Світ! Праця! Травень! Рай!

221

Так що ми все-таки святкуємо на початку травня? Задаюся цим питанням кожен рік як коханим риторичним питанням. І не тільки в травні.

Поділитися:

Так що ми все-таки святкуємо на початку травня? Задаюся цим питанням кожен рік як коханим риторичним питанням. І не тільки в травні.

Я не про 9 травня. Свято 9-го травня зрозумілий і підтримуємо. Як свято літніх людей, які прожили непросте життя, свято перемоги і свято тих, хто воював. Є що згадати і що сказати.

Якщо прибрати штучно створений ажіотаж і ігри політиків. Двадцять років ні хто не педалював тему з червоним прапором. А тепер у всіх близьких до політики сталося загострення фетишизму.

Ну, народ, він як завжди мудрий і сказав так, на шустер-лайв, що додати нічого.

Але з Святом 1 і 2 травня дуже хочеться розібратися. Чому і першого, і другого? Історію я знаю. У мене питання не про історію, а про зараз. Різноманітність того, що святкується в усіх країнах світу 1 травня, вражає. День Деїзму, Свято весни і праці, День Леї — свято гавайських танців, День єдності народів Казахстану (Казахстан), День ховраха (Канада), День народження Будди (Корея), День лояльності (США), День конвалії (Франція), День міжнародної солідарності трудящих (СРСР), День пробудження доброї богині Галісія, Свято Майос (Стародавній Рим). Ну і ще з 30 квітня на 1 травня – Вальпургієва ніч – шабаш німецьких і Скандинавських відьом.

Тільки Україні, що до цього всього. Ось реально, хто, що святкує 1-го травня? Крім того, що нам всім наказав святкувати нинішній прем’єр-міністр. З лопатами в руках.

Але хочеться розібратися глобальніше – про свята в нашому житті взагалі. Про цієї гримучої національно-радянської та релігійно-язичницької суміші: 7 листопада, 8 березня, 28 червня, 24 серпня і Трійця з Великоднем. Вибачте, якщо когось не згадала. Ну, якщо я іншого віросповідання або взагалі атеїст, то, що святкувати в останніх двох прикладах, питати не буду. Погода на вулиці гарна – відсвяткуємо її.

Разом в Україні 10 офіційних свят, на які, наприклад в 2011 році довелося 24 святкові дні. Тобто в середньому по 2,4 дня на одне свято. А, якщо порахувати з реальними межпраздничными сиестами (1-10 січня і 1-10 травня), то виходить вже 3,5 дні на одне свято. Ну, у багатих уявою свої примхи. Одним з головних показників престижу окрім багатства і марнотратства є ледарство. Ось, де ми лідери.

У Великобританії – 5 офіційних свят, США – 8 – убогі, ага.

Для тих, хто шукає скрізь гроші: збитки в загальнодержавному масштабі від розгулу свят – півтора робочих місяця множимо на кількість державних службовців (265498 людина) і множимо на середню заробітну плату (2500 гривень) – за цифрами сюди, щоб не повторюватися. А виходить в результаті близько 1 млрд. гривень.

Ну, про те, скільки бізнес втрачає, кому це цікаво.

І повірте, я не проти свят. Дуже навіть за. Але тільки, коли душа просить. Тут докази. Я проти примусу неробства.