Європейські партнери вимагають від України правосуддя!

266

Реальна демонстрація повної бездіяльності наших правоохоронних органів – людина змушена звертатися до чужої державі, щоб допомогти відновити справедливість.

Поділитися:

Реальна демонстрація повної бездіяльності наших правоохоронних органів – людина змушена звертатися до чужої державі, щоб допомогти відновити справедливість.

Як ви пам’ятаєте, в Україні є досить скандальний сайт із суперечливою назвою «Миротворець». На ньому публікують персональні дані ворогів української держави, одночасно додаючи туди тих, хто просто неугодний нинішньої влади. Серед таких, наприклад, журналісти, які працюють у зоні бойових дій. Тобто, одна справа – російського військового опублікувати, інша справа – людини, зброя якого – слова і фотоапарат. Причому далеко не всі їхні журналістів, чиї дані публікувалися, працювали на терористів або РФ – багато хто були і українцями. Одним з таких, власне, був Олесь Бузина, чиє резонансне вбивство досі не розслідували. І, судячи з усього, навіть не збираються.

Цю ж інформацію щодо публікації даних «своїх» підтвердив і Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський. Його в роботі на боці агресора ніяк не назвеш. Ось що пишуть в новинах, передаючи його пряму мову:

«Те, що сталося з “Миротворцем” – це така подія, яка може бути дуже негативним наслідком для України”. Він додав, що в оприлюдненому списку прізвищ журналістів знаходилися також і друзі України. “Вони зараз роздратовані тим, що їх безпека опинилася під загрозою із-за того, що всі їх дані оприлюднені.Так ви будете втрачати своїх друзів”».

Мало? Далі – більше! На цей раз інформація від колишнього заступника глави ГПУ Рената Кузьміна:

«Після офіційної зустрічі В. П. Бузини з німецькими дипломатами посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль і голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський зажадали від міністра МВС Арсена Авакова розслідувати діяльність сайту «Миротворець», який розмістив персональні дані журналістів. Як відомо, саме «Миротворець», за діяльністю якого варто радник міністра МВС Антон Геращенко, за кілька днів до вбивства журналіста Олеся Бузини розмістив на сайті його персональні дані».

Тобто, як бачите, Томбінський безпосередньо «втручається» у «внутрішня справа України, яка перестала бути внутрішньою справою після того, як пан Геращенко вирішив опублікувати прізвища тих, хто особисто йому, Антону Геращенко, не подобається. Але сайт народний – от мені не подобається Антон Геращенко, можна буде опублікувати його в якості ворога України? Тому що я його таким вважаю. Питання, звичайно, риторичне. Але найбільш сильним сигналом для ЄС, мабуть, став візит матері Олеся Бузини в німецьке посольство. Як на мене, це реальна демонстрація повної бездіяльності наших правоохоронних органів – чоловік змушений був звернутися до чужої державі щоб допомогти відновити справедливість.

А ось чим займаються наші правоохоронні органи, поки у німецькому посольстві та у представництві ЄС думають, як допомогти Валентині Бузині:

«23.05.16 Печерський райсуд р. Києва відмовився продовжувати запобіжний захід підозрюваному у вбивстві Андрію Медведька і сьогодні вночі з нього був знятий браслет електронного стеження. Схоже, Євросоюз по-справжньому стурбований масовими порушеннями прав журналістів в Україні і вже не вірить обіцянкам влади навести порядок», – підводить підсумок дій української сторони Ренат Кузьмін.

Та мені здається, в будь-якій країні, після цькування журналістів, публікації їх даних і вже тим більше вбивств, які пішли за цими публікаціями, давно б почалися серйозні розгляду. За якими пішли б не призначення самим собі премій за незроблені справи, як у нас люблять, а відставки або тюремні терміни для деяких співробітників Генпрокуратури. А у нас злочини проти журналістів – це норма. Так само як і злочини проти активістів, борців з корупцією, чесних слідчих і поліцейських. Все, що не в інтересах Порошенко і його кума, генпрокурора Луценка, оголошується «антидержавним». І поведінка влади у справі Бузини ще раз це підтверджує. Тільки в цей раз, «послати» всіх куди подалі буде складніше – партнери з ЄС втрутилися і вимагають реального правосуддя.