Вторинний лізинг – after crisis leasing

279

Сьогодні все більше юридичних і фізичних осіб користуються послугою вторинного авто-лізингу.

Поділитися:

Сьогодні все більше юридичних і фізичних осіб користуються послугою вторинного авто-лізингу.

Це викликано рядом причин.

Однією з перших є те, що юридичні особи все частіше розглядають потребу в автомобілі, як до засобу заробляння грошей, а не тільки демонстрації статусу і заохочення керівних працівників.

Другою причиною є ціна послуги. Лізингоодержувач при вторинному лізинг вже за багато не платить: реєстрація, пенсійного фонду, а головне – втрата вартості за перший рік або амортизація першого року.

Для того, щоб зрозуміти, наведу приклад. Самий «робітничо-трудовий» новий автомобіль коштує близько 14 тис. Доларів США. Такий же автомобіль, в момент виїзду на вулицю і протягом першого року експлуатації буде коштувати на 20% менше – 11 200 Доларів США. Відповідно, взявши в лізинг однорічний авто Лізингоодержувач вже економить не тільки різницю вартості, але і суму наступних нарахованих %. У наступні роки втрата вартості автомобіля буде не такою значною, а близько 10% в рік. Звичайно, багато що залежить від марки та моделі авто. Але в основному, відбувається саме так.

Для наочності розглянемо перевагу в розрізі понесених витрат:

Обов’язкові витрати до сплати в платежах

Придбання нового авто в лізинг

Придбання авто шляхом вторинного лізингу

Реєстрація

+

немає

Пенсійний фонд

+

немає

Тих.огляд

+

+/ні (в залежності від останньої дати проходження і строку лізингу)

Обов’язкова додаткова комплектація (килимки, сигналізація, замок КПП, магнітола…)

+

немає /+ (тільки у разі побажань про ще якоїсь додаткової комплектації)

Страхування за системою Обов’язкової Цивільної Відповідальності, по системі КАСКО.

+

+

Амортизація (знос-втрата вартості), % від вартості авто (в середньому)

Перший рік

+ 20%

+ 10%

Другий рік

+ ≈ 10%

+ ≈ 10%

Третій рік

+ ≈ 10%

+ ≈ 10%

Сума від вартості авто до нарахування %

100%

% від нової вартості = вторинної вартості

Вік авто

80%

70%

60%

≥ 1 рік

≥ 2 роки

≥ 3 роки

Звичайно, у вторинному лізингу є і мінус – наступні витрати на сервісне обслуговування та ремонти. Але хочу звернути Вашу увагу на те, що при прийомі авто Лізингоодержувач не бере «кота в мішку», на відміну від покупки на ринку. Він має право попередньо оглянути і діагностувати. І якщо все влаштовує в співвідношенні ціна-якість, то чому б і ні.

Суттєво також те, що протягом усього строку лізингу:

А) страхуванням і супроводом займається Лізингодавець – суди, розгляду, відновлювальні ремонти і т. д.;

Б) у разі виникнення будь-яких поломок, Лізингоодержувач може звернутися до Лізингодавця за підтримкою. У той час як, після придбання на ринку, ніхто не буде слухати ніяких скарг, давати порад і, тим більше, здійснювати асистанс.

І останнє, Лізингоотримувач завжди має право повернути автомобіль, як на протязі так і в кінці терміну лізингу. А найвагомішим «+» є те, що Лізингоодержувач має першочергове право викупу, але не зобов’язання.

Наприклад. При покупці компанія заплатить відразу 100% від вартості та всі інші обов’язкові витрати власника (які також включають страхування). При покупці в кредит – передоплата, витрати власника, а в подальшому % і повну вартість авто. АЛЕ! Компанія не думає купувати автомобілі, вони потрібні на час, а потім будуть повернені, або викуплені працівниками. Що робити тоді?

При укладанні договору лізингу Лізингоодержувач заздалегідь позначає, що не має наміру купувати. Тоді, враховуючи термін лізингу, передбачуваний знос, Лізингодавець розраховує угоду з максимально можливою залишковою вартістю. У результаті: Лізингоодержувач значно зменшує свої витрати,не купує і не несе витрат власника, а також може передати своє першочергове право викупу за залишковою вартістю співробітникам, що є одним зі способів мотивації. В такому руслі працює по лізингу весь Світ.

Сподіваюся, і Ви, по прочитанню, погодьтеся у раціональності послуги Лізингу.