі девальвації і інфляції, а також зростання тарифів ЖКГ.

Поділитися:

На вулиці вже економічна паніка, яка змушує людей шукати хоч якийсь заробіток для оплати комунальних послуг, щось додатково придбати або зберегти, сховати в холодильнику або льосі. І епіцентр цієї паніки всім відомий – це Кабмін і НБУ, породжують все нові і більш потужні хвилі девальвації і інфляції, а також зростання тарифів ЖКГ.

Схоже, «веселуха» починається, важко повірити в те, що заклики наших політиків та чиновників під час вчорашніх ток-шоу у Савіка Шустера чи на «Інтері» можуть щось дати позитивного, коли на вулиці вже економічна паніка, яка змушує людей шукати хоч якийсь заробіток для оплати комунальних послуг, щось додатково придбати або зберегти, сховати в холодильнику або льосі. І епіцентр цієї паніки всім відомий – це Кабмін і НБУ, породжують все нові і більш потужні хвилі девальвації і інфляції, а також зростання тарифів ЖКГ.

При цьому найнебезпечніше полягає в тому, що ці чиновники з народними депутатами вже не можуть створити довіру людей до своїх порожнім обіцянкам і некомпетентним діям, а словесні інтервенції А. Яценюка, Н.Яресько і Ст. Гонтарєвої цю паніку тепер не зупинять. Ось у такі хвилини мимоволі замислюєшся, невже жодного Н.Азаров, ні А. Яценюк нас нічому так і не навчили? Невже люди не зміняться, а останні трагічні події нікого так нічому не навчать? А може бути саме так і хотіли організувати? І тепер наше суспільство або виживе, кардинально перетворившись та змінившись, або, на жаль…

Насправді, все робиться для того, щоб людей розумних перетворити в людей нерозумних, грубо кажучи, в стадо баранів, однак, розумність ще існує у нас на індивідуальному рівні переважно в ФБ. І коли у мене запитують, наприклад, чому в Україні не можна застосувати свій талант для продажу власних бізнес-ідей? Думаю, просто тому що практично у всіх великих бізнесах корумповані економічні чиновники з силовиками закладають свою частку. Це ж пояснює і поширена в їх колі відома приказка: «Хто придумав, отримує 1 долар, хто справив – 10, а той, хто продав – 100».

І якщо між інвестиціями за кордоном і інвестиціями в рідній Україні наш бізнес досі вибирає інвестиції за кордоном – це означає, що А. Яценюк, Н.Яресько та Ст. Гонтарєва щось роблять не так. Чи Не тому зараз Кабмін і НБУ раптом перейнялися «сірим» експортом капіталу? Відверто кажучи, за роки роботи на ринку M&A давно переконався в тому, що інвестори люблять або високі ризики при низьких зарплатах, тобто дешевий працю при різних ризиках; або надійні інститути, тобто розвинені суб’єкти цивілізованого ринку при дорогому працю. І що в умовах збройного конфлікту та рецесії можуть запропонувати інвесторам наші влади? Відповідь очевидна – перший варіант, який для України є безперспективним. Тому живемо все гірше і гірше.

Правда, є ще і набір рішень. Але для більшості наших політиків і чиновників – це вже з області вищої математики та з туману непотрібної містики, т. к. вони, найімовірніше, в перспективі не збираються за прикладом їх попередників підсумовувати свій життєвий шлях тут. Україна для них лише територія для заробляння великих грошей. Тому вони не будуть «включати» свої мізки для того, щоб формувати на цій території потрібні і правильні комбінації рішень, на які потрібні час і політична воля.

Що ж, зараз ми перебуваємо в якомусь провал. Це абсолютно очевидно. Але так буде не завжди. В це щиро вірю. Адже чим гостріша проблема, чим гостріше потреба, тим імовірніше поява якогось правильної відповіді.

Олександр ГОНЧАРОВ,

Директор Інституту розвитку економіки України