Зайнятість по-українськи: ініціативи чи марення?

261

Мені цікаво хто пише маячню керівникам країни, у вигляді ініціатив та законопроектів і чому ці керівники навіть не спромагаються його прочитати.

Поділитися:

Мені цікаво хто пише маячню керівникам країни, у вигляді ініціатив та законопроектів і чому ці керівники навіть не спромагаються його прочитати.

В черговий раз влада голосно заявила про свою дурість і про наближення виборів. Віце-прем’єр гарно описав ініціативи, закладені в законопроекті “Про зайнятість населення”. Але якщо дажепросто прочитати текст законопроекту, то багато речей придбають зовсім інший відтінок. Для бажаючих ознайомитись з виїмками по заонопроекту http://ubr.ua/labor-market/ukrainian-labor-market/novyi-proekt-zakona-o-zaniatosti—vse-iniciativy-pravitelstva-128188

Озвучено було 16 ініціатив.

Отже по порядку:

1. Цікаво де в Україні знайшлося всього 326 тис. неконкуретноспособных безробітних? Швидше за все, це дані по якійсь одній області. До того ж знаючи якість нашої статистичної (офіційної) інформації можна припустити, що в цей список потрапили найближчі родичі і знайомі госсслужащих і депутатів. Відповідно влада перед виборами оголошує про нової соціальної ініціативи для всіх, яка буде не виконана або виконана для своїх.

На сьогоднішній момент в Україні проживає близько 40-45 млн осіб. З них не більше 65% – працездатні. Цікаво яким чином працевлаштували 6 млн – приблизно 25% від усього працездатного населення. Чи це з розділу казок Ющенко коли він планував створити 10 млн. робочих місць? Невже працевлаштувавши 6 млн чоловік, важко було підібрати роботу для 326 тис. Адже це 5% від загальної кількості. У цьому зв’язку я схильний думати що віце-прем’єр – “соврамши”.

В країні де криза економіки так і не закінчився, де процвітає корупція, де немає нормальних умов для бізнесу – важко повірити що в такій країні будуть платити співробітникам високу заробітну плату. Видно віце-прем’єр давно не бачив бізнес зсередини.

Сільське господарство – це взагалі окрема держава. За останні 150 років селяни встигли вийти з режиму кріпацтва і знову туди повернутися. Тігіпко пропонує ввести систему, при якій держслужбовець в районі чи області буде диктувати власнику бізнесу який рівень зарплати йому необхідно декларувати на своєму підприємстві. Загалом традиція парткомів у самому безглуздому вигляді. Судячи з усього віце-прем’єр замислюється про повернення на рідну комсомольську роботу якщо вибори будуть програні.

Щодо пільг тут взагалі важко повірити що валсть яка всіх і у всьому підозрює спокійно віддасть фінансові пільги в малий і середній бізнес. Знаючи ментальність наших керівників країни хотілося б дізнатися, а скільки буде потрібно додаткових держслужбовців і проверяющик, які будуть відстежувати правильно і законно були використані пільги за соціальними внесками? Але думаю що такі питання прем’єрів не хвилюють – у них інший політ думки. Також не варто вірити обіцянкам про зниження урегулированости відкриття бізнесу. Незважаючи на те, що ініціатива не нова – вона так і не почала працювати. Щось не спостерігається черг з охочих терміново відкрити свою справу. Швидше навпаки.

Відразу кілька ініціатив припускають узаконити кріпосне право на учнів? можливість не платити (з балгими цілями звичайно) зарплату на час стажування, можливість оплатити навчання, а потім вимагати відпрацювання цих грошей, соціальні виплати для контрактників у сільській місцевості. Знаючи можливості нашого законодавства можнео припустити з якими труднощами і фінансової кабали зіткнуться ті ідеалісти, які поведуться на такеи гарні ініціативи влади.

Вибух фантазії або хвора уява – це ініціативи, пов’язані з перенавчанням. . Звичайно це добре коли все прикривається типу турботою про людину, але найбільше мене вразило новий напрям у сфері освіти – неформальне навчання. Що це таке і яким чином це буде проводиться – велика загадка. Але після такого неформального навчання передбачається видавати посвідчення.

Якщо побіжним поглядом переглянути цей законопроект навіть “недалекій” людині стане зрозуміло що влада намагається по-перше узаконити всевладдя і вседозволеність з боку роботодавців, закріпити кріпосне право на нове покоління, які закінчують або починають своє навчання у ВУЗах, ПТУ, коледжах.

Дуже шкода цих хлопців, адже те що вони побіжно прочитали в підручниках історії цілком може стати для них дійсністю.