7 смертних гріхів інтернет-маркетингу

315

Протягом багатьох років люди запитували маркетологів: «Ок, ваша філософія заснована на потуранні людським інстинктам, але чи є у вас гріхи?». Філіп Котлер був першим маркетологом, який дав відповідь на це питання у своїй книзі «10 заповідей і смертних гріхів маркетингу». Не претендуючи на те, щоб стати в один ряд з Котлером, я публікую 7 гріхів інтернет-маркетингу.

Поділитися:

Протягом багатьох років люди запитували маркетологів: «Ок, ваша філософія заснована на потуранні людським інстинктам, але чи є у вас гріхи?». Філіп Котлер був першим маркетологом, який дав відповідь на це питання у своїй книзі «10 заповідей і смертних гріхів маркетингу». Не претендуючи на те, щоб стати в один ряд з Котлером, я публікую 7 гріхів інтернет-маркетингу.

1 гріх. Невміння зробити процес продажу легким

Багато інтернет-магазини не мають навіть форми для замовлення товару. У багатьох вона знаходиться в незрозумілому і важкодоступному місці. І потім ці люди скаржаться на те, що у них нічого не купують! Навіщо створювати перешкоди для покупця? Ваші покупці можуть робити безкоштовні дзвінки? Ви приймаєте кредитні картки? З вами можна працювати 24 години на добу? Є можливість доставки товару додому? Чи можна проконсультуватися з менеджером і дізнатися у нього про товар детальніше? Чи Актуальна база товару на сайті? Або через тиждень після замовлення ви повідомляєте клієнту про те, що товару немає? У вас не інтернет-магазин, і ви спокійні? Тоді питання для вас: легко знаходяться ваші контакти на сайті? Зрозуміло, чим саме ви займаєтеся? Зручно користувачеві на сайті?

Будьте фанатом поліпшення сервісу. Спрощуйте все, де клієнт може заплутатися або не знайти потрібної функції. Піклуйтеся про нервах своїх покупців. Не ускладнюйте форму реєстрації. Чи справді потрібно знати про покупця все аж до розміру ноги і коду під’їзду? Це відлякує. Ваше завдання продавати, а не лякати, адже так?

2 гріх. Небажання пробувати, перевіряти і випробовувати.

Світові бренди витрачають на дослідження і тестування своїх сайтів тисячі доларів, а ви покірно довіряєтеся думкам розробника і дизайнера? Досвід розробника безперечно важливий, але розробник не є вашою цільовою аудиторією. Будьте реалістами, тестування – це постійний процес і постійна перевірка ефективності ваших дій. Якщо у вашому штаті не працює велика Ванга, то ви ніколи не будете знати, що дасть кращі результати. Найчастіше ринок купує зовсім не те, що ви пропонуєте. Прагніть до максимальної віддачі від кожного долара, витраченого на свій інтернет-маркетинг.

Тестування покаже, де шукати найбільшу віддачу. Використовуйте A/B тестування, коли у випадковому порядку користувачі діляться на 2 групи, і їм пропонуються різні дизайни, різний функціонал і т. д. Користуйтеся Вебвізором (він тепер безкоштовний), щоб відслідковувати дії відвідувачів. Запитуйте своїх друзів і знайомих, що їм заважає користуватися сайтом. Отримуйте зворотний зв’язок.

3 гріх. Надлишок графічних, музичних та інших ефектів

Ви робите бізнес в інтернеті, і найголовніша робота вашого сайту – це продаж продукту або послуг. І потрібно уникати всього, що заважає цьому. Химерна графіка, прикольні java скрипти і плагіни, звукові файли, відео-звернення голови компанії на головній та інше призведуть до того, що ваші відвідувачі від вас підуть. Заради цього ви витрачали гроші і час на SEO, контекстну рекламу, соціальні мережі, медійну і традиційну рекламу? Сумніваюся.

4грех. Використання неунікального контенту

Крадений 1001 раз контент, що може бути краще? Чому багато хто думає, що за рахунок краденого контенту можна потрапити в ТОП і заробляти гроші? Чому їх не бентежить, що пошукові системи будуть опускати з видачі сайти з таким контентом. Адже відомо, далі ТОП-10 життя розвинена слабо, далі ТОП-30 у бізнес-сайтів життя немає. Немає грошей на копірайтера – пишіть самі.

5 гріх. Недобросовісна реклама і СПАМ

Помилкові ключові слова, чорне SEO, лже-банери, псевдо-реклама, відсутність посадкових сторінок і спам. Увага, питання: яка буде конверсія від нецільових відвідувачів сайту? Ви, правда, думаєте, що людина, шукала килимок для свого ВАЗа, буде уважно вивчати ваш сайт «Все для інтиму»? Ви впевнені, що він щось купить? Ви, правда, думаєте, що розсилка спам повідомлень сприятиме процвітанню вашого бізнесу? Ви впевнені, що непрочитані листи і забанений e-mail сприяють цьому?

Хочете зруйнувати свою репутацію – використовуйте методи недобросовісної інтернет-реклами.

6 гріх. Жадібність

Давайте говорити прямо – не варто розкидатися грошима на всі боки, але і не потрібно намагатися досягти успіху за копійки. Ви не повинні проектувати свій сайт, використовуючи безкоштовний сервіс. Якщо ви не в змозі витратити 15-20 доларів в рік на те, щоб розмістити своє дітище, яке приведе вас до слави і успіху, то наскільки може бути серйозним ваш бізнес? Що бачить ваш покупець? Він бачить, що ви фірма-одноденка, а значить, ніяких гарантій бути не може.

Запам’ятайте, що немає нічого безкоштовного. Коли ви отримуєте безкоштовний дисковий простір на чиємусь сервері, від вас вимагає розміщення банера(-рів) на найкращих місцях сайту. З чисто ділової точки зору – це дійство абсолютно нерозумно. Ваш сайт – це важливий бізнес-актив, і він повинен справляти гарне враження.

7 гріх. Впевненість у тому, що правильно зроблений і оптимізований сайт вирішить всі ваші проблеми

Що б не говорили, але навіть самий якісний сайт з точки зору SEO, дизайну і юзабіліті і т. д. не вирішить всіх проблем і не принесе вам багато грошей. Інтернет-маркетинг – це лише 30% успіху. Решта 70% припадають на менеджмент компанії, її співробітників і керівників. Якщо покупець залишає замовлення або телефонує за вказаним номером і не отримує відповіді, то він напевно звернеться до вашого конкурента. І принесе гроші саме йому.

Джерело