Топ-3 безпомилкових інвестицій: нерухомість, нерухомість, нерухомість

300

Закордонна нерухомість – спосіб двічі заробити, одного разу вклавши

Поділитися:

Закордонна нерухомість – спосіб двічі заробити, одного разу вклавши

Дві тисячі євро. Цієї суми достатньо для того, щоб починати інвестувати та одержувати пасивний дохід. Напрямів інвестицій безліч: інтернет і соціальні мережі рясніють пропозиціями збільшити свій капітал. Що робити? Безризиковий варіант з високим ступенем прибутковості та швидким терміном повернення на інвестиції один: закордонна нерухомість.

Дорогоцінні метали

Інвестиції в золото і інші дорогоцінні метали – найпростіший спосіб зберегти гроші. Але не примножити їх. У довгостроковій перспективі ціна на золото зростає. Це лімітований матеріал. Його видобуток не може бути нескінченною: наявних запасів золота вистачить ще років на 50-100, тому воно не може сильно впасти в ціні в найближчі роки. З іншого боку, в середньостроковій перспективі такі інвестиції можуть виявитися невигідними. Приміром, кілька років тому золото досягла свого максимуму – $1891 за тройську унцію, після чого опустилося до $1200. І ті, хто купив золото за високою ціною, вже кілька років не можуть продати його так, щоб вийти хоча б у нуль. Тобто, якщо людина розраховує на повернення інвестицій в короткий термін – інвестиції в золото призведуть до втрат. Метали, в принципі, – це непогана інвестиція в майбутнє, але, чекати, можливо, доведеться дуже довго. Наприклад, з часів 60-х років золото зросло з 20 доларів за унцію до тисячі з гаком. Як воно буде вести себе далі, ми теж не знаємо. Але не думаю, що воно збільшиться в стільки ж разів за наступні 50 років. І, звичайно, потрібно пам’ятати, що інвестиція в золото – це не банківський вклад, коли Ви сидите і чекаєте відсотків, а свого роду гра, в яку потрібно вчасно увійти і не менш вчасно з неї вийти. Золото – відмінний інструмент формування капіталу для декількох поколінь нащадків, але не для формування власної фінансової стійкості.

Стартапи

Модна фішка і потенційно перспективні вкладення. Природно, організація якогось виробництва, заводу, стартапу може бути дуже прибутковою. Але, якщо ми говоримо про варіанти інвестування з мінімальним ризиком, то бізнес, звичайно, до них не відноситься. З досвіду, з десяти стартапів «вистрілює» один. Для таких інвестицій у людини повинен бути хороший практичний досвід у бізнесі і розуміння, на кого можна витрачати час і гроші, на кого можна і диверсифікувати ризики. Я особисто знаю багато горе-інвесторів, які віддавали гроші в інноваційні проекти, а в кінцевому підсумку все втрачали.

Банківські депозити

Перевагою банківських вкладів є те, що ви точно знаєте суму, яку отримаєте через певний час. Однак доходи від депозитів складно назвати високими. Якщо говорити про європейських банках і великих фінансових установах, які вважаються стабільними і безпрограшними варіантами для інвестицій, то вони пропонують дуже низьку процентну ставку – приблизно 1-2% річних. Українські банки готові запропонувати 7-8% річних, але потрібно розуміти, що ризик втратити свої гроші високий. Варіантів пасивного депозитного доходу з мінімальним ризиком практично немає: або процентна ставка таких депозитів дуже невелика, що не сумісне з поняттям доход, або ризики занадто високі, що ставить під сумнів наявність цього доходу в принципі.

Нерухомість

Закордонна нерухомість – чи не єдиний безризиковий інвестиційний інструмент. По-перше, ряд зарубіжних країн, і зокрема Туреччина, Таїланд, ОАЕ, дають державні гарантії на завершення будівництва. Тобто ризик ненадійності забудовника компенсується позицією держави. Крім того, для посилення надійності цього інструменту Hayat Estate впровадила систему тристоронніх гарантій, коли покупцю до продажу надається повна інформація про те, скільки на цьому об’єкті в цій країні і в цій кон’юнктури можна заробити, про якість споруди і його довговічності, а також про правовий чистоті потенційної угоди. Будучи захищеним з трьох сторін і, вклавши, на етапі фундаменту, покупець отримує до 60% прибутку в залежності від країни інвестицій при продажу готового об’єкта. Якщо розглядати інвестиції з точки зору створення джерела пасивного доходу, то нерухомість – виграшний варіант і в цьому випадку. У багатьох зарубіжних країнах, процентна ставка значно вища, порівняно з банківськими вкладами. Наприклад, в Таїланді можна отримати 8-10% річних від гарантованої оренди. Таких умов депозиту жоден український банк запропонувати не може. У Туреччині гарантована оренда забезпечує до 8% річних від вартості об’єкта. Але, крім того, що інвестор отримує пасивний дохід від оренди, об’єкти на зростаючих ринках зростають в ціні. Зокрема, ринки Туреччини, Таїланду розвиваються, і, відповідно, купивши нерухомість сьогодні, через кілька років, заробивши на оренді, можна заробити ще й на її продаж.

Закордонна нерухомість – спосіб двічі заробити, одного разу вклавши.