Вибух у Дніпропетровську і лихі девяності

270

Цивілізований бізнес і порядна бізнес-середовище можливі у країні, де люди з грошима прагнуть цього і не уявляють без своєї діяльності. Люди, не здатні отримати свій прибуток цивілізовано вирішують свої інтереси а-ля серіал «Бригада».

Поділитися:

Цивілізований бізнес і порядна бізнес-середовище можливі у країні, де люди з грошима прагнуть цього і не уявляють без своєї діяльності. Люди, не здатні отримати свій прибуток цивілізовано вирішують свої інтереси а-ля серіал «Бригада».

У дев’яностих я робив перші кроки в бізнесі. Тоді мені тільки виповнилося двадцять. І я визначав свою роль серед місцевих бізнесменів так: менше говорити, а більше слухати, при будь-якій можливості зустрічатися з якомога більш серйозними людьми, при цьому не світилася, бо виблискувати на той момент було нічим, вникати у все що розповідають люди бізнесу навколо мене, і запам’ятовувати найважливіше. Зараз у тренерів це називається «збирати базу бізнес-кейсів».

Природно, у ті часи ці кейси рясніли погромами, підпалами, маски-шоу, замовними вбивствами і підірваними машинами.

Дев’яності змінилися трохи більш цивілізованими часами, які після кризи змінилися такою епохою, на тлі якої «лихі дев’яності» виглядають милими наївними золотими спогадами дошкільника.

Сьогодні до мене повернулося почуття, яке я відчував, слухаючи черговий розповідь про чергове знищеному бізнесмена. Але часи інші, і інша історія, і інші учасники. А почуття – те ж.

Є народний депутат Денисенко. Є його діяльність щодо старої влади. Є люди, незадоволені цією діяльністю. І є висаджена сьогодні вночі машина Денисенко.

Новина швидко виходить в топ-5 новин України: у Дніпропетровську подій такого масштабу не було з часів вбивства Аксельрода.

Мої перші вчителі бізнесу, багатьох з яких сьогодні немає в живих, вчили мене шукати у кожного підводну частину айсберга, а на верхівку не звертати уваги. Причому вважалося, що підводна частина без варіантів пов’язана з трьома речами: грошима, грошима і грішми. Завжди. Це здорово допомогло мені в справах за минулі без малого 20 років.

Причина сьогоднішнього вибуху в житловому кварталі – не народне депутатство Денисенко, не слова РІА «НОВИНИ» про нього як про «одному з керівників Правого Сектора» і не історія з 59-му ПО – усіма цими БТРами, броньовики «Гепарда» та кандидатами сажками.

Причина в тому, що в той час, як країна за минулі 20 років хоч трохи пішла вперед, при влади, могутності і гроші залишилися люди, щільно застряглі мозком в 90-х. Поки ми хоч якось намагалися впровадити бізнес-культуру, екологію ведення бізнесу, цивілізовані правила хоча б комунікації хоча б на рівні засновників, логічні прийоми управління і взаємодії з середовищем, ці люди продовжували мислити близькими їм категоріями – погромами, підпалами, маски-шоу, замовними вбивствами і підірваними машинами як засобом вирішення своїх питань.

Цивілізований бізнес і порядна бізнес-середовище можливі у країні, де люди з грошима прагнуть цього і не уявляють без своєї діяльності. Люди, не здатні отримати свій прибуток цивілізовано вирішують свої інтереси а-ля серіал «Бригада».

Нездатність збагачуватися не шляхом крадіжки, пограбування країни, підробки, обману, маніпуляцій – бич сучасної України, в якій воєдино злилися політика, бізнес, кримінал і держслужбовцы.

Я б запропонував всім цим панам все ж зняти малинові піджаки і золоті джгути і хоча б для загального розвитку поцікавитися, а як же через 20 років заробляють в Україні цивілізовані бізнесмени.

Для прикладу: в жовтні дивіденди учасників мого інвестфонду FISON, що фінансує новітні розробки в електроніці, склали 2,58% – за один місяць. Тепер порахуємо. Припустимо, що на організацію і проведення підриву машини Денисенко було витрачено 500 євро. Ці гроші, вкладені в кінці вересня в FISON, сьогодні принесли б 12, 9 євро за місяць, або 154, 8 євро за рік.

Скільки коштує загнати у Велику Новосілки 4 БТРа і 15 бронеавтомобілів спецпідрозділу МВС «Гепард»? Давайте напишемо абстрактну цифру – скажімо, 30 000 євро. З паливом, бійцями і пр. Це – 774 євро. А тепер уявімо нормальну, серйозну суму і порахуємо за рік. Або за п’ять, або десять.

Я вже не кажу про те, що побічним ефектом стануть не вилетіли шибки у житлових будинках або сепаратисти в парламенті, а високотехнологічні розробки, що роблять життя кращим.

Іноді мені здається, що в нашій країні дуже небагатьом людям цікаво рух України в майбутнє. Так чому б не запустити її в минуле? Тим більше, приклад перед очима. Там і тобі коня, і козаки в папахах, і баби, вышивающие будинку хрестиком і які печуть пиріжки суворого, але справедливого батюшки-годувальнику. І банкомати, вивернуті із стін БТРами. І АКМы, як головний аргумент. І патрони 7,62 як ліквідний платіжний засіб. І всі питання завжди можна вирішити підірваної машиною.

Але чи потрібно це особисто вам?