Тайський масаж для інвестора

226

Таїланд повернувся в рейтингу інвестиційної привабливості країн світу, посівши 21 позицію, залишивши за собою Швеції, Ірландії, Австрії та Норвегії.

Поділитися:

Таїланд повернувся в рейтингу інвестиційної привабливості країн світу, посівши 21 позицію, залишивши за собою Швеції, Ірландії, Австрії та Норвегії.

Дев’ятнадцять: п’ятдесят. Вилітаємо з Києва у Бангкок – столицю королівства Таїланд. Через десять годин ми приземляємося в Суварнабхумі – головному тайському аеропорту і одному з найбільших авиаузлов Південно-Східної Азії. Я стаю одним з тридцяти мільйонів туристів щорічно відвідують цей сонм островів, вкритих ляльковими посмішками. Всі разом ми забезпечуємо близько 38 мільярдів доларів туристичних надходжень у королівську казну.

Приземлившись, міняємо 250 доларів на 8500 тайських бат на перші витрати. У цій країні в більшості випадків можна обійтися і без готівки. Банківська інфраструктура дозволяє розплатитися практично в будь-якому ресторані, готелі, магазині будь-який з найпопулярніших міжнародних карт – Visa, MasterCard, American Express, JCB і так далі. Найбільші ринки, деякі транспортні компанії – також приймають картки.

Шлях до тайським островів завжди лежить через Бангкок, який вважається одним з найяскравіших міст Азії. Це динамічне місто, інвестиції в нерухомість якого виправдані високою бізнес – і туристичною активністю. Трирівневе автомобільний рух, вулична їжа, потік людей з шести мільйонів городян і сотень тисяч туристів, які змінюють один одного на шляху до Королівського палацу, храму смарагдового Будди, що направляються в різні острівні частини королівства – ось ритм життя цього мегаполісу. Бангкок – це економіко-туристичний хаб, який ніколи не можна пропустити, але який рідко стає кінцевою точкою подорожі або бізнес-візиту. Дістатися зі столиці на острови можна практично в будь-який момент – літаки відправляються щогодини. Панг-Нга Бей, Пхі-Пхі, До Джум, До Тарутао – маленькі острівці, що надають Таїланду особливу чарівність. Безумовно найбільшою популярністю користуються відомі курортні острови Пхукет, Самуї, Піпі Айленд, і місто Паттайа.

Для облаштування літньої резиденції для сім’ї Таїланд вибирають багато. Оскільки нерухомість у Таїланді недорога, а витрати на повсякденні потреби надзвичайно низькі. Країна є найбільшим постачальником продуктів харчування на світовий ринок, відповідно, внутрішній ринок перенасичений. У середньому обід на двох у кафе тут обходиться в 10-15 доларів. Всі ці фактори вплинули на стрімке зростання туристичного потоку в цю країну. У 2015 році Таїланд став самим відвідуваним регіоном у Південно-Східній Азії після кризи 2014 року, який змусив світ, якщо не засумніватися, то задуматися про перспективність королівства.

Після двох років відсутності Таїланд повернувся в рейтингу інвестиційної привабливості країн світу, посівши 21 позицію, залишивши за собою Швеції, Ірландії, Австрії та Норвегії за даними 2016 A. T. Kearney Foreign Direct Investment Confidence index. Незважаючи на те, що новий уряд, взяла владу в свої руки в травні 2014 в результаті військового перевороту, викликало певні побоювання, економіка залишилася відкритою для іноземних інвестицій. Потік іноземних інвестицій ситуативно впав у 2015 році на 78% порівняно з 2014 роком, при цьому інвестиції з країн ЄС знизилися на 42%, а Японії – головного історичного джерела інвестицій – на 81%.

Стрімке падіння Таїланду і його зліт за 2 роки свідчать про те, що на дні кризи, передчуваючи стрімке зростання, інвестори лавиноподібно направили грошові потоки в країну. Таїланд сьогодні дає преференційний режим проектів у сфері високих технологій. А в минулому році Тайський Рада з інвестицій (Boards of Investment) оголосив нову стимулюючу економічну політику, звільнивши ряд компаній від прибуткового податку на 8 років. В березні 2016 рада з інвестицій підтвердив плани підтримки інвестпроектів і в інших секторах економіки, таких як технології харчового виробництва, авіація, автоматизація та робототехніка. Ті інвестори, які не злякалися подій 2014 року – зміни влади в країні – і зберегли свою нерухомість, не продавши її на дні кризи, зробили правильний вибір.

Сьогодні Таїланді в розпалі будівельний бум, зростання цін на квадратні метри складає 5-8% на рік, а дохід від оренди нерухомості становить 7-15% в рік. Ринок продовжує зростати, а політична система демонструє стабільність. І якщо два роки тому, нові інвестори побоювалися цього ринку, то сьогодні тренд висхідний і самий правильний момент для того, щоб стати частиною цього тренда.