Американське порятунок і російське Ми вас звільнимо!. Історія для Чайників,

271

Ні для кого не секрет, що Україна стала шаховою дошкою на обідньому столі двох імперій.(Росії – царської та Америки – капіталістичної ).Але імперії не живуть вічно. У всіх імперій був трагічний кінець. прагнучи до розширення своїх володінь, вони знищують багато культури, а потім самі приходять в занепад. Жодна країна або союз кількох країн не можуть нескінченно процвітати за рахунок експлуатації інших. На ґрунті сьогоднішньої війни на території України, у мене виник інтерес до історичних сценаріїв “зовнішньої допомоги” цих гігантів.

Поділитися:

Ні для кого не секрет, що Україна стала шаховою дошкою на обідньому столі двох імперій.(Росії – царської та Америки – капіталістичної ).Але імперії не живуть вічно. У всіх імперій був трагічний кінець. прагнучи до розширення своїх володінь, вони знищують багато культури, а потім самі приходять в занепад. Жодна країна або союз кількох країн не можуть нескінченно процвітати за рахунок експлуатації інших. На ґрунті сьогоднішньої війни на території України, у мене виник інтерес до історичних сценаріїв “зовнішньої допомоги” цих гігантів.

Перш ніж ви почнете читати пост, хочу попередити, що він довгий, написаній на основі багатьох матеріалів. Я сиджу над ним вже 5-ту годину. Допиваю остиглий смачний чай і їм обвітрені суші. У мене на Маці англійська клавіатура, так російською друкую по пам’яті, можуть бути помилки. Можуть бути і помилки…а можуть і не бути.

ПОЧНЕМО

На ґрунті сьогоднішньої війни на території України, у мене виник інтерес до історичних сценаріїв “зовнішньої допомоги” цих гігантів.

По-перше, під час інформаційної війни ні в кого немає сумнівів, що наші долі залежать від журналістів і політтехнологів. ЗМІ – сила вбиває без вогню. АЛЕ це не так. Журналісти, політтехнологи, пирщики – допоміжні важелі тиску. А де ж головні кардинали? Хто вони? Це економісти. Хоча в Америці – це видно добре, в Росії не видно взагалі. Але вірте! Так і є)

Про Америку ( або економісти Білого Дому)


Професійні “замовні “американські економісти виманюють з країн мільярди доларів розширюючи вплив імперії. Я зараз напишу кілька прикладів:

1) У 1951 році Іран повстав проти британської нафтової компанії. Народ був не задоволений експлуатацією природних ресурсів і жителів. Британці здивовано побігли просити допомоги у США. – старший брат? що робити? повстали холопи?

Тим більш демократично обраний іранський прем’єр министир Моссыдык націоналізував всю нафтову промышленость країни. Всі в шоці, іранці радіють.

В Америці, почисав потилиці, біг деддис вирішили не вводити війська. Так як боялися, що військові репресії спровокують Радянський Союз на дії від імені Ірану.

Загалом, Вашингтон послав Керміта Рузвельта ( онука, до речі). Він чудово виконав завдання, розташував до себе людей економічними підрахунками, хабарами, погрозами. Організував заворушення і демонстрації, які створювали враження, що Моссадик був непопулряным лідером. У підсумку прем’єр -міністр був переможений. Решту життя він провів під домашнім арештом. Його замінив проамериканський шах.

2)Мій улюблений приклад, Саудавская Аравія. ( тут здалеку)

1960-х рр. Група країн сформувала ОПЕК, картель нафтовидобувних держав. Це була відповідь на могутність великих переробних компаній. та й Іранська ситуація зіграла велику роль. На той момент найбільші нефтеперерабатыващие компанії, так звані сім сестер, домовилися про утримання зростання цін на сиру нафту ( Так, принаймні, написано в подарованій мені книзі Д. Ергина “Видобуток”:-) З-за зростання цін зменшувалися доходи, одержувані від них нафтовидобувними країнами. Нафтопереробні компанії кричали від щастя і прибутку. ОПЕК була створена, щоб “пацанів спустити на землю”

Всі гріхи згадалися в 1970-х, коли ОПЕК поставила промислових гігантів на коліна. Ряд узгоджених дій, які закінчилися в 1973 році нафтовим ембарго. Результат – довгі черги на американських бензоколонках, які загрожували призвести до економічної катастрофи. порівняної , напевно, з Великою депресією. Загалом, США були в шоці! Довелося шукати продажного члена всередині організації. Вуа ля! Саудавская Аравія!

Тут інформація взята з лекції професора американського університету про історії Саудівської Аравії.

“Історія СА насильством і релігійним фанатизмом,” – казав дядько. Це я до того. як Американці ставляться до країни, яка стала їхнім союзником. Саудавская Аравія перша зняла ембарго. Приїхали диво економісти із США, запилили голову сім’ї Сауда ( тоді правляча), домовилися. Америка запропонувала технічну підтримку, військову техніку та навчання, а так само можливість ввести країну в 20 століття – в обмін на нафтодолари і на заяву, що ембарго більше не повториться ніколи. В результаті переговорів була створена Спільна Економічна комісія США і Саудівської Аравії. Концепція будувалася на тому, що на ГРОШІ САУДІВСЬКОЇ АРАВІЇ НАЙМАЛИСЯ АМЕРИКАНСЬКІ ФІРМИ ДЛЯ РОБОТИ В ЦІЙ КРАЇНІ. геніально!!!

Трохи подитожив скажу, що головна мета політики Вашингтона – обтяжити країну боргом, яка вона ніколи не зможе повернути, Проте в історії з СудАравии , мета – щоб значна кількість нафтодоларів повернулися в США.

( Говорячи про борги Америці, згадайте нашу країну)

3) Приклад №3 Панама ( історія з історії)

Коли французький мнженер Ф. Лессепс, який керував будівництвом Суецького каналу, вирішив побудувати канал на Центрально -Американському перещейхе ( з’єднує Антлантический і Тихий океани) , Панама була частиною Колумбії, З 1881 р французи намагалися його побудувати, але видно Боженька не дав.. проект закінчився фінансовим крахом. На початку 20 століття Америка стала наполягати, щоб Колумбія підписала угоду, за якою перешийок передавався їм. Колумбія відмовилася.

А далі все оператиано.

Президент рузвельт послав корабель із солдатиками, ті вбили командира місцевих ополченців, оголосили Панаму незалежної, призначили МАРІОНЕТКОВИЙ уряд, підписали угоду по каналу. Та й взагалі узаконили вторгнення американської армії і забезпечили контроль над “незалежною” державою. до речі, а потім 80-х американці бомбили саму Панаму

Варто було ще написати про Індонезію з її численними остравами і нафтою, про Бен Ладана , якого спонсирова Саудавская Аравія разом з американськими родинами ( зокрема Бушем старшим), окремо написати про Колумбію і про В’єтнам. Може в наступний раз. Перейдемо до Росії.

Про Росію ( або “оригінальна”інформаційна політика Кремля)

1) Чечня ( на основі доповіді Е. Пейна “Друга Чеченська війна та її наслідки”)

Восени росіяни знову почали військові дії на території Чеченської республіки. Кремль охрестив цю дію, як боротьбу проти тероризму. Прошу зауважити, що під час першої війни преса була затятим противником політики Еліціна. Однак вдруге все змінилося.

Преса не порушувала ніяких пристрастей з приводу загибелі мирних жителів. На ТБ переважають офіційні зведення і сухі репортажі про звитяжні дії армії. Війні навмисно надають буденний характер за рахунок використання в повідомленнях професійного військового жаргону. ПЕРЕД ТИМ, ЯК ЧИТАТИ, ЗГАДАЙТЕ НАШУ УКРАЇНСЬКУ СИТУАЦІЮ

Два приклади:

– Авіація в Чечні не бомбить, а артилерія не обстрілює поселення – вони, у викладі журналістів, “працюють з поселень”,

– Замість болючих для сприйняття росіян слів “штурм Грозного” використовується термін “спеціальна операція”.

До речі, хочу нагадати, що під час другої чеченської війни Путін створив свій улюблений “санітарний кордон” між Чечнею і Росією. Російський народ після цього ще більше підніс президента . Сама бачила, в Росії жила.

А тепер читайте під копірку!! Пропогандистские міфи Кремля під час цієї війни:

1 – На нас напали!

У 99 р, у Москві та деяких інших містах Росії вибухнули кілька будинків.Все це трактувалося як чеченська агресія, яка нібито спонукала російські влади ввести війська до Чечні.

2 – Ми краще воюємо!

Ті, хто відповідав за інформаційне забезпечення другої чеченської війни, можуть поставити собі +100500 в карму за впровадження в масову свідомість уявлень про те, що друга кампанія не схожа на першу: армія краще підготовлена, у неї менше втрат і більше надій на перемогу ну і бла-бла-бла

3 міф ( мій улюблений) – Чеченці хочуть, щоб їх звільнили!

Офіційна пропаганда намагалася переконати росіян, що чеченці, втомлені від невлаштованості життя фактично незалежної Чеченської Республіці, буквально чекають, коли російська армія звільнить їх. Про реальну ситуацію ми вже здогадуємося

2) Грузія ( на жаль, ні чим не здивую) стра схема,

2008 року Кремль заявляє, що Саакашвілі почав війну. 8.08.08 російські війська офіційно вступають на территориюю Грузії.

Одночасно з військовою підготовкою йшла інформаційна.

20 липня почалися хакерскиеатаки на грузинські державні та інформаційні сайти. Це був другий в історії відомий випадок кібервійни проти держави. (Перший зафіксований в 2007 році, коли після загострення відносин Росії та Естонії через перенесення пам’ятника радянським солдатам в центрі Таллінна були обрушилися сайти естонських урядових установ.) Завершальна атака сталася вранці 8 серпня – проти російськомовних інформаційних сайтів Грузії. Ну росіяни люблять пустувати. Це вам не американський ЦРУ. На що здатні(

Грузинська влада до останнього намагаються вирішити справу миром. Особистий представник Саакашвілі Т. Якобашвілі домовляється про зустріч з південноосетинським керівництвом у Цхінвалі 7 серпня за посередництва російського посла з особливих доручень Ю. Поповим. Чувак приїжджає. А Попова немає!!! Виявляється, по дорозі спустило колесо. “Так поставте запаску!” – радить грузинський міністр російському послу. – “А і запаска простромлена”, – відповідає посол. Така біда. Представник Південної Осетії відмовляється вести переговори без російського посередника.

Пішли далі: минув час..

– Росія початку війну, щоб захистити своїх громадян. – несеться з усіх інформаційних джерел. ЯК? ЗНОВУ? МОЖЕ ВИСТАЧИТЬ?

ооой…

Загалом, можна ще писати про Таджикистан, Дагестан,Приднесровье, Інгушетію і т. д Одне і теж.

До чого я це все писала.

Наша країна, як бідний блукаючий дитина. То чи тата хоче знайти у вигляді Америки (Європи), то маму у вигляді Росії. Звичайно, краще бути сиротою,ніж з такими родичами(

З точки зору історії ця війна повинна була відбутися, питання тільки часу. Виходячи на Майдан люди думали, що творять нову історію. Однак ми живемо в світі, в якому править не Україна. Народна ідеологія – це всього лише інструмент. Її придумають одиниці в кабінетах, а борються за неї маси на площах.

Іншим країнам абсолютно плювати скільки молодих хлопців померло, скільки українських бабусь не отримали пенсію, скільки людей залишилися без даху над головою!! Згадати хоча б Африку..Обливаючись водою з відра, багато хто думав, що у тисячі дітей немає навіть склянки води? НІ! Не тому що ми погані, тому що у нас своїх проблем по горло і є свої інтереси. Точно так само і в інших країнах. У них свої інтереси!

Америка влаштувала революцію, Росія влаштувала війну. Я вирішила описати історичні приклади, тому що нам знадобиться мудрість та досвід тисяч поколінь, щоб залишитися громадянами своєї країни.