Як почати бізнес в Інтернеті?

253

Ні для кого не секрет, що в нинішній час Інтернет стає основним інформаційним каналом для значної частини жителів України. За даними дослідницької компанії In Mind щомісячна аудиторія українського сегмента інтернету становить 12,9 мільйонів регулярних користувачів. Все більше людей приймають рішення про купівлю товарів і послуг за допомогою інтернету. Відповідно все більше компаній створюють свої представництва в інтернеті і борються за частину своїх клієнтів в онлайн-просторах.

Поділитися:

Ні для кого не секрет, що в нинішній час Інтернет стає основним інформаційним каналом для значної частини жителів України. За даними дослідницької компанії In Mind щомісячна аудиторія українського сегмента інтернету становить 12,9 мільйонів регулярних користувачів. Все більше людей приймають рішення про купівлю товарів і послуг за допомогою інтернету. Відповідно все більше компаній створюють свої представництва в інтернеті і борються за частину своїх клієнтів в онлайн-просторах.

Як же визначитися зі способом створення свого сайту? Як його зробити ефективним для ведення свого бізнесу? Як залучити побільше клієнтів? Пропонуємо Вашій увазі огляд всіх можливих і найбільш поширених способів створення і просування сайту в інтернеті:

1. Найняти програміста. Для цього Вам буде потрібно час знайти толкового, якщо Ви в цьому розбираєтеся, платити йому зарплату і забезпечити його роботою по завершенню створення сайту.

2. Створення сайту у веб-студії. Це мабуть, найдорожчий, ресурсо – і трудомісткий спосіб.
Звертаючись у веб-студію з запитом про створення сайту, Ви повинні бути готові до таких «випробувань»:
– вибрати адекватну, виконавчу та професійну студію з тисячі присутніх на ринку,
– у вас має бути вже сформоване чітке бачення свого сайту, його структури, наповнення, функціональності. Інакше вам доведеться постійно переробляти технічне завдання (ТЗ) зі студією, що затягне процес розробки ще на довше,
– час розробки сайту під ваші вимоги займає від 3-х до 6-ти місяців при готовому затвердженому ТЗ і відсутності форс-мажорів з боку підрядника,
– вартість розробки сайту починається від 300 у.е. і до безкінечності, в залежності від вашої фантазії і побажань до сайту,
– після створення сайту, вам необхідно буде розкрутити свій сайт серед великої їх кількості в інтернеті і привернути увагу відвідувачів, а це вимагає значних фінансових вкладень як в пошукову оптимізацію, так і в безпосередню рекламу.
Але незважаючи на це, у зверненні до веб-студії є й ряд переваг. Зовнішні розробники зможуть зробити сайт конкретно під вас, враховуючи Ваші найменші побажання. Крім цього, в майбутньому вони завжди зможуть доопрацювати його або змінити також згідно вашим потребам. Найчастіше хороша веб-студія зможе запропонувати Вам оптимальне рішення для створення Вашого сайту, щоб зробити його зручним, продають і функціонуючим.
Якщо у Вас запланований сайт з унікальними функціональними можливостями, або ви плануєте створити портал, або якісний іміджевий проект, то веб студія – це те, що Вам треба.

3. Створити сайт самостійно на готовій платформі Bitrix, WordPress, Joomla і т. д.

Цей варіант підходить для тих, хто вже добре володіє якою-небудь з платформ, чи любить «поколупатися» і самостійно розібратися в платформі. На що відповідно потрібен час і знову ж свої капіталовкладення.

4. Створити сайт на готовій майданчику в інтернеті – Prom.ua, All-biz.info, Ukrbiznes.com

Самим простим і безболісним способом є створення сайту на вже існуючій інтернет-майданчику. Такі портали, як Prom.ua і All-biz.info пропонують вже готовий механізм, який не вимагає особливих тимчасових і грошових витрат. Всього за кілька хвилин, заповнивши форму реєстрації та внісши інформацію про своєї компанії, своїх товарах\послуги та контакти, Ви отримуєте повноцінний сайт з широкими функціональними можливостями, в тому числі і інтернет-магазину. Ваш сайт одразу ж стає доступним у мережі, і він автоматично починає індексуватися пошуковими системами. Крім цього, інтернет-портали такого роду вже досить популярні і мають гарною відвідуваністю, тому цільові відвідувачі вам забезпечені буквально з першого дня існування вашого сайту. Приміром, за даними дослідження порталу Prom.ua щодня понад 2000 користувачів встановлюють ділові контакти через портал, а кожен правильно доданий товар приваблює 10-12 клієнтів в місяць, відповідно при 100 доданих товарах – до 1000 клієнтів.

Крім широких рекламних можливостей на самих порталах, є можливість розміщення контекстної реклами. Так, Prom.ua надає своїм клієнтам послуги з організації рекламних кампаній в Google AdWords і Яндекс.Директ, будучи сертифікованим партнером обох пошукових систем. Рекламна компанія при цьому створюється і розміщується без додаткових комісій рекламних агентств. Контекстна реклама дозволяє залучати відвідувачів, які активно шукають інформацію про Ваші товари і послуги, і направляти цільову аудиторію безпосередньо до Ваших пропозицій. Немає реклами більш безпечним, ніж контекстна, що в поєднанні з її ефективністю робить цей інструмент по-справжньому дієвим.
Доступність сайту практично 100% часу, високий рівень безпеки системи і резервне копіювання всіх даних є ще однією перевагою такого рішення. Також у порталів є менеджери підтримки клієнтів, які із задоволенням проконсультують вас безкоштовно, що і як зробити краще для просування сайту, і звичайно ж не забудуть запропонувати Вам перейти на платний пакет послуг.

Платні пакети зазвичай представляють собою розширені рекламні можливості на самому порталі: поява в перших рядках каталогу порталу, поява на головній сторінці порталу, краще дизайнерські і функціональні можливості: додавання більшої кількості товарів, відображення в кількох розділах сайту. При цьому є сенс все ж зазначити, що пакет буде коштувати в 5 разів менше, ніж самостійно створювати і розкручувати сайт.

5. Розмістити оголошення про бізнес на всіх безкоштовних дошках оголошень – board.ua, slando.com.ua і т. д.

Цей спосіб допоможе Вам проінформувати ринок про себе, і навіть залучити клієнтів, але не замінить Вам наявність свого власного сайту компанії.

Вибирати Вам. Бажаємо Вам успіхів та процвітання в бізнесі!