Борги по заробітній платі. Читати лише зацікавленим особам.

299

Нарешті 2010 року борг по невиплаченої заробітної плати склав 1,2 млрд. грн.

Поділитися:

Нарешті 2010 року борг по невиплаченої заробітної плати склав 1,2 млрд. грн.

Нарешті 2010 року борг по невиплаченої заробітної плати склав 1,2 млрд. грн. З цієї суми 42,1% припадає на підприємства-банкрути, так, що швидше за все цих грошей люди ніколи не отримають. А ось 646 млн. грн, можуть знайти своїх щасливців, і заробітна плата знайде своїх Героїв праці. Згідно з офіційними даними з цих 646 млн. грн, близько 28% є борги по заробітній платі за 2009 і попередні роки. А ось 467 млн. грн це «свіженькі» борги по заробітній платі. У 2010 році «накопичили».

Думаю для читачів, в яких регіонах найбільше боргів по заробітній платі вгадати складно. «Лідером» за сумою боргу по заробітній платі є Харківська область, на її частку приходить близько 17% всієї суми боргів, потім Донецька і Києва. Хоча зрозуміло, що це все відносно, так як великий борг по заробітній платі в Харкові, в чому тому, що в той же Харкові та загальна сума заробітної плати велика. Куди більш цікавим виглядають дані середня заборгованість із заробітної плати на одного працівника. Тут картина виглядає зовсім інша.

Найбільша середня заборгованість із заробітної плати на одного працівника

— Рівненська область 9 839 грн

— Київ 6 672 грн

— Київська область 5503 грн

А Харків? Середня заборгованість із заробітної плати на одного працівника в Харкові всього 4119 грн.

Дійсно лідером за мінімальної середньої заборгованості по заробітній платі на одного працівника є Тернопільська область. Всього боргу 1806 грн на одного працівника. Низька сума боргу на одного працівника і в Черкаській, Чернігівській та Чернівецькій області.

З регіонами все зрозуміло. А тепер подивимося, в яких галузях найбільше затримують заробітну плату.

Якщо дивитися на загальну суму боргів по заробітній платі, то «лідерами» є підприємства машинобудування. На частку підприємств машинобудування припадає близько 40% всіх боргів по заробітній платі. У даному випадку, на це впливає і специфіка машинобудівного виробництва. Але, швидше за все є й інший фактор, більш важливий ніж специфіка виробництва.

Якщо розподілити всю суму боргу по заробітній платі, за формами власності, то виходить, що на частку ПП припадає лише 2% з суми боргу, на частку ТОВ 14%. А, ось на частку комунальних підприємств близько 12%, а на частку державних підприємств майже 25%. Як раз борги по машинобудуванню багато в чому формують державні машинобудівні компанії, які роблять не зрозуміло, що і не зрозуміло для кого.

І, наостанок, середня заборгованість із заробітної плати на одного працівника за видами діяльності:

Найменший борг — охорона здоров’я 1 958 грн

Найбільший борг – державне управління 10 015 грн.

Висновки робіть самі. Хоча які там висновки. Все і так зрозуміло. Працювати і ще раз працювати.