Тільки вперед!

236

Життя, тісно переплетена з бізнесом, ніж-то нагадує тунель метро. Ви рухаєтеся в темряві, правда на рівній відстані миготять тьмяні ліхтарі – це якісь локальні досягнення і удачі.

Поділитися:

Життя, тісно переплетена з бізнесом, ніж-то нагадує тунель метро. Ви рухаєтеся в темряві, правда на рівній відстані миготять тьмяні ліхтарі – це якісь локальні досягнення і удачі.

Час від часу далеко запалюється світло, і ви выкатываетесь на велику красиву жваву станцію – це великі прориви в бізнесі, глобальні успіхи. Але штука в тому, що за станцією – новий тунель, і його потрібно подолати, тому що за ним ще одна станція, і так все життя. Справа в тому, що ви рухаєтеся по рейках не без нічого, а штовхаючи поодинці весь цей поїзд метрополітену, в якому, відверто кажучи, з непоганим комфортом розташувалися всі ваші співробітники. У цьому метро його рухають электромотры, в бізнесі їх ви замінюєте. І це стомлює. А стомлення викликає думка: невже так буде все життя? Ні, тому що цей рух не по кільцевій, а вперед.

У бізнесі безглуздо їхати по колу. Щоб їздити по колу, потрібно йти на держпідприємство: вони призначені ще з радянських часів саме для цього. Бізнес – це шлях вперед, і не просто до світла в кінці тунелю, а до пляжу і моря в кінці тунелю: рух у темряві і всі ці упирання і перевантаження повинні бути винагороджені. Власне, заради цього і затіяна вся суєта. У тунелі не буває комфортно: це завжди під землею, в вогкості, холоді, темряві. Але виїхати до місця призначення можна тільки, якщо їхати. У вашому випадку – штовхати. Можна кинути, і не потрапити взагалі нікуди. Так роблять сьогодні тисячі підприємців в Україні, тому що продовжувати бізнес стає все немыслимее. Більшість з них так і залишаться під землею, ще при житті. Тому рухатися потрібно при будь-яких умовах: є сили, ні сил, вірите ви в світло в кінці тунелю, чи ні, вважаєте, що лампочка, що горить у темряві – це максимум того, що ви заслужили, або вважаєте, що станція – це галюцинації від перенапруги. Можна падати, можна ледве рухатися, можна вірити чи не вірити – можна все, не можна тільки одного: кинути.

Я міг би не полетіти на саміт в Ірландії, де уклав кілька великих угод, у мене була вагома причина: в кафе на заправці по дорозі в Бориспіль я залишив за столиком жовтий рюкзак з кількома десятками тисяч євро, паспортами і квитками. Але я потрапив на саміт, просто зробивши коло 300 км, забравши рюкзак з рук блідою господині закладу, яка до мого приїзду вже була викликана на місце персоналом і яка зраділа мені більше, ніж рідного сина. Так, люди, які летіли зі мною, просто сіли в люку літака і фізично не давали йому закритися, і я потрапив на борт за 8 хвилин до зльоту, але все одно, залагодити цей скандал було дешевше, ніж не потрапити на саміт. Тому що я знаю правило, яке працює завжди: попереду – пляж в кінці тунелю. І не можна зупинятися на шляху до нього ні при яких умовах.