Законом обмежено розмір винагороди торгівельних організацій у виконавчому провадженні

269

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань».

Поделиться:

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань».

Окрім недолугої спроби забезпечення псевдогарантій кредиторів у справах про визнання недійсними кредитних договорів, Законом також внесено деякі зміни до Закону України «Про виконавче провадження».

Так, після прийняття державним виконавцем постанови про арешт майна боржника, арешт буде також поширюватися на всі поточні рахунки боржника, в тому числі ті, що будуть відкриті боржником після винесення державним виконавцем постанови про арешт майна.

Проте, слід зазначити, що арешт у виконавчому провадженні накладається не на рахунки, а на грошові кошти боржника, які знаходяться на рахунках боржника у банках. Арешт накладається на суму, яка вказана у судовому рішенні з урахуванням суми виконавчого збору та витрат на виконавче провадження.

Крім того, зазначена процедура на практиці можлива лише у межах однієї банківської установи що обслуговує боржника, позаяк єдина база на кшталт ДПА-рахунки боржика-ДВС на сьогодні відсутня.

Також Законом встановлено граничний розмір витрат, пов’язаних з організацією та проведенням прилюдних торгів, аукціонів або реалізації майна боржника на комісійних умовах, в розмірі п’яти відсотків вартості реалізації майна для фізичних осіб.

Стосовно юридичних осіб, -зазначений розмір витрат буде стосуватись лише проведення прилюдних торгів.

Варто нагадати, що нерухоме майно, транспортні засоби, повітряні, морські та річкові судна які належать боржникам, реалізуються виключно на прилюдних торгах (аукціонах).

Проте перехідні положення Закону не дають відповіді на питання чи буде поширюватись згадана норма на виконавчі провадження які були відкриті до набрання ним чинності.

Андрій Авторгов, адвокат, к.ю.н., партнер юридичної фірми “Агентство з питань боргів та банкрутства”, член громадської ради при Державній виконавчій службі України

Автор малюнку Лев Ногин (http://ccra.ru/Pfar)