Як можна заробити мільйон?

238

Можна або заробити на українському фондовому ринку

Поділитися:

Можна або заробити на українському фондовому ринку

Напевно, багатьом доводилося бачити фільми і читати книги, де розповідали про чудесне перетворення простого хлопчини з глибинки в мільйонера завдяки одній тільки папірці, бо ця папірець була сертифікатом акцій. Історія всіх цих фільмів і книг тривіальна. Хтось з родичів цього хлопчини в часи своєї юності випадково купив пару акцій за кілька доларів і поклав у коробку з-під взуття і забув. А тепер, коли цей сертифікат акцій був знайдений, дивним чином виявилося, що його вартість вимірюється мільйонами, бо акції за цей час зросли в рази і рази. Цікаво, а у нас це можливо? Можуть інвестиції в українські акції зробити з «пересічного» українця мільйонера за мить? Перевіримо?

Я не пам’ятаю, яка була погода 15 листопада 1996 року, але зате добре пам’ятаю ті часи – люди ще звикали до нової валюти гривні. Пройшов всього рік, як почалися масова приватизація, і український ринок акцій почав, хоча б щось представляти собою. Хоча існувало п’ять або шість фондових бірж, але майже сто відсотків всіх угод з акціями на вторинному ринку укладалися на позабіржовому ринку, ПФТС тільки планували створювати, але фізична особа вже акції могло реально придбати і зареєструвати своє право власності на акції у реєстратора. В той час, інтернет ще був у зародковому стані, і тому головним джерелом інформації про ринок акцій були газети. Однією з найпопулярніших газет того часу була газета «Фінансова Україна», яка друкувала котирувальний лист цінних паперів, що котируються на вторинному ринку. Практично всі торговці цінних паперів в той час користувалися котирувальної листами газети «Фінансова Україна» для того, щоб знайти покупців і продавців на свої цінні папери. Фондову біржу заміняла газета.

В котирувальному листі газети «Фінансова Україна» за 15 листопада 1996 року, є дані про котирування ОВДП, про котируваннях КС (компенсаційні сертифікати, тоді вони користувалися попитом) і про котируваннях 143 емітентів акцій. Масова приватизація викинула на вторинний ринок величезну кількість акцій різних емітентів, у тому числі й дрібних, та малоцікавих. Ось і серед великої кількості акцій, що котирувалися, переважали акції типу «Васильківський завод холодильників» або «Київський Облагротехсервіс». Ці акції і тоді не користувалися попитом, а тепер взагалі неможливо оцінити їх продажну вартість. Тоді ще продавили акції «Обли-Україна», «Разноэкспорт», «Приватна справа». Ці акції взагалі мали мало спільного з реальним ринком акцій і були «уламками» фінансових пірамід початку 90-х. тоді Вони сходили з авансцени, а тепер вже тільки історія.

Тому для об’єктивної оцінки доходу, які отримали інвестори, що купили акції 14 років тому використовуємо тільки ті акції, які можна було купити тоді, а сьогодні їх можна продати на Українській біржі або ПФТС. Для великої наочності в основу розрахунку покладемо 1000 дол., які продали тоді за курсом 1,87 грн і на виручені гроші купили акції. А тепер ці акції продали і знову купили долари. І так, хто ж скільки заробив…

Пощастило

Укрнафта. Виручка при продажу акцій на УБ складе 52689 дол. (прибутковість 369% річних у валюті).

Єнакіївський металургійний завод. Виручка при продажу акцій на УБ складе 31812 дол. (прибутковість 220% річних у валюті).

Авдіївський коксохімічний завод. Виручка при продажу акцій на ПФТС або УБ складе 15843 дол. (прибутковість 106% річних у валюті).

Крюківський вагонобудівний завод. Виручка при продажу акцій на УБ складе 7432 дол. (прибутковість 45,9% річних у валюті).

Полтавський ГЗК. Виручка при продажу акцій на УБ складе 6464 дол. (прибутковість 39% річних у валюті).

Гемопласт. Виручка при продажу акцій на УБ скласти 3620 дол. (прибутковість 18% річних у валюті).

Запорожтрасформатор. Виручка при продажу акцій на УБ складе 2470 дол. (прибутковість 12,4% річних у валюті).

Дніпровагонмаш. Виручка при продажу акцій на ПФТС складе 2620 дол. (прибутковість 11,5% річних у валюті).

Кременчуцький сталеливарний завод. Виручка при продажу акцій на ПФТС складе 3 725 дол. (прибутковість 19,5% річних у валюті).

Концерн «Стирол». Виручка при продажу акцій на УБ складе 1907 дол. (прибутковість 6,5% річних у валюті).

Не підфартило

Запоріжвогнетрив. Виручка при продажу акцій на УБ складе 989 дол. (збиток 1,08% у валюті).

Дніпроспецсталь. Виручка при продажу акцій на УБ складе 695 дол. (збиток 30,5% у валюті).

Азот (Черкаси). Виручка при продажу акцій на ПФТС становитиме 553 дол. (збиток 44,7% у валюті).

Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод. Виручка при продажу акцій на УБ складе 514 дол. (збиток 48,6% у валюті).

Запоріжсталь. Виручка при продажу акцій на УБ складе 384 дол. (збиток 61,6% у валюті).

“АвтоКРаЗ”. Виручка при продажу акцій на УБ складе 241 дол. (збиток 75,9% у валюті).

Київоблгаз. Виручка при продажу акцій на УБ складе 229 дол. (збиток 77,1% у валюті).

Дніпрогаз. Виручка при продажу акцій на ПФТС складе 214 дол. (збиток 78,6% у валюті).

Запоріжкокс. Виручка при продажу акцій на УБ становитиме 197 дол. (збиток 80,2% у валюті).

Дніпрошина.Виручка при продажу акцій на УБ складе 163 дол. (збиток 83,7% у валюті).

Городищенський цукровий завод. Виручка при продажу акцій на ПФТС складе 72 дол. (збиток 92,8% у валюті).

Запорізький завод феросплавів. Виручка при продажу акцій на УБ складе 74,3 дол. (збиток 92,6% у валюті).

Пивзавод «Славутич». Виручка при продажу акцій на УБ складе 57 дол. (збиток 94,4% у валюті).

Харківський підшипниковий завод. Виручка при продажу акцій на ПФТС складе 47 дол. (збиток 95% у валюті).

Роганьска картону фабрика. Виручка при продажу акцій на УБ складе 9,4 дол. (збиток 99% у валюті).

А де ж мільйонер?

Все дуже просто. Треба було всього-то, 15 листопада 1996 року, роздобути 20 тис. дол., і на цю суму купити акцій Укрнафти. І тепер продавши ці цінні папери, отримати законний мільйон доларів.

Не просто вибрати для купівлі акції. Але, якщо зробити правильний вибір, то дійсно дохід може бути дуже великий. Думайте, думайте і ще раз думайте, перед тим як купувати акції, щоб правнуки по достоїнству змогли оцінити Вашу проникливість і кмітливість.