У що може обійтися НАКу рішення НБУ дати російському рублю особливого статусу.

291

Поки не закритий дефіцит бюджету Наку, переходити до розрахунків за газ в рублях – означає накопичувати додатковий дефіцит Наку, що нам ніяк не можна робити!

У контексті: «Національний банк України (НБ) аналізує можливість надання російській грошовій одиниці особливого статусу, щоб дозволити банкам інвестувати в рубль на тих же умовах, що і в долари та євро…..

Поділитися:

Поки не закритий дефіцит бюджету Наку, переходити до розрахунків за газ в рублях – означає накопичувати додатковий дефіцит Наку, що нам ніяк не можна робити!

У контексті: «Національний банк України (НБ) аналізує можливість надання російській грошовій одиниці особливого статусу, щоб дозволити банкам інвестувати в рубль на тих же умовах, що і в долари та євро…..

Поки не закритий дефіцит бюджету Наку, переходити до розрахунків за газ в рублях – означає накопичувати додатковий дефіцит Наку, що нам ніяк не можна робити!

У контексті: «Національний банк України (НБ) аналізує можливість надання російській грошовій одиниці особливого статусу, щоб дозволити банкам інвестувати в рубль на тих же умовах, що і в долари та євро….. Путін заявив, що українські партнери просять перейти на рублі при розрахунку за енергоносії. РФ буде зміцнювати національну валюту і зробить її резервною на пострадянському просторі, такий процес у цьому регіоні, вже відбувається…»

Якщо НАК почне купувати на валютному ринку України російські рублі для розрахунку за газ, то автоматично почне нести додаткові ризики потенційних втрат, пов’язані з волотільностью USDRUB_TOD на російському валютному ринку.

Підрахуємо потенційні РИЗИКИ Наку, як результат реалізації валютних ризиків, пов’язаних з купівлею рублів на українському валютному ринку.

В даний час НАК “Нафтогаз України” щомісяця купує долари на суму місячного платежу за спожитий газ, і платить за кожні 100 доларів приблизно одну і ту ж суму +/- 800 грн. тобто за кожні $100 млн. він платить 800 млн. грн.

В даному контексті ми не будемо акцентувати увагу на точну суму щомісячного платежу НАК за спожитий Україною газ.

Так от, якщо тепер НАК буде платити рублями за кожні $100 млн., то ці кожні $100 млн. кожен місяць будуть перераховуватися російською стороною або НАКом за курсом рубля за станом на якусь дату, еквівалентну суму в рублях.

Це означає, що замість $100 за контрактом НАК повинен буде заплатити по курсу російського рубля приблизно 2 810 рублів, на 27.05.11.

Але, кожному з нас очевидно, дивлячись на графік, що місячна волотильність російського рубля на ММВБ знаходитися в межах від 27,25 до 28,5, тобто на рівні 1.25

Це означає, що за кожні 2 810 тис рублів за контрактом на 27.05.11 НАК, порівняно з сумою на 01.05.11 НАК вже переплачує Гаспрому 125 рублів на кожних $100.

За кожні $100 млн. – 125 млн. рублів. НАК, якщо б він розраховувався сьогодні в рублях, вже переплачував б Гаспрому порівняно з платежем за березень, станом на 01.05.11….

Тепер спробуємо купити ці додаткові втрати Наку – 125 млн. рублів на українському валютному ринку за курсом на 27.05.11

Множимо цю суму на курс, на 0,284 грн./рубль, отримуємо – 35,5 млн.. грн.

Тепер, коли кожні $100 мон. або 2 810 000 000 рублів, які НАК купить на українському ринку за курсом 0,284, то заплатить 798.4 млн. грн.

Якби НАК купував 2 810 000 000 рублів за курсом початку травня, за 0,2920, то заплатив би 820,52 млн. грн., тобто на 22.12 млн. грн більше, на кожних $100 мон.

Але вся суть у тому, що сума до платежу на 01.05.1 становила б не 2 810, а 2 720 за кожні 100 доларів або 2 720 000 000 рублів.

Тоді цю суму на українському ринку НАК купив би за курсом 0,292 за 794.24 млн. грн.

Тобто, вплив волатильності рубля щодо долара на ММВБ і гривні щодо рубля на українському валютному ринку призведуть до додаткових втрат Наку на кожних 100 млн. платежу за квітень: 798.4 млн. грн. мінус 794.24 млн. грн., отримуємо 4,16 млн. грн. на кожних $100 мон.

Якщо середній щомісячний платіж Нак знаходиться на рівні $600 мон. то втрати за рахунок валютних коливань рубля щодо гривні і щодо долара на ММВБ, для НАКУ складуть до 25 млн. грн. ЩОМІСЯЦЯ.

В той час, як при відносно стабільному курсі гривні щодо долара, НАК витрачав би приблизно одну і ту ж основну суму за контрактом….

Що стосується Російської сторони, то їх інтерес очевидний..

Чим дешевше долар на зовнішніх ринках, тим дорожче НАК сплачує в гривнях за покупку рублевої суми за контрактом, (тим міцніше рубль, тим міцніше гривня). Але при цьому, тим менший обсяг рублів НАК платить Гаспрому в рублях… дешевше Ніж долар, тим більше НАК гривень витратить на покупку рублів.

Але фішка Росії в тому, що долар, долар – це завжди зростаюча ціна на нафту і, відповідно, на газ.

То є перегляд цін на газ вгору дає можливість кожен раз погашати втрати на суми від валютних коливань З ЛИШКОМ. Ціни на газ стрибають не на копійки за курсом, а на десятки доларів за 1000 кубів одномоментно!…

Тобто, очевидна для всіх, довгострокова перспектива здешевлення долара для Наку не вигідна відразу з двох позицій: з позиції більш дорогою в гривнях вартості покупки рублів на українському валютному ринку та з позиції перспективи зростання вартості самого контракту, ціни на газ….

Прив’язуючись до рублевому розрахунку за газ, ми автоматично стаємо залежними від тенденцій долара на форексі, тобто, до цінових проблем по самому газового контракту, ми отримуємо ще і додаткові втрати, пов’язані з купівлею рублів на валютному ринку, курс якого набагато бюолее волотилен щодо гривнів, у порівнянні з курсом долара курсом долара щодо грн.

Так, що прогнози щодо долара на світових майданчиках потрібно буде автоматично розглядати, як додаткове навантаження на бюджет Наку.

Але це, якщо НАК почне платити за газ в рублях Гаспрому.

Поки ж не закритий дефіцит бюджету Наку, переходити до розрахунків за газ в рублях – означає накопичувати додатковий дефіцит Наку, що нам ніяк не можна робити!