Як обрати надійну страхову компанію?

263

«Маленький біс під кобилку подлез, піднатужився, піднапружився». Приблизно також, як описав класик відносини між бісом і Балдою, треба вибирати страхову компанію.

Поділитися:

«Маленький біс під кобилку подлез, піднатужився, піднапружився». Приблизно також, як описав класик відносини між бісом і Балдою, треба вибирати страхову компанію.

При виборі страхової компанії рекомендуємо використовувати наступну послідовність дій:

1. Зібрати попередні відгуки у знайомих і т. п. про трьох-п’яти страхових компаніях, які займаються потрібне вам видом страхування (якщо потрібний вид страхування не є екзотичним, то швидше за все їм займаються всі страхові компанії і спеціальний пошук компанії не потрібно). При зборі попередніх відгуків особливу увагу необхідно звернути на такий параметр, як повнота і швидкість отримання клієнтами відшкодування.

2. Порівняти отриману інформацію з інформацією в розділі Скарги на страхові компанії на сайті Асоціації страхувальників України або з інформацією на сайтах http://vid.org.ua/strah.php, http://forum.finance.ua/viewforum.php?f=23, http://www.fraza.com.ua/voting і т. п. на предмет відсутності серйозних скарг на шукані компанії. Таким шляхом ви убережетеся від грубих помилок при виборі конкретної компанії.

3. З переліку відібраних компаній доцільно вибрати ті, у яких рівень виплат (відношення сум виплат до сум премій) найбільш високий. Для цього можна скористатися інформацією по рівню виплат, розміщеної на сайті Асоціації страхувальників України www.insurhelp.org.ua (дані по окремим компаніям знаходяться шляхом задання назви шуканої компанії в пошуковику сайту).

Універсальність рекомендованого підходу пояснюється тим, що якщо страхова компанія погана, то у неї рівень виплат (абсолютний або в порівнянні з конкурентами), як правило, низький за всіма видами страхування.

Виходячи з цього, не обов’язково шукати відомості з певного виду страхування, потрібного в даний момент. Достатньо мати інформацію про споживчі якості страхової компанії по будь-якому доступному виду страхування для того, щоб зробити узагальнюючий висновок про її ставлення до клієнтів.

Для довідки:

Середні рівні виплат для вітчизняних страхових компаній знаходяться в межах 10…20%. При автострахуванні (КАСКО, «автоцивілка») вони у окремих компаній у рідкісних випадках можуть досягати 40…60%.

Терміни виплати відшкодування знаходяться в межах від півмісяця (це дуже добре і вкрай рідко) до півроку, року і т. д. (це типово).

Більш докладні рекомендації можна отримати у публікації Як обрати надійну страхову компанію? на сайті Асоціації страхувальників України.